Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Co je to Adware? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Adware sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Adware je v kategorii Software

Klíčová slova: pojem, formulace, vysvětlení, co je to Adware?, terminologie, význam, popis, termín, odborný výraz, terminus technicus, wiki, slovo, přesný výraz, význam slova, heslo, slovník, co to je, názvosloví


Pojem Adware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adware? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Adware ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adware na Google.cz

Hledat heslo Adware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Adware ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Adware na Youtube

Hledat pojem Adware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Adware? resp. co přesně znamená slovo Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Záchranář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.