Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Co je to Trilobit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trilobit?

Trilobit je pojmenování vyhynulého živočicha, řazeného mezi trojlaločnatce. Vyskytoval se v období kambria a permu. Žil výhradně v mořském prostředí. Jeho tělo bylo kryto krunýřem, hřbetní krunýř se dělil podélně na tři části – trup, hlavu a zadeček.
Trilobit je velmi dobře popsán, informace o tvaru a stavbě jeho těla byly získány z mnoha nalezených zkamenělin, které jsou jasným důkazem jeho existence.


Co je to Trilobit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Trilobit s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Trilobit se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, wiki, Věda, lexikon, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, slovník, definice, přesný význam, Trilobit, Věda, význam, co je to Trilobit?, heslo, formulace, pojem, terminus technicus


Pojem Trilobit je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trilobit? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trilobiti (název podle těla tvořeného třemi laloky – prostředním a dvěma bočními) jsou třída vyhynulých členovců patřící do vyhynulého podkmene Trilobitomorpha – jsou jednou z jejich vývojových větví. Objevili se ve starších prvohorách (kambriu), asi před 550–530 milióny lety. Vyhynuli na konci prvohor během katastrofy na rozhraní permu a triasu (před 251 miliony let). Jednalo se o výlučně mořské živočichy, jejichž článkované tělo bylo pokryto mineralizovaným exoskeletem. Exoskelet trilobiti v průběhu růstu svlékali a odhazovali.

Zkamenělina trilobita

Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Zkuste zjistit více informací o slovu Trilobit v následujících zdrojích

Najít pojem Trilobit ve Wikizdrojích

Hledat termín Trilobit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Trilobit ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilobit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Trilobit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trilobit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilobit například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Trilobit? resp. jaký je význam pojmu Trilobit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilobit, odpověď na dotaz co je to Trilobit?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.