Co je to?
Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je to Chirurgie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chirurgie

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)


Co je to Chirurgie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chirurgie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chirurgie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, co znamená, význam slova, význam pojmu, význam, informace, termín, Chirurgie, slovo, co je to Chirurgie?, pojem, terminologie, Lékařství, synonymum, názvosloví, slovník, definice pojmu


Pojem Chirurgie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chirurgie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgie je pojem pocházející ze starořeckého termínu cheirourgia, vzniklého kombinací slov cheir (ruka) a ergein (pracovat) (doslova tedy „ruční práce“). Je to lékařský obor, který léčí nemoci a úrazy operativně manuálním a instrumentálním ošetřením. Profesionálové chirurgie se nazývají chirurgové.

Další informační zdroje o slovu Chirurgie

Hledat videa s názvem Chirurgie na Youtube

Zkusit najít slovo Chirurgie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Chirurgie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Chirurgie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chirurgie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chirurgie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chirurgie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chirurgie? resp. co znamená výraz Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Zoroastrián? Znáte a víte kdo je Jeřábník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?