Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Co je to Adware? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adware. Co znamená pojem Adware z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Adware sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adware je v kategorii Software

Klíčová slova: popis, informace, Software, termín, terminus technicus, synonymum, pojem, přesný význam, definice pojmu, slovník, formulace, wiki, terminologie, význam, názvosloví, definice, co znamená, význam pojmu


Pojem Adware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Adware dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Pro další informace o termínu Adware zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Adware ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Adware ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Adware ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Adware na Youtube

Najít slovo Adware ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Adware ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Adware? resp. co označuje slovo Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Kverulant? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Adware i v jiných kategoriích (než Software). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.