Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karob. Co znamená pojem Karob z kategorie Jídlo?

Co je to Karob? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karob

Rostlina s názvem rohovník obecný produkuje plody známé pod označením svatojánský chléb nebo karob. Jedná se o rostlinu z čeledi bobovitých. Plody se používají v potravinářství, ale ve Středomoří se mohou využít i ke krmení dobytka. Karob slouží jako dobrá a zdravější náhrada kakaa. Konzumuje se pouze plod bez zrníček.
Plody mají výrazně nasládlou chuť a neobsahují v sobě žádný kofein. Často se též používají během bezlepkové diety jako hypoalergenická náhrada mouky. Karob lze využít i pro kojeneckou výživu. V Chorvatsku se z těchto plodů připravuje pálenka s charakteristickou chutí.


Co je to Karob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karob. Co znamená pojem Karob z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karob s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Karob je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, synonymum, terminologie, Jídlo, informace, definice, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, wiki, význam, Karob, lexikon, termín, význam pojmu, přesný výraz, slovo, formulace


Pojem Karob je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Karob?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rohovník obecný (Ceratonia siliqua) je rostlina z čeledi bobovité. Jeho plody se nazývají též svatojánský chléb nebo karob.
Rohovník obecný je stálezelený, malý až středně velký strom, dorůstající výšky až 10 (výjimečně až 16) metrů. Koruna bývá hustá a polokulovitá, kmen tlustý, s hrubou hnědou borkou. Listy dosahují délky 10 až 20 cm, jsou sudozpeřené nebo lichozpeřené, složené ze 4 až 10 párů většinou vstřícných lístků. Jednotlivé lístky jsou kožovité, vejčité až eliptické, 3 až 7 cm dlouhé, na líci tmavě zelené a lesklé, na rubu světle zelené. Palisty jsou drobné nebo nezřetelné. Květy jsou drobné, načervenale zelené, uspořádané v hustých, jehnědovitých klasech. Kalich je diskovitý, pětičetný, s nektárii. Koruna chybí. V jednopohlavných květech jsou přítomny zakrnělé zbytky opačného pohlaví. Semeník je srostlý ze 2 plodolistů obsahujících po několika vajíčkách. Tyčinek je 5. Plodem je kožovitý nepukavý lusk. Plody jsou 10 až 30 cm dlouhé, 1,5 až 3,5 cm široké a asi 1 cm tlusté. Za zralosti jsou tmavě hnědé. Semena jsou velmi tvrdá, zploštěle vejcovitá, uložená ve sladké dužnině.

Karob (plod rohovníku)

Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karob ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Karob na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karob ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Karob ve Wikislovníku

Najít pojem Karob ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Karob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Karob například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Karob? resp. jaký je význam slova Karob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karob, odpověď na dotaz co je to Karob?. Víte např. kdo to je Technický ředitel? Znáte a víte kdo je Clark Rockefeller? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.