Co je to?
Definice výrazu Kraslice. Co znamená odborný pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Co to je Kraslice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kraslice?

Kraslice je název pro zdobené velikonoční vejce, které je symbolem života. Tradice jejich zdobení je nejbohatší právě v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Původní barvou určenou pro kraslice je červená. Ta byla považována za barvu slunce a nového žití. Navíc červená barva byla snadno dostupná. Kraslice jsou velice staré – až přes 2000 let.
Vejce může být uvařené natvrdo nebo vyfouknuté a prázdné. Pro zdobení se používají velmi různorodé techniky jako kresba voskem, leptání, batikování a podobně. Červené vejce se darovalo z lásky a nesmělo být prázdné. Bílé prázdné skořápky symbolizovaly smrt a zdobila se jimi Morana. Protože bylo potřeba větší množství kraslic, zdobily se po celý rok.

Co je to Kraslice? Význam slova, termín, Definice výrazu Kraslice. Co znamená odborný pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kraslice? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kraslice je v sekci kultura

Klíčová slova: vysvětlení, Kraslice, význam pojmu, formulace, kultura, definice, význam slova, heslo, termín, názvosloví, co je to Kraslice?, terminologie, odborný výraz, význam, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon


Pojem Kraslice je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kraslice píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Velikonoční kraslice je natvrdo uvařené nebo vyfouknuté prázdné vejce, ozdobené různými výtvarnými technikami. Od dob raného křesťanství jsou kraslice v křesťanské tradici nedílně spojeny s Velikonocemi, kde symbolizují plodnost a znovuzrození.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Kraslice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kraslice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kraslice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kraslice na Youtube

Najít výraz Kraslice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kraslice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraslice například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kraslice? resp. jaký je přesný význam slova Kraslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraslice, odpověď na dotaz co je to Kraslice?. Víte např. kdo to je Egoista? Znáte a víte kdo je Hulibrk? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.