Co je to?
Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je to Chirurgie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chirurgie

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)


Co je to Chirurgie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chirurgie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, popis, synonymum, slovník, přesný význam, formulace, slovo, názvosloví, co znamená, wiki, termín, odborný výraz, Lékařství, význam slova, vysvětlení, lexikon, informace, význam pojmu


Pojem Chirurgie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chirurgie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Chirurgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Chirurgie ve Wikipedii

Najít výraz Chirurgie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chirurgie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Chirurgie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chirurgie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Chirurgie? resp. co přesně označuje termín Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Úvěrový specialista? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Chirurgie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?