Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glióza. Co znamená slovo Glióza z kategorie Lékařství?

Co je Glióza?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Glióza

Glióza je název fyziologického stavu, při kterém dochází ke snížení objemu mozkové tkáně a jejímu poškození. To je způsobeno zúžením cév, které přivádějí kyslík a živiny do mozkové tkáně. Gliózou trpí většinou pacienti, kteří mají poškození mozku, například mrtvici, cerebrovaskulární příhodu, cévní mozkovou příhodu, popřípadě trauma mozku. Příznaky se různí podle toho, jakým způsobem a kde byl poškozen mozek. K příznakům patří celková slabost, ztráta citlivosti, poruchy v oblasti řeči, poruchy pohybového aparátu, rozličné poruchy učení a paměti, poruchy vědomí a bolesti hlavy.
Při glióze dochází ke zmnožení buněk glie, zvláště těch, které jsou nazývány astrocyty. Glie podporují neurony a napomáhají při hojení a opravných procesech. Glióza není nemoc, ale určitý stav, u kterého je nutno určit příčinu. Podle ní se pak postupuje při stanovení léčby. Glióza se obvykle léčí pomocí léků, rehabilitační terapie, chirurgickou léčbou a dalšími druhy terapií.


Co je to Glióza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glióza. Co znamená slovo Glióza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Glióza) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Glióza patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: popis, slovník, význam, názvosloví, lékařství, terminologie, synonymum, co je to Glióza?, wiki, lékařství, lexikon, Glióza, definice pojmu, slovo, formulace, informace, terminus technicus, heslo


Pojem Glióza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Glióza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Glióza ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Glióza na Google.cz

Zkusit najít frázi Glióza na Google obrázcích

Vyhledat heslo Glióza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Glióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glióza například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Glióza? resp. co to je Glióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glióza, odpověď na dotaz co je to Glióza?. Víte např. kdo to je Eva Mendes? Znáte a víte kdo je Petr Novák? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..