Co je to?
Definice výrazu Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Co je Izotop? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Izotop

Nuklid v rámci nuklidů jednoho prvku se označuje jako izotop. Název izotop pochází z řečtiny. Jádra atomů izotopů jednoho chemického prvku mají úplně shodný počet protonů, nicméně mohou mít odlišný počet neutronů. Z toho vylývá, že mají stejné atomové číslo a odlišné hmotové číslo a atomovou hmotnost.
Izotopy totožného chemického prvku mají v podstatě stejné chemické vlastnosti. Těžší izotopy reagují relativně pomaleji. Fyzikální vlastnotni izotopů jsou si podobné, ale v některých věcech se odlišují. Mezi nejčastější odlišnosti patří hmotnost, hustota a stálost.


Co je to Izotop? Význam slova, termín, Definice výrazu Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Izotop je v sekci fyzika

Klíčová slova: význam slova, co je to Izotop?, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, informace, fyzika, terminologie, pojem, vysvětlení, co to je, slovník, význam pojmu, wiki, definice, definice pojmu, fyzika


Pojem Izotop je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Izotop? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Izotop je označení pro nuklid v rámci souboru nuklidů jednoho chemického prvku. Jádra atomů izotopů jednoho prvku mají stejný počet protonů, ale mohou mít rozdílný počet neutronů. Mají tedy stejné atomové číslo a rozdílné hmotové číslo a atomovou hmotnost. Název pochází z řecké předpony iso- (stejno-) a topos (místo), protože v periodické tabulce se nacházejí na stejném místě.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Izotop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Izotop ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Izotop na Youtube

Najít slovo Izotop ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Izotop ve Wikizdrojích

Najít heslo Izotop ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotop například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Izotop? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Izotop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotop, odpověď na dotaz co je to Izotop?. Víte např. kdo to je Nina Hagen? Znáte a víte kdo je Michal Horáček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Izotop i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.