Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chronologie. Co znamená odborný pojem Chronologie z kategorie Různé?

Co je to Chronologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chronologie

Chronologie je název vědy, která se zabývá měřením času a k tomu používanými předměty a postupy. Jedná se o pomocnou historickou vědu, jejíž název pochází z řeckého chronos – čas.
Chronologie má několik druhů: jednotkami času se zabývá matematická neboli astrologická chronologie, historická chronologie se věnuje vývoji způsobů dělení času a jeho měření v různých obdobích a kulturách z praktického i teoretického hlediska.

Co je to Chronologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chronologie. Co znamená odborný pojem Chronologie z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chronologie můžete samozřejmě sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chronologie je v sekci různé

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, wiki, heslo, lexikon, Chronologie, co je to Chronologie?, terminologie, slovo, názvosloví, termín, slovník, co to je, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Chronologie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chronologie píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Chronologie (řec. chronos = čas) je pomocnou vědou historickou, jejímž předmětem je měření času a způsoby a prostředky k tomu užívané.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Chronologie na Google.cz

Najít výraz Chronologie ve Wikizdrojích

Hledat termín Chronologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Chronologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chronologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Chronologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronologie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Chronologie? resp. jaká je definice slova Chronologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronologie, odpověď na dotaz co je to Chronologie?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Titán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chronologie v jiné sekci než různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.