Co je to?
Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co to je Etika? Význam slova

Co znamená termín Etika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.


Co je to Etika? Význam slova, termín, Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Etika? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Etika je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, odborný výraz, přesný výraz, terminus technicus, Etika, co znamená, význam slova, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, definice pojmu, význam, Filozofie, názvosloví, termín, heslo


Pojem Etika je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Etika ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etika ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Etika ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Etika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Etika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Etika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Etika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Etika? resp. co označuje slovo Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Etika hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.