Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Co je to Trilobit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trilobit?

Trilobit je pojmenování vyhynulého živočicha, řazeného mezi trojlaločnatce. Vyskytoval se v období kambria a permu. Žil výhradně v mořském prostředí. Jeho tělo bylo kryto krunýřem, hřbetní krunýř se dělil podélně na tři části – trup, hlavu a zadeček.
Trilobit je velmi dobře popsán, informace o tvaru a stavbě jeho těla byly získány z mnoha nalezených zkamenělin, které jsou jasným důkazem jeho existence.


Co je to Trilobit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trilobit. Co znamená pojem Trilobit z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Trilobit s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trilobit se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, Věda, wiki, význam slova, heslo, význam pojmu, co znamená, synonymum, formulace, termín, co je to Trilobit?, lexikon, slovo, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je


Pojem Trilobit je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Trilobit dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trilobiti (název podle těla tvořeného třemi laloky – prostředním a dvěma bočními) jsou třída vyhynulých členovců patřící do vyhynulého podkmene Trilobitomorpha – jsou jednou z jejich vývojových větví. Objevili se ve starších prvohorách (kambriu), asi před 550–530 milióny lety. Vyhynuli na konci prvohor během katastrofy na rozhraní permu a triasu (před 251 miliony let). Jednalo se o výlučně mořské živočichy, jejichž článkované tělo bylo pokryto mineralizovaným exoskeletem. Exoskelet trilobiti v průběhu růstu svlékali a odhazovali.

Zkamenělina trilobita

Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Zkamenělina trilobita vystavená v Houstonském muzeu v Texasu, USA. Autor: Daderot, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Trilobit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilobit ve Wikimedia Commons

Najít heslo Trilobit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Trilobit ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Trilobit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trilobit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilobit například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Trilobit? resp. jaká je definice slova Trilobit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilobit, odpověď na dotaz co je to Trilobit?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Žokej? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Trilobit i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.