Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Co je to Adware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Adware? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adware je v kategorii Software

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, co znamená, wiki, význam, přesný význam, definice pojmu, slovo, co to je, terminologie, odborný výraz, lexikon, termín, informace, názvosloví, Software, Adware, pojem


Pojem Adware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Adware?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Jiné informační zdroje o pojmu Adware

Najít výraz Adware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Adware ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Adware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Adware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Adware ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adware ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Adware? resp. jaký je význam pojmu Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Specialista marketingu? Znáte a víte kdo je Záchranář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.