Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Co to je Zrychlení? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zrychlení

Zrychlení, jinak také akcelerace, je vektorová fyzikální veličina. Ta popisuje způsob, jakým se mění v průběhu času rychlost hmotného tělesa. Určuje se okamžité i průměrné zrychlení, údaje se týkají směru i velikosti změny.
Často bývá zrychlení určováno také jako derivace rychlosti podle času. Zobecněně se také pojem zrychlení užívá pro pojmenování změny rychlosti jakéhokoli pohybu. Pokud zrychlení působí proti směru pohybu, pak se mu říká zpomalení


Co je to Zrychlení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zrychlení. Co znamená pojem Zrychlení z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zrychlení s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zrychlení patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, co znamená, Zrychlení, lexikon, odborný výraz, termín, heslo, co to je, definice, terminologie, terminus technicus, formulace, wiki, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Zrychlení je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zrychlení? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrychlení (akcelerace) je charakteristika pohybu, která popisuje, jakým způsobem se mění rychlost tělesa (hmotného bodu) v čase.
Zrychlení je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.
Lze určit okamžité zrychlení a průměrné zrychlení.
Zrychlení lze určit jako derivaci rychlosti podle času.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Zrychlení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zrychlení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Zrychlení ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Zrychlení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Zrychlení ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zrychlení na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrychlení například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zrychlení? resp. jaký je význam slova Zrychlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrychlení, odpověď na dotaz co je to Zrychlení?. Víte např. kdo to je Ambasador? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.