Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lamington. Co znamená pojem Lamington z kategorie Jídlo?

Co je Lamington?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lamington?

Lamington je označení sladkého dezertu, který pochází z Austrálie. Je to malý dort čtvercového tvaru, který je politý čokoládou a posypaný kokosem. V Austrálii je lamington velice populární a běžně se prodává v pekárnách nebo cukrárnách. Základ lamingtonu tvoří vzdušný piškot žluté nebo nažloutlé barvy, který se nakrájí na menší části. Jednotlivé kousky se pak namáčejí o čokoládové polevy vyrobené z kakaa, cukru a horké vody. Pak se dortík obalí v kokosu, který se do polevy uchytí a dodá dezertu klasický vzhled. Jestliže je lamington připraven správně, měl by mít měkkou a vláčnou vnitřní část díky šťavnatému piškotovému těstu, křehký vnější povrch z polevy a křupavý povrch z kokosu. Lamingtony mohou být servírovány samotné jako malý dezert nebo jako součást různých sladkých občerstvení.
Přesný původ lamingtonu není zcela jasný, ale existuje několik teorií. Nejrozšířenější verze uvádí, že lamington byl pojmenován po Lordu Lamingtonovi, který byl guvernérem Queenslandu v Austrálii na konci 19. století. Podle příběhu byl tento dezert vytvořen při neočekávané návštěvě, kdy se pekař se rozhodl vytvořit dezert ze zbytků dortu. Lamington je tradičním dezertem, který se často podává na různých oslavách a událostech.


Co je to Lamington? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lamington. Co znamená pojem Lamington z kategorie Jídlo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lamington? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Lamington patří do sekce jídlo

Klíčová slova: popis, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, co to je, co je to Lamington?, termín, wiki, heslo, terminus technicus, slovo, pojem, Lamington, synonymum, jídlo, přesný výraz, přesný význam, jídlo


Pojem Lamington je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Lamington ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Lamington ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Lamington ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Lamington ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Lamington ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Lamington na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lamington například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lamington? resp. jaká je definice slova Lamington? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lamington, odpověď na dotaz co je to Lamington?. Víte např. kdo to je James Taylor? Znáte a víte kdo je Woody Harrelson? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Lamington v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.