Co je to?
Definice výrazu Hattrick. Co znamená odborný pojem Hattrick z kategorie Sport?

Co je Hattrick? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hattrick?

Tři sportovní úspěchy jednoho hráče v jednom sportovním utkání. Obvykle v ledním hokeji nebo ve fotbale, když jeden a ten samý hráč vstřelí v jednom utkání tři branky. Termín se poprvé objevuje v Británii v 19. století. Tehdy vítěz kriketového turnaje za tři vítězné body získal klobouk za vítězství. Název totiž pochází ze spojení slov hat a trick a znamená trik s kloboukem.


Co je to Hattrick? Význam slova, termín, Definice výrazu Hattrick. Co znamená odborný pojem Hattrick z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hattrick? se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hattrick je v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, názvosloví, co to je, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, lexikon, termín, sport, sport, informace, přesný význam, význam pojmu, význam slova, pojem, popis, slovo


Pojem Hattrick je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hattrick? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako hattrick (z anglického hat trick, doslova „trik s kloboukem“) se v mnoha sportech označuje výkon, kterého hráč dosáhne obecně třemi úspěchy v jednom zápase. Například ve fotbale či ledním hokeji je hattrickem vstřelení tří gólů v jednom zápase jedním hráčem.
Historicky je tento termín z dob Britského impéria (19. století), kdy vítěz kriketového turnaje (v oblasti Indie a Pákistánu) za získání tří vítězných bodů získal od pořadatele výhru v podobě klobouku. V hokeji se na některých místech a v některých soutěžích praktikuje zvyk, že je vstřelení hattricku odměněno záplavou pokrývek hlavy, které diváci vrhnou na led.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Hattrick ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hattrick na Youtube

Najít slovo Hattrick ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hattrick ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Hattrick ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hattrick ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hattrick například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Hattrick? resp. jaký je přesný význam slova Hattrick? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hattrick, odpověď na dotaz co je to Hattrick?. Víte např. kdo to je Kim Čong-il? Znáte a víte kdo je Druh? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Hattrick hledat i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?