Co je to?
Definice výrazu Glióza. Co znamená odborný pojem Glióza z kategorie Lékařství?

Co je Glióza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glióza?

Glióza je název fyziologického stavu, při kterém dochází ke snížení objemu mozkové tkáně a jejímu poškození. To je způsobeno zúžením cév, které přivádějí kyslík a živiny do mozkové tkáně. Gliózou trpí většinou pacienti, kteří mají poškození mozku, například mrtvici, cerebrovaskulární příhodu, cévní mozkovou příhodu, popřípadě trauma mozku. Příznaky se různí podle toho, jakým způsobem a kde byl poškozen mozek. K příznakům patří celková slabost, ztráta citlivosti, poruchy v oblasti řeči, poruchy pohybového aparátu, rozličné poruchy učení a paměti, poruchy vědomí a bolesti hlavy.
Při glióze dochází ke zmnožení buněk glie, zvláště těch, které jsou nazývány astrocyty. Glie podporují neurony a napomáhají při hojení a opravných procesech. Glióza není nemoc, ale určitý stav, u kterého je nutno určit příčinu. Podle ní se pak postupuje při stanovení léčby. Glióza se obvykle léčí pomocí léků, rehabilitační terapie, chirurgickou léčbou a dalšími druhy terapií.


Definice výrazu Glióza. Co znamená odborný pojem Glióza z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Glióza? s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Glióza je v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, termín, odborné názvosloví, informace, přesný význam, co to je, význam, formulace, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, Glióza, heslo, wiki, slovník, význam slova, terminologie, vysvětlení


Pojem Glióza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Glióza

Vyhledat pojem Glióza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Glióza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Glióza ve Wikipedii

Hledat frázi Glióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Glióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Glióza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glióza například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Glióza? resp. co znamená Glióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glióza, odpověď na dotaz co je to Glióza?. Víte např. kdo to je Bakalář? Znáte a víte kdo je Walther Hermann Nernst? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..