Co je to?
Definice výrazu, termínu Trilobit. Co znamená odborný pojem Trilobit z kategorie Věda?

Co je Trilobit?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trilobit

Trilobit je pojmenování vyhynulého živočicha, řazeného mezi trojlaločnatce. Vyskytoval se v období kambria a permu. Žil výhradně v mořském prostředí. Jeho tělo bylo kryto krunýřem, hřbetní krunýř se dělil podélně na tři části – trup, hlavu a zadeček.
Trilobit je velmi dobře popsán, informace o tvaru a stavbě jeho těla byly získány z mnoha nalezených zkamenělin, které jsou jasným důkazem jeho existence.


Co je to Trilobit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trilobit. Co znamená odborný pojem Trilobit z kategorie Věda?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Trilobit je v kategorii věda

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, synonymum, slovo, wiki, co je to Trilobit?, význam, heslo, slovník, co znamená, věda, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, pojem, význam slova, Trilobit, popis


Pojem Trilobit je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Trilobit?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trilobiti (název podle těla tvořeného třemi laloky – prostředním a dvěma bočními) jsou třída vyhynulých členovců patřící do vyhynulého podkmene Trilobitomorpha – jsou jednou z jejich vývojových větví. Objevili se ve starších prvohorách (kambriu), asi před 550–530 milióny lety. Vyhynuli na konci prvohor během katastrofy na rozhraní permu a triasu (před 251 miliony let). Jednalo se o výlučně mořské živočichy, jejichž článkované tělo bylo pokryto mineralizovaným exoskeletem. Exoskelet trilobiti v průběhu růstu svlékali a odhazovali.

Zkamenělina trilobita

Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Trilobit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Trilobit ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Trilobit na Google.cz

Vyhledat výraz Trilobit na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trilobit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Trilobit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilobit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Trilobit? resp. jaký je význam slova Trilobit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilobit, odpověď na dotaz co je to Trilobit?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Henrik Lundqvist? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědkyně, trilobit, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.