Co je to?
Definice výrazu, termínu Adware. Co znamená odborný pojem Adware z kategorie Software?

Co je Adware? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Adware?

Adware je pojem běžně používaný v oblasti počítačů a internetu a vznikl zkrácením anglického výrazu advertising-supported software. Jedná se o různé formy reklamy, s nimiž se můžeme na internetu setkat - od bannerů po velmi otravná a nepříjemná pop-up okna (vyskakovací okna). Adware často přenastaví domovskou stránku v prohlížeči nebo do něj doinstaluje různé doplňky (např. lištičky). Adware si uživatel většinou stáhne do počítače s nějakým volně šiřitelným programem (freeware), tedy bezplatně stažitelnou aplikací. Adware pomáhá financovat vývoj freewaru. Podobným doplňkem je spyware, ten je však na rozdíl od Adware instaluje na počítači bez souhlasu uživatele a odesílá různé informace. Adware i spyware se dá odstranit pomocí speciálních programů jako Spybot Search & Destroy nebo AVG Anti-Spyware.


Co je to Adware? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adware. Co znamená odborný pojem Adware z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Adware se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Adware je v kategorii software

Klíčová slova: software, lexikon, přesný výraz, slovník, význam, co to je, význam slova, názvosloví, vysvětlení, Adware, formulace, slovo, význam pojmu, software, wiki, definice, terminus technicus, co je to Adware?


Pojem Adware je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Adware dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adware (z angl. reklamní software, zkratka advertising-supported software) je označení pro produkty znepříjemňující práci nějakou reklamní aplikací. Ty mohou mít různou úroveň agresivity - od běžných bannerů až po neustále vyskakující pop-up okna nebo ikony v oznamovací oblasti. Další nepříjemnou věcí je např. změna domovské stránky v Windows Internet Exploreru, aniž by o to uživatel měl zájem.

Pro více informací o heslu Adware zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Adware ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Adware na Google.cz

Najít heslo Adware ve Wikizdrojích

Najít výraz Adware ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adware ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Adware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adware například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Adware? resp. co přesně znamená slovo Adware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adware, odpověď na dotaz co je to Adware?. Víte např. kdo to je Protestant? Znáte a víte kdo je Mim? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Adware i v jiné sekci než v software. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.