Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hattrick. Co znamená pojem Hattrick z kategorie Sport?

Co je to Hattrick? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hattrick?

Tři sportovní úspěchy jednoho hráče v jednom sportovním utkání. Obvykle v ledním hokeji nebo ve fotbale, když jeden a ten samý hráč vstřelí v jednom utkání tři branky. Termín se poprvé objevuje v Británii v 19. století. Tehdy vítěz kriketového turnaje za tři vítězné body získal klobouk za vítězství. Název totiž pochází ze spojení slov hat a trick a znamená trik s kloboukem.


Co je to Hattrick? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hattrick. Co znamená pojem Hattrick z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hattrick s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hattrick patří do kategorie Sport

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, informace, Sport, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, Hattrick, názvosloví, slovo, terminologie, přesný význam, termín, co to je, význam, Sport, lexikon


Pojem Hattrick je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hattrick? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako hattrick (z anglického hat trick, doslova „trik s kloboukem“) se v mnoha sportech označuje výkon, kterého hráč dosáhne obecně třemi úspěchy v jednom zápase. Například ve fotbale či ledním hokeji je hattrickem vstřelení tří gólů v jednom zápase jedním hráčem.
Historicky je tento termín z dob Britského impéria (19. století), kdy vítěz kriketového turnaje (v oblasti Indie a Pákistánu) za získání tří vítězných bodů získal od pořadatele výhru v podobě klobouku. V hokeji se na některých místech a v některých soutěžích praktikuje zvyk, že je vstřelení hattricku odměněno záplavou pokrývek hlavy, které diváci vrhnou na led.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Hattrick na Google.cz

Vyhledat termín Hattrick ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hattrick ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hattrick ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Hattrick ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hattrick na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hattrick například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hattrick? resp. jaký je význam slova Hattrick? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hattrick, odpověď na dotaz co je to Hattrick?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?