Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kraslice. Co znamená odborný pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Co je Kraslice?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kraslice

Kraslice je název pro zdobené velikonoční vejce, které je symbolem života. Tradice jejich zdobení je nejbohatší právě v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Původní barvou určenou pro kraslice je červená. Ta byla považována za barvu slunce a nového žití. Navíc červená barva byla snadno dostupná. Kraslice jsou velice staré – až přes 2000 let.
Vejce může být uvařené natvrdo nebo vyfouknuté a prázdné. Pro zdobení se používají velmi různorodé techniky jako kresba voskem, leptání, batikování a podobně. Červené vejce se darovalo z lásky a nesmělo být prázdné. Bílé prázdné skořápky symbolizovaly smrt a zdobila se jimi Morana. Protože bylo potřeba větší množství kraslic, zdobily se po celý rok.

Co je to Kraslice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kraslice. Co znamená odborný pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Kraslice sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Kraslice je v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, slovo, popis, přesný význam, heslo, formulace, kultura, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, slovník, co je to Kraslice?, co znamená, odborný výraz, informace, význam pojmu, význam, co to je


Pojem Kraslice je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kraslice?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Velikonoční kraslice je natvrdo uvařené nebo vyfouknuté prázdné vejce, ozdobené různými výtvarnými technikami. Od dob raného křesťanství jsou kraslice v křesťanské tradici nedílně spojeny s Velikonocemi, kde symbolizují plodnost a znovuzrození.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Kraslice ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Kraslice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kraslice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kraslice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Kraslice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kraslice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraslice například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Kraslice? resp. jaká je definice termínu Kraslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraslice, odpověď na dotaz co je to Kraslice?. Víte např. kdo to je Eva Podzimková? Znáte a víte kdo je Jiřina Šiklová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Kraslice i v jiné kategorii než je sekce kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Národní opera, kraslice, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.