Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Co to je Aspergerův syndrom? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je nejméně závažný druh autizmu. Objevuje se v dětství a postižený jedinec má problémy se sociálními a emocionálními interakcemi ve zcela běžných situacích. Má nedostatečný výraz obličeje, neuplatňuje odpovídající oční kontakt, gesta a držení těla působí neohrabaně. Opakuje stejné vzorce chování, dodržuje rituály.
Aspergerův syndrom se vyznačuje také silným zaujetím nebo posedlostí určitými tématy. Nedá se cíleně léčit, pouze pedagogicky působit.


Co je to Aspergerův syndrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aspergerův syndrom. Co znamená pojem Aspergerův syndrom z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aspergerův syndrom doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aspergerův syndrom se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, wiki, synonymum, význam, názvosloví, význam slova, terminologie, odborné názvosloví, slovo, heslo, Aspergerův syndrom, co je to Aspergerův syndrom?, co to je, význam pojmu, pojem, formulace, informace, vysvětlení


Pojem Aspergerův syndrom je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aspergerův syndrom?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit. Mohou také manipulovat ostatními. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele.

Více informací o pojmu Aspergerův syndrom lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Aspergerův syndrom ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspergerův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Aspergerův syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aspergerův syndrom na Google.cz

Hledat videa s názvem Aspergerův syndrom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspergerův syndrom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Aspergerův syndrom? resp. co přesně označuje termín Aspergerův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspergerův syndrom, odpověď na dotaz co je to Aspergerův syndrom?. Víte např. kdo to je Kate Beckinsale? Znáte a víte kdo je Mikuláš Peksa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.