Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Co to je Aspergerův syndrom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je nejméně závažný druh autizmu. Objevuje se v dětství a postižený jedinec má problémy se sociálními a emocionálními interakcemi ve zcela běžných situacích. Má nedostatečný výraz obličeje, neuplatňuje odpovídající oční kontakt, gesta a držení těla působí neohrabaně. Opakuje stejné vzorce chování, dodržuje rituály.
Aspergerův syndrom se vyznačuje také silným zaujetím nebo posedlostí určitými tématy. Nedá se cíleně léčit, pouze pedagogicky působit.


Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Aspergerův syndrom sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, informace, odborné názvosloví, Psychologie, definice pojmu, terminologie, synonymum, přesný význam, wiki, Aspergerův syndrom, formulace, co to je, pojem, popis, význam slova, co je to Aspergerův syndrom?, význam


Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aspergerův syndrom?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit. Mohou také manipulovat ostatními. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Aspergerův syndrom ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Aspergerův syndrom ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Aspergerův syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aspergerův syndrom na Youtube

Zkusit najít výraz Aspergerův syndrom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspergerův syndrom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Aspergerův syndrom? resp. co přesně znamená slovo Aspergerův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspergerův syndrom, odpověď na dotaz co je to Aspergerův syndrom?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Hugh Grant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.