Co je to?
Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Co je to Izotop? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Izotop

Nuklid v rámci nuklidů jednoho prvku se označuje jako izotop. Název izotop pochází z řečtiny. Jádra atomů izotopů jednoho chemického prvku mají úplně shodný počet protonů, nicméně mohou mít odlišný počet neutronů. Z toho vylývá, že mají stejné atomové číslo a odlišné hmotové číslo a atomovou hmotnost.
Izotopy totožného chemického prvku mají v podstatě stejné chemické vlastnosti. Těžší izotopy reagují relativně pomaleji. Fyzikální vlastnotni izotopů jsou si podobné, ale v některých věcech se odlišují. Mezi nejčastější odlišnosti patří hmotnost, hustota a stálost.


Co je to Izotop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Izotop je v sekci Fyzika

Klíčová slova: synonymum, co je to Izotop?, co to je, formulace, definice, termín, přesný výraz, popis, význam pojmu, přesný význam, terminologie, Fyzika, informace, odborný výraz, vysvětlení, význam, terminus technicus, význam slova


Pojem Izotop je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Izotop dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Izotop je označení pro nuklid v rámci souboru nuklidů jednoho chemického prvku. Jádra atomů izotopů jednoho prvku mají stejný počet protonů, ale mohou mít rozdílný počet neutronů. Mají tedy stejné atomové číslo a rozdílné hmotové číslo a atomovou hmotnost. Název pochází z řecké předpony iso- (stejno-) a topos (místo), protože v periodické tabulce se nacházejí na stejném místě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Izotop ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Izotop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Izotop ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Izotop ve Wikizdrojích

Najít heslo Izotop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Izotop ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotop například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Izotop? resp. jaká je definice termínu Izotop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotop, odpověď na dotaz co je to Izotop?. Víte např. kdo to je Neplátce DPH? Znáte a víte kdo je Demokrat? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.