Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspergerův syndrom. Co znamená odborný pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je nejméně závažný druh autizmu. Objevuje se v dětství a postižený jedinec má problémy se sociálními a emocionálními interakcemi ve zcela běžných situacích. Má nedostatečný výraz obličeje, neuplatňuje odpovídající oční kontakt, gesta a držení těla působí neohrabaně. Opakuje stejné vzorce chování, dodržuje rituály.
Aspergerův syndrom se vyznačuje také silným zaujetím nebo posedlostí určitými tématy. Nedá se cíleně léčit, pouze pedagogicky působit.


Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aspergerův syndrom. Co znamená odborný pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aspergerův syndrom s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Aspergerův syndrom patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Aspergerův syndrom?, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, pojem, formulace, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, psychologie, synonymum, informace, slovník, terminologie, význam pojmu, slovo, popis


Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aspergerův syndrom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit. Mohou také manipulovat ostatními. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Aspergerův syndrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspergerův syndrom ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Aspergerův syndrom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aspergerův syndrom na Youtube

Najít termín Aspergerův syndrom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspergerův syndrom například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aspergerův syndrom? resp. co znamená výraz Aspergerův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspergerův syndrom, odpověď na dotaz co je to Aspergerův syndrom?. Víte např. kdo to je Vilém Flusser? Znáte a víte kdo je Nicolas Cage? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.