Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Co je Aspergerův syndrom?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je nejméně závažný druh autizmu. Objevuje se v dětství a postižený jedinec má problémy se sociálními a emocionálními interakcemi ve zcela běžných situacích. Má nedostatečný výraz obličeje, neuplatňuje odpovídající oční kontakt, gesta a držení těla působí neohrabaně. Opakuje stejné vzorce chování, dodržuje rituály.
Aspergerův syndrom se vyznačuje také silným zaujetím nebo posedlostí určitými tématy. Nedá se cíleně léčit, pouze pedagogicky působit.


Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aspergerův syndrom? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Aspergerův syndrom se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, názvosloví, synonymum, co znamená, terminologie, popis, slovo, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, co to je, co je to Aspergerův syndrom?, význam, slovník, heslo, termín, přesný výraz


Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aspergerův syndrom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit. Mohou také manipulovat ostatními. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Aspergerův syndrom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspergerův syndrom ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aspergerův syndrom na Google.cz

Hledat slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Aspergerův syndrom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspergerův syndrom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Aspergerův syndrom? resp. co přesně označuje termín Aspergerův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspergerův syndrom, odpověď na dotaz co je to Aspergerův syndrom?. Víte např. kdo to je Dříč? Znáte a víte kdo je Freddie Mercury? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Aspergerův syndrom i v jiné kategorii než je sekce psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry, aspergerův syndrom, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.