Co je to?
Definice výrazu, termínu Karob. Co znamená odborný pojem Karob z kategorie Jídlo?

Co je Karob?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Karob

Rostlina s názvem rohovník obecný produkuje plody známé pod označením svatojánský chléb nebo karob. Jedná se o rostlinu z čeledi bobovitých. Plody se používají v potravinářství, ale ve Středomoří se mohou využít i ke krmení dobytka. Karob slouží jako dobrá a zdravější náhrada kakaa. Konzumuje se pouze plod bez zrníček.
Plody mají výrazně nasládlou chuť a neobsahují v sobě žádný kofein. Často se též používají během bezlepkové diety jako hypoalergenická náhrada mouky. Karob lze využít i pro kojeneckou výživu. V Chorvatsku se z těchto plodů připravuje pálenka s charakteristickou chutí.


Co je to Karob? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karob. Co znamená odborný pojem Karob z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Karob? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Karob je v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, slovník, informace, terminus technicus, přesný význam, význam, co je to Karob?, wiki, význam slova, synonymum, co znamená, heslo, pojem, význam pojmu, formulace, definice, odborný výraz


Pojem Karob je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karob? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rohovník obecný (Ceratonia siliqua) je rostlina z čeledi bobovité. Jeho plody se nazývají též svatojánský chléb nebo karob.
Rohovník obecný je stálezelený, malý až středně velký strom, dorůstající výšky až 10 (výjimečně až 16) metrů. Koruna bývá hustá a polokulovitá, kmen tlustý, s hrubou hnědou borkou. Listy dosahují délky 10 až 20 cm, jsou sudozpeřené nebo lichozpeřené, složené ze 4 až 10 párů většinou vstřícných lístků. Jednotlivé lístky jsou kožovité, vejčité až eliptické, 3 až 7 cm dlouhé, na líci tmavě zelené a lesklé, na rubu světle zelené. Palisty jsou drobné nebo nezřetelné. Květy jsou drobné, načervenale zelené, uspořádané v hustých, jehnědovitých klasech. Kalich je diskovitý, pětičetný, s nektárii. Koruna chybí. V jednopohlavných květech jsou přítomny zakrnělé zbytky opačného pohlaví. Semeník je srostlý ze 2 plodolistů obsahujících po několika vajíčkách. Tyčinek je 5. Plodem je kožovitý nepukavý lusk. Plody jsou 10 až 30 cm dlouhé, 1,5 až 3,5 cm široké a asi 1 cm tlusté. Za zralosti jsou tmavě hnědé. Semena jsou velmi tvrdá, zploštěle vejcovitá, uložená ve sladké dužnině.

Karob (plod rohovníku)

Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Karob doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Karob ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Karob na Youtube

Najít pojem Karob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Karob ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Karob ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Karob na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karob například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Karob? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Karob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karob, odpověď na dotaz co je to Karob?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Karob i v jiné kategorii než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, borůvky, karob, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.