Co je to?
Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co to je Etika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Etika?

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.


Co je to Etika? Význam slova, termín, Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Etika se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, názvosloví, Etika, přesný výraz, termín, informace, pojem, definice pojmu, terminologie, wiki, popis, význam pojmu, formulace, lexikon, význam slova, co znamená, slovník


Pojem Etika je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Etika?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Etika ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Etika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Etika na Youtube

Najít slovo Etika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etika ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Etika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Etika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Etika? resp. jaký je význam pojmu Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Jan Chvojka? Znáte a víte kdo je Pedant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Etika hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.