Co je to?
Definice výrazu Karob. Co znamená odborný pojem Karob z kategorie Jídlo?

Co to je Karob? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Karob?

Rostlina s názvem rohovník obecný produkuje plody známé pod označením svatojánský chléb nebo karob. Jedná se o rostlinu z čeledi bobovitých. Plody se používají v potravinářství, ale ve Středomoří se mohou využít i ke krmení dobytka. Karob slouží jako dobrá a zdravější náhrada kakaa. Konzumuje se pouze plod bez zrníček.
Plody mají výrazně nasládlou chuť a neobsahují v sobě žádný kofein. Často se též používají během bezlepkové diety jako hypoalergenická náhrada mouky. Karob lze využít i pro kojeneckou výživu. V Chorvatsku se z těchto plodů připravuje pálenka s charakteristickou chutí.


Co je to Karob? Význam slova, termín, Definice výrazu Karob. Co znamená odborný pojem Karob z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Karob? se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Karob je v sekci jídlo

Klíčová slova: co znamená, formulace, přesný výraz, termín, informace, synonymum, přesný význam, terminologie, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, pojem, Karob, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, lexikon, jídlo


Pojem Karob je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Karob?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rohovník obecný (Ceratonia siliqua) je rostlina z čeledi bobovité. Jeho plody se nazývají též svatojánský chléb nebo karob.
Rohovník obecný je stálezelený, malý až středně velký strom, dorůstající výšky až 10 (výjimečně až 16) metrů. Koruna bývá hustá a polokulovitá, kmen tlustý, s hrubou hnědou borkou. Listy dosahují délky 10 až 20 cm, jsou sudozpeřené nebo lichozpeřené, složené ze 4 až 10 párů většinou vstřícných lístků. Jednotlivé lístky jsou kožovité, vejčité až eliptické, 3 až 7 cm dlouhé, na líci tmavě zelené a lesklé, na rubu světle zelené. Palisty jsou drobné nebo nezřetelné. Květy jsou drobné, načervenale zelené, uspořádané v hustých, jehnědovitých klasech. Kalich je diskovitý, pětičetný, s nektárii. Koruna chybí. V jednopohlavných květech jsou přítomny zakrnělé zbytky opačného pohlaví. Semeník je srostlý ze 2 plodolistů obsahujících po několika vajíčkách. Tyčinek je 5. Plodem je kožovitý nepukavý lusk. Plody jsou 10 až 30 cm dlouhé, 1,5 až 3,5 cm široké a asi 1 cm tlusté. Za zralosti jsou tmavě hnědé. Semena jsou velmi tvrdá, zploštěle vejcovitá, uložená ve sladké dužnině.

Karob (plod rohovníku)

Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Sušený plod (fazole) rohovníku nazývaný karob. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Karob ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Karob ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Karob ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Karob na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karob ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Karob ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karob například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Karob? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Karob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karob, odpověď na dotaz co je to Karob?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Impotent? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.