Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chirurgie. Co znamená pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je Chirurgie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chirurgie?

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)


Co je to Chirurgie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chirurgie. Co znamená pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chirurgie s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Chirurgie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam, význam pojmu, lékařství, informace, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, wiki, terminus technicus, slovník, co je to Chirurgie?, co znamená, význam slova, heslo, pojem, definice, Chirurgie


Pojem Chirurgie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chirurgie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgie je pojem pocházející ze starořeckého termínu cheirourgia, vzniklého kombinací slov cheir (ruka) a ergein (pracovat) (doslova tedy „ruční práce“). Je to lékařský obor, který léčí nemoci a úrazy operativně manuálním a instrumentálním ošetřením. Profesionálové chirurgie se nazývají chirurgové.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Chirurgie na Google.cz

Hledat termín Chirurgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Chirurgie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Chirurgie na Youtube

Hledat heslo Chirurgie na Google obrázcích

Hledat termín Chirurgie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chirurgie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Chirurgie? resp. jaká je definice termínu Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Karel Zich? Znáte a víte kdo je Mamánek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Chirurgie i v jiné sekci než je kategorie lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?