Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Co je Zrychlení?

Co znamená termín Zrychlení? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zrychlení, jinak také akcelerace, je vektorová fyzikální veličina. Ta popisuje způsob, jakým se mění v průběhu času rychlost hmotného tělesa. Určuje se okamžité i průměrné zrychlení, údaje se týkají směru i velikosti změny.
Často bývá zrychlení určováno také jako derivace rychlosti podle času. Zobecněně se také pojem zrychlení užívá pro pojmenování změny rychlosti jakéhokoli pohybu. Pokud zrychlení působí proti směru pohybu, pak se mu říká zpomalení


Co je to Zrychlení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Zrychlení se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, fyzika, pojem, lexikon, význam slova, význam, popis, heslo, definice, slovo, přesný výraz, termín, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, informace, terminologie, synonymum


Pojem Zrychlení je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zrychlení? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Další zdroje informací

Najít pojem Zrychlení ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Zrychlení ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Zrychlení ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Zrychlení na Google.cz

Vyhledat termín Zrychlení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Zrychlení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrychlení například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Zrychlení? resp. co je to Zrychlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrychlení, odpověď na dotaz co je to Zrychlení?. Víte např. kdo to je Přítel? Znáte a víte kdo je Tomáš Hanák? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Zrychlení v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, perpetuum mobile, zrychlení, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.