Co je to?
Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Co je to Izotop? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Izotop?

Nuklid v rámci nuklidů jednoho prvku se označuje jako izotop. Název izotop pochází z řečtiny. Jádra atomů izotopů jednoho chemického prvku mají úplně shodný počet protonů, nicméně mohou mít odlišný počet neutronů. Z toho vylývá, že mají stejné atomové číslo a odlišné hmotové číslo a atomovou hmotnost.
Izotopy totožného chemického prvku mají v podstatě stejné chemické vlastnosti. Těžší izotopy reagují relativně pomaleji. Fyzikální vlastnotni izotopů jsou si podobné, ale v některých věcech se odlišují. Mezi nejčastější odlišnosti patří hmotnost, hustota a stálost.


Co je to Izotop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Izotop. Co znamená odborný pojem Izotop z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Izotop? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Izotop patří do sekce fyzika

Klíčová slova: slovo, co je to Izotop?, přesný význam, heslo, co to je, terminologie, wiki, lexikon, popis, definice, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, pojem, přesný výraz, fyzika


Pojem Izotop je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Izotop? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Izotop je označení pro nuklid v rámci souboru nuklidů jednoho chemického prvku. Jádra atomů izotopů jednoho prvku mají stejný počet protonů, ale mohou mít rozdílný počet neutronů. Mají tedy stejné atomové číslo a rozdílné hmotové číslo a atomovou hmotnost. Název pochází z řecké předpony iso- (stejno-) a topos (místo), protože v periodické tabulce se nacházejí na stejném místě.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Izotop ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Izotop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Izotop ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Izotop ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Izotop na Youtube

Zkusit najít termín Izotop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotop například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Izotop? resp. jaká je definice termínu Izotop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotop, odpověď na dotaz co je to Izotop?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Pavel Novotný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Izotop v jiné sekci než fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.