Co je to?
Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Co je to Izotop? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Izotop

Nuklid v rámci nuklidů jednoho prvku se označuje jako izotop. Název izotop pochází z řečtiny. Jádra atomů izotopů jednoho chemického prvku mají úplně shodný počet protonů, nicméně mohou mít odlišný počet neutronů. Z toho vylývá, že mají stejné atomové číslo a odlišné hmotové číslo a atomovou hmotnost.
Izotopy totožného chemického prvku mají v podstatě stejné chemické vlastnosti. Těžší izotopy reagují relativně pomaleji. Fyzikální vlastnotni izotopů jsou si podobné, ale v některých věcech se odlišují. Mezi nejčastější odlišnosti patří hmotnost, hustota a stálost.


Co je to Izotop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Izotop s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Izotop se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, terminus technicus, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, slovo, terminologie, informace, význam, heslo, co znamená, co to je, termín, wiki, lexikon


Pojem Izotop je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Izotop píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Izotop je označení pro nuklid v rámci souboru nuklidů jednoho chemického prvku. Jádra atomů izotopů jednoho prvku mají stejný počet protonů, ale mohou mít rozdílný počet neutronů. Mají tedy stejné atomové číslo a rozdílné hmotové číslo a atomovou hmotnost. Název pochází z řecké předpony iso- (stejno-) a topos (místo), protože v periodické tabulce se nacházejí na stejném místě.

Více informací o slovu Izotop doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Izotop ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Izotop ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Izotop ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Izotop ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Izotop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Izotop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotop například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Izotop? resp. co znamená Izotop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotop, odpověď na dotaz co je to Izotop?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Michal Horáček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.