Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adware. Co znamená odborný pojem Adware z kategorie Software?

Co je to Adware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adware. Co znamená odborný pojem Adware z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Adware je v kategorii software

Klíčová slova: definice, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, heslo, terminus technicus, přesný výraz, co to je, terminologie, slovo, pojem, definice pojmu, termín, Adware, popis, odborný výraz, formulace


Pojem Adware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adware? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Hledejte pojem Adware v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Adware ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Adware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Adware na Google.cz

Vyhledat výraz Adware ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Adware ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Adware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Adware? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Avicenna? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.