Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Co je to Trilobit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Trilobit?

Trilobit je pojmenování vyhynulého živočicha, řazeného mezi trojlaločnatce. Vyskytoval se v období kambria a permu. Žil výhradně v mořském prostředí. Jeho tělo bylo kryto krunýřem, hřbetní krunýř se dělil podélně na tři části – trup, hlavu a zadeček.
Trilobit je velmi dobře popsán, informace o tvaru a stavbě jeho těla byly získány z mnoha nalezených zkamenělin, které jsou jasným důkazem jeho existence.


Co je to Trilobit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trilobit je v sekci Věda

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, Věda, terminologie, definice, formulace, Trilobit, Věda, vysvětlení, synonymum, význam, význam slova, heslo, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Trilobit?, slovo


Pojem Trilobit je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trilobit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trilobiti (název podle těla tvořeného třemi laloky – prostředním a dvěma bočními) jsou třída vyhynulých členovců patřící do vyhynulého podkmene Trilobitomorpha – jsou jednou z jejich vývojových větví. Objevili se ve starších prvohorách (kambriu), asi před 550–530 milióny lety. Vyhynuli na konci prvohor během katastrofy na rozhraní permu a triasu (před 251 miliony let). Jednalo se o výlučně mořské živočichy, jejichž článkované tělo bylo pokryto mineralizovaným exoskeletem. Exoskelet trilobiti v průběhu růstu svlékali a odhazovali.

Zkamenělina trilobita

Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Další zdroje informací o slovu Trilobit

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilobit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Trilobit ve Wikizdrojích

Hledat termín Trilobit ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trilobit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Trilobit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Trilobit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilobit například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Trilobit? resp. jaká je definice slova Trilobit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilobit, odpověď na dotaz co je to Trilobit?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Republikán? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Trilobit hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.