Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kraslice. Co znamená pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Co je Kraslice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kraslice?

Kraslice je název pro zdobené velikonoční vejce, které je symbolem života. Tradice jejich zdobení je nejbohatší právě v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Původní barvou určenou pro kraslice je červená. Ta byla považována za barvu slunce a nového žití. Navíc červená barva byla snadno dostupná. Kraslice jsou velice staré – až přes 2000 let.
Vejce může být uvařené natvrdo nebo vyfouknuté a prázdné. Pro zdobení se používají velmi různorodé techniky jako kresba voskem, leptání, batikování a podobně. Červené vejce se darovalo z lásky a nesmělo být prázdné. Bílé prázdné skořápky symbolizovaly smrt a zdobila se jimi Morana. Protože bylo potřeba větší množství kraslic, zdobily se po celý rok.

Co je to Kraslice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kraslice. Co znamená pojem Kraslice z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kraslice? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kraslice patří do sekce kultura

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, co znamená, Kraslice, termín, wiki, slovo, formulace, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, význam, lexikon, přesný význam, popis


Pojem Kraslice je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kraslice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Velikonoční kraslice je natvrdo uvařené nebo vyfouknuté prázdné vejce, ozdobené různými výtvarnými technikami. Od dob raného křesťanství jsou kraslice v křesťanské tradici nedílně spojeny s Velikonocemi, kde symbolizují plodnost a znovuzrození.

Jiné zdroje informací o pojmu Kraslice

Najít pojem Kraslice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kraslice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kraslice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kraslice ve Wikimedia Commons

Najít termín Kraslice ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kraslice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraslice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Kraslice? resp. jaký je význam pojmu Kraslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraslice, odpověď na dotaz co je to Kraslice?. Víte např. kdo to je Phil Collins? Znáte a víte kdo je Valérie Čižmárová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Kraslice hledat i v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.