Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trilobit. Co znamená odborný pojem Trilobit z kategorie Věda?

Co je to Trilobit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Trilobit

Trilobit je pojmenování vyhynulého živočicha, řazeného mezi trojlaločnatce. Vyskytoval se v období kambria a permu. Žil výhradně v mořském prostředí. Jeho tělo bylo kryto krunýřem, hřbetní krunýř se dělil podélně na tři části – trup, hlavu a zadeček.
Trilobit je velmi dobře popsán, informace o tvaru a stavbě jeho těla byly získány z mnoha nalezených zkamenělin, které jsou jasným důkazem jeho existence.


Co je to Trilobit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trilobit. Co znamená odborný pojem Trilobit z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Trilobit? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Trilobit patří do sekce věda

Klíčová slova: termín, co je to Trilobit?, popis, definice pojmu, heslo, věda, wiki, terminus technicus, informace, synonymum, pojem, lexikon, význam slova, terminologie, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, Trilobit


Pojem Trilobit je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Trilobit?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trilobiti (název podle těla tvořeného třemi laloky – prostředním a dvěma bočními) jsou třída vyhynulých členovců patřící do vyhynulého podkmene Trilobitomorpha – jsou jednou z jejich vývojových větví. Objevili se ve starších prvohorách (kambriu), asi před 550–530 milióny lety. Vyhynuli na konci prvohor během katastrofy na rozhraní permu a triasu (před 251 miliony let). Jednalo se o výlučně mořské živočichy, jejichž článkované tělo bylo pokryto mineralizovaným exoskeletem. Exoskelet trilobiti v průběhu růstu svlékali a odhazovali.

Zkamenělina trilobita

Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Trilobit ve Wikislovníku

Hledat termín Trilobit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Trilobit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Trilobit na Youtube

Vyhledat termín Trilobit na Google.cz

Hledat pojem Trilobit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilobit například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Trilobit? resp. co označuje slovo Trilobit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilobit, odpověď na dotaz co je to Trilobit?. Víte např. kdo to je Lukáš Nečesaný? Znáte a víte kdo je Antonio Banderas? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.