Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Co to je Zrychlení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zrychlení

Zrychlení, jinak také akcelerace, je vektorová fyzikální veličina. Ta popisuje způsob, jakým se mění v průběhu času rychlost hmotného tělesa. Určuje se okamžité i průměrné zrychlení, údaje se týkají směru i velikosti změny.
Často bývá zrychlení určováno také jako derivace rychlosti podle času. Zobecněně se také pojem zrychlení užívá pro pojmenování změny rychlosti jakéhokoli pohybu. Pokud zrychlení působí proti směru pohybu, pak se mu říká zpomalení


Co je to Zrychlení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zrychlení s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zrychlení se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, popis, názvosloví, heslo, Fyzika, co to je, význam pojmu, wiki, odborné názvosloví, informace, definice, přesný výraz, význam slova, formulace, terminus technicus, slovo, odborný výraz, co znamená


Pojem Zrychlení je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zrychlení můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Zrychlení na Youtube

Zkusit najít slovo Zrychlení ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Zrychlení ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zrychlení na Google.cz

Vyhledat termín Zrychlení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zrychlení ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrychlení například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zrychlení? resp. co se skrývá pod slovem Zrychlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrychlení, odpověď na dotaz co je to Zrychlení?. Víte např. kdo to je Ubožák? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.