Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Co je to Adware? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adware se nachází v sekci Software

Klíčová slova: co to je, synonymum, Software, popis, slovo, co znamená, odborný výraz, přesný význam, Software, definice, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, terminologie, formulace, význam, význam slova


Pojem Adware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adware? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Adware ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Adware ve Wikizdrojích

Najít termín Adware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Adware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adware ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Adware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Adware? resp. co znamená slovo Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Záchranář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.