Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hattrick. Co znamená pojem Hattrick z kategorie Sport?

Co je to Hattrick? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hattrick

Tři sportovní úspěchy jednoho hráče v jednom sportovním utkání. Obvykle v ledním hokeji nebo ve fotbale, když jeden a ten samý hráč vstřelí v jednom utkání tři branky. Termín se poprvé objevuje v Británii v 19. století. Tehdy vítěz kriketového turnaje za tři vítězné body získal klobouk za vítězství. Název totiž pochází ze spojení slov hat a trick a znamená trik s kloboukem.


Co je to Hattrick? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hattrick. Co znamená pojem Hattrick z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hattrick doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hattrick se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: význam, co znamená, slovo, synonymum, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, Sport, terminologie, odborný výraz, formulace, slovník, Hattrick, přesný výraz, wiki, co to je, definice pojmu, význam slova


Pojem Hattrick je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hattrick?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jako hattrick (z anglického hat trick, doslova „trik s kloboukem“) se v mnoha sportech označuje výkon, kterého hráč dosáhne obecně třemi úspěchy v jednom zápase. Například ve fotbale či ledním hokeji je hattrickem vstřelení tří gólů v jednom zápase jedním hráčem.
Historicky je tento termín z dob Britského impéria (19. století), kdy vítěz kriketového turnaje (v oblasti Indie a Pákistánu) za získání tří vítězných bodů získal od pořadatele výhru v podobě klobouku. V hokeji se na některých místech a v některých soutěžích praktikuje zvyk, že je vstřelení hattricku odměněno záplavou pokrývek hlavy, které diváci vrhnou na led.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Hattrick na Google.cz

Hledat videa s názvem Hattrick na Youtube

Hledat heslo Hattrick ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hattrick ve Wikimedia Commons

Hledat termín Hattrick ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Hattrick ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hattrick například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hattrick? resp. co označuje slovo Hattrick? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hattrick, odpověď na dotaz co je to Hattrick?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?