Co je to?
Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Co to je Etika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Etika?

Slovo etika pochází z řečtiny a jedná se o teorii morálky. Řadíme ji mezi filosofické disciplíny, konkrétně do praktické filosofie. Zkoumá morálku, chování a s tím spojené normy. Etika se snaží hodnotit lidské jednání z pohledu dobra a zla.
Etika se dále větví do různých disciplín a známe např. analytickou, deontologickou či evoluční etiku. V různých podobách můžeme etické bádání sledovat již od dob starověkých myslitelů. Ve středověku se jí zabýval Tomáš Akvinský.


Co je to Etika? Význam slova, termín, Definice výrazu Etika. Co znamená odborný pojem Etika z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Etika? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Etika se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: wiki, co znamená, názvosloví, slovník, odborný výraz, Filozofie, termín, co to je, synonymum, lexikon, formulace, přesný význam, přesný výraz, heslo, slovo, informace, Filozofie, definice pojmu


Pojem Etika je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etika? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit.

Pro další informace o termínu Etika zkuste tyto odkazy

Hledat termín Etika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etika ve Wikimedia Commons

Najít výraz Etika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Etika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Etika ve Wikislovníku

Hledat pojem Etika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etika například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Etika? resp. jaký je význam slova Etika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etika, odpověď na dotaz co je to Etika?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je Altruista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.