Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitamín D. Co znamená odborný pojem Vitamín D z kategorie Chemie?

Co je to Vitamín D? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vitamín D?

Vitamín D tvoří celá skupina nazývaná také kalciferoly. Jde o sekosteroidy, které jsou rozpustné v tucích. Odpovídají za zvýšené vstřebávání hořčíku, fosforečnanů a vápníku v trávicím traktu. Mají také mnoho dalších účinků. Pro člověka jsou nejdůležitější vitamíny D3 a D2. Organizmus získává dostatek vitamínu D přirozenou cestou nebo prostřednictvím stravy a vitamínových doplňků. Přirozenou formou je vystavení se slunci, ultrafialovému záření.
Přírodní vitamín D ve stravě obsahují masa tučných ryb, někde se tímto vitamínem obohacují mléko, dětská mléčná výživa nebo snídaňové cereálie. Také houby mohou být vítaným zdrojem, musejí však růst tam, kde na ně působí ultrafialové záření. Vystavení slunci prostřednictvím kůže musí být obezřetné, hrozí zde riziko vzniku rakoviny. Vitamínové doplňky s vitamínem D se podávají jako prevence nebo léčba křivice a osteomalacie. Je důležitý pro absorpci vápníku do kostí, ještě společně vitamínem K2. Pokud by byl podáván pouze vitamín D s vápníkem, došlo by k výraznému zvýšení rizika kardiovaskulárních komplikací.


Co je to Vitamín D? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitamín D. Co znamená odborný pojem Vitamín D z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vitamín D s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Vitamín D patří do kategorie chemie

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, význam pojmu, synonymum, význam slova, slovo, co je to Vitamín D?, slovník, lexikon, terminologie, Vitamín D, pojem, informace, co znamená, terminus technicus, termín, heslo, chemie


Pojem Vitamín D je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Vitamín D

Zkusit najít slovo Vitamín D ve Wikipedii

Hledat slovo Vitamín D ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Vitamín D ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Vitamín D na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitamín D ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vitamín D ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitamín D například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Vitamín D? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vitamín D? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitamín D, odpověď na dotaz co je to Vitamín D?. Víte např. kdo to je Ignác z Loyoly? Znáte a víte kdo je Klára Vytisková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.