Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspergerův syndrom. Co znamená odborný pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Co je Aspergerův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je nejméně závažný druh autizmu. Objevuje se v dětství a postižený jedinec má problémy se sociálními a emocionálními interakcemi ve zcela běžných situacích. Má nedostatečný výraz obličeje, neuplatňuje odpovídající oční kontakt, gesta a držení těla působí neohrabaně. Opakuje stejné vzorce chování, dodržuje rituály.
Aspergerův syndrom se vyznačuje také silným zaujetím nebo posedlostí určitými tématy. Nedá se cíleně léčit, pouze pedagogicky působit.


Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aspergerův syndrom. Co znamená odborný pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Aspergerův syndrom sdílejte s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Aspergerův syndrom je v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, odborné názvosloví, co je to Aspergerův syndrom?, význam, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, slovník, termín, význam slova, popis, odborný výraz, heslo, psychologie, informace, formulace


Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aspergerův syndrom?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit. Mohou také manipulovat ostatními. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Hledejte výraz Aspergerův syndrom v dalších zdrojích

Hledat termín Aspergerův syndrom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Aspergerův syndrom na Google.cz

Hledat frázi Aspergerův syndrom ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Aspergerův syndrom ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspergerův syndrom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aspergerův syndrom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspergerův syndrom například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aspergerův syndrom? resp. co se skrývá pod slovem Aspergerův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspergerův syndrom, odpověď na dotaz co je to Aspergerův syndrom?. Víte např. kdo to je Michal Šmarda? Znáte a víte kdo je Jana Kirschner? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Aspergerův syndrom i v jiné části webu než je kategorie psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.