Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chirurgie. Co znamená pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je Chirurgie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chirurgie?

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)


Co je to Chirurgie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chirurgie. Co znamená pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chirurgie s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Chirurgie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co znamená, termín, význam pojmu, lékařství, přesný výraz, vysvětlení, co je to Chirurgie?, význam, synonymum, Chirurgie, slovník, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, definice, definice pojmu, co to je, formulace


Pojem Chirurgie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chirurgie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chirurgie je pojem pocházející ze starořeckého termínu cheirourgia, vzniklého kombinací slov cheir (ruka) a ergein (pracovat) (doslova tedy „ruční práce“). Je to lékařský obor, který léčí nemoci a úrazy operativně manuálním a instrumentálním ošetřením. Profesionálové chirurgie se nazývají chirurgové.

Další zdroje informací o slovu Chirurgie

Vyhledat termín Chirurgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Chirurgie na Google.cz

Vyhledat výraz Chirurgie ve Wikislovníku

Hledat frázi Chirurgie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Chirurgie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chirurgie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chirurgie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chirurgie? resp. co přesně znamená slovo Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Linda Rybová? Znáte a víte kdo je Mameluk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Chirurgie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?