Co je to?
Odborný výraz, definice slova Etika. Co znamená pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co je Etika?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Etika?

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.


Co je to Etika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Etika. Co znamená pojem Etika z kategorie Filozofie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Etika doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Etika se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: formulace, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, pojem, odborný výraz, přesný význam, co je to Etika?, synonymum, informace, popis, názvosloví, wiki, filozofie, terminus technicus, vysvětlení, slovo


Pojem Etika je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Etika?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etika ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Etika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Etika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Etika ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Etika ve Wikislovníku

Najít výraz Etika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Etika například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaká je definice slova Etika? resp. jaký je přesný význam slova Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Čang Cheng? Znáte a víte kdo je Patolog? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofie příroda, etika, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.