Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Letopočet. Co znamená pojem Letopočet z kategorie Různé?

Co je Letopočet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Letopočet?

Letopočet, jinak také éra, je označení pro souvislé číslování let od nějaké důležité události. Ta může být jak historická, tak legendární. Okamžik, od kterého číslování začíná, se označuje jako epocha. Letopočet je pak datování, určují se tak dny a je součástí časomíry.
Letopočtem se pak určují časy nejrůznějších dějů a událostí, pomocí letopočtů se pak tyto události řadí a třídí. V křesťanské éře se vychází z data narození Ježíše Krista a používá se označení před naším letopočtem nebo našeho letopočtu.

Co je to Letopočet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Letopočet. Co znamená pojem Letopočet z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Letopočet? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Letopočet se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: přesný význam, různé, odborný výraz, význam pojmu, pojem, význam slova, lexikon, definice pojmu, definice, slovník, různé, co to je, popis, slovo, význam, terminus technicus, co je to Letopočet?, formulace


Pojem Letopočet je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Letopočet píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Letopočet čili éra je souvislé číslování let od nějaké významné události, historické nebo legendární. Epocha se nazývá den, kterým tato éra začíná. Letopočet umožňuje především datování událostí. Letopočet bývá součástí určitého kalendáře a jeho používání omezeno na určitou civilizační oblast. Jako světový standard se používá tzv. náš letopočet převzatý z křesťanského gregoriánského kalendáře.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Letopočet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Letopočet na Youtube

Zkusit najít heslo Letopočet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Letopočet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Letopočet ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Letopočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Letopočet například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Letopočet? resp. jaká je definice slova Letopočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letopočet, odpověď na dotaz co je to Letopočet?. Víte např. kdo to je Andrea Kalivodová? Znáte a víte kdo je Kyklop? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?