Co je to?
Výraz, termín, definice slova IPA. Co znamená odborný pojem IPA z kategorie Nápoje?

Co je to IPA? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu IPA?

IPA je zkratka pro název speciálního druhu piva, India Pale Ale. Jde o svrchu kvašené pivo, které zdokonalili Angličané tak, aby vydrželo dlouhé cesty v horkém podnebí. Jednalo se o cesty do kolonií v Indii. Trasy vedly kolem Afriky, pivo cestovalo i několik měsíců a dvakrát překonalo rovník. Klasické pivo během cesty většinou zkyslo. Proto se uvažovalo o způsobu, jak pivo zdokonalit, aby obstálo i v náročných podmínkách. Vzniklo tak velmi hořké pivo s vysokými dávkami chmele. Hořkost piva IPA má hodnotu 80 jednotek.
Obvykle je toto pivo světlé, ale vyskytují se i polotmavé varianty, je svrchu kvašené, aromatické a velmi hořké. Vyrábí se z anglického nebo amerického chmele, chmelení probíhá za studena. Chuťově je silné chmelové s výrazným aroma, objevují se i bylinné nebo ovocné tóny. Má více alkoholu, je prokvašenější. Obsahuje méně zbytkového cukru. IPA se vyrábí v anglické nebo americké variantě, americká je ještě silnější a víc hořká.


Co je to IPA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IPA. Co znamená odborný pojem IPA z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz IPA patří do sekce nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, slovník, heslo, IPA, synonymum, popis, co to je, názvosloví, informace, termín, odborné názvosloví, pojem, lexikon, co znamená, nápoje, odborný výraz, terminologie


Pojem IPA je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín IPA? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

India Pale Ale (IPA) je chmelený styl piva v širší kategorii piv zvaných Pale Ale, tedy světlých svrchně kvašených piv. Poprvé byl termín „India Pale Ale“ použit v roce 1829 v reklamě vydané v Sydney Gazette a New South Wales Advertiser. Toto pivo se dříve také nazývalo Pale Ale vařené pro Indii, India Ale, pale India Ale nebo vývozní pale India ale.

Více informací o slovu IPA doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo IPA ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem IPA na Google.cz

Najít termín IPA ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín IPA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo IPA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo IPA ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IPA například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo IPA? resp. co označuje slovo IPA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPA, odpověď na dotaz co je to IPA?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Despota? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.