Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co je to Etika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Etika?

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.


Co je to Etika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Etika můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Etika je v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, co to je, slovo, terminus technicus, přesný výraz, co je to Etika?, odborné názvosloví, pojem, význam, termín, Etika, filozofie, odborný výraz, vysvětlení, heslo, synonymum, definice pojmu, význam slova


Pojem Etika je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Etika můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Etika ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Etika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Etika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Etika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Etika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etika například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Etika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Stephen Hawking? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.