Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plebiscit. Co znamená pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Co to je Plebiscit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Plebiscit?

Plebiscit je slovo s více významy Svůj původ má v dobách antického Říma. Plebei scitum – rozhodnutí lidu – bylo označením pro výsledek jednání plebejských sněmů. Nejčastěji se toto slovo používá pro pojmenování souhlasu nebo nesouhlasu veřejnosti v různých politických záležitostech.
Plebiscit je vlastně referendum, ovšem tento pojem není definován v právních dokumentech státu a neužívá ho ani české právo.


Co je to Plebiscit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plebiscit. Co znamená pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Plebiscit? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Plebiscit je v sekci Politika

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, slovo, přesný význam, informace, lexikon, pojem, termín, význam, formulace, terminus technicus, slovník, význam slova, Plebiscit, vysvětlení, co je to Plebiscit?, význam pojmu, synonymum


Pojem Plebiscit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plebiscit? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plebiscit je v češtině používán v různých významech, terminologie není ustálená. Tento termín pochází z antického Říma, kde se tak označovala rozhodnutí plebejských sněmů. Slovo pochází ze spojení plebei scitum („lidu se uzdálo“).
Obecně jde o synonymum pro referendum, které se může konat o zásadních otázkách jako je určení hranic, osamostatnění se od daného státu nebo o připojení k jinému státu, schválení ústavy apod. Nebo může jít o méně závaznou formu veřejného souhlasu či zamítnutí v politických záležitostech, vyhlašován je pak ad hoc. Na rozdíl od referenda není plebiscit zakotven v ústavě jako závazné politické právo.
Český právní řád termín plebiscit nezná, používá se pouze referendum.

Pro další informace o termínu Plebiscit zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Plebiscit ve Wikislovníku

Najít termín Plebiscit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Plebiscit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Plebiscit ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Plebiscit na Youtube

Zkusit najít termín Plebiscit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plebiscit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Plebiscit? resp. jaký je význam slova Plebiscit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plebiscit, odpověď na dotaz co je to Plebiscit?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Luděk Navara? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.