Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Co je to Plebiscit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Plebiscit?

Plebiscit je slovo s více významy Svůj původ má v dobách antického Říma. Plebei scitum – rozhodnutí lidu – bylo označením pro výsledek jednání plebejských sněmů. Nejčastěji se toto slovo používá pro pojmenování souhlasu nebo nesouhlasu veřejnosti v různých politických záležitostech.
Plebiscit je vlastně referendum, ovšem tento pojem není definován v právních dokumentech státu a neužívá ho ani české právo.


Co je to Plebiscit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Plebiscit se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Plebiscit je v kategorii politika

Klíčová slova: informace, politika, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, význam pojmu, co znamená, význam, popis, odborný výraz, heslo, přesný význam, politika, definice, přesný výraz, termín, terminologie, co to je


Pojem Plebiscit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Plebiscit?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plebiscit je v češtině používán v různých významech, terminologie není ustálená. Tento termín pochází z antického Říma, kde se tak označovala rozhodnutí plebejských sněmů. Slovo pochází ze spojení plebei scitum („lidu se uzdálo“).
Obecně jde o synonymum pro referendum, které se může konat o zásadních otázkách jako je určení hranic, osamostatnění se od daného státu nebo o připojení k jinému státu, schválení ústavy apod. Nebo může jít o méně závaznou formu veřejného souhlasu či zamítnutí v politických záležitostech, vyhlašován je pak ad hoc. Na rozdíl od referenda není plebiscit zakotven v ústavě jako závazné politické právo.
Český právní řád termín plebiscit nezná, používá se pouze referendum.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Plebiscit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Plebiscit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Plebiscit ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Plebiscit ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plebiscit ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Plebiscit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Plebiscit například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Plebiscit? resp. jaká je definice slova Plebiscit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plebiscit, odpověď na dotaz co je to Plebiscit?. Víte např. kdo to je Protiva? Znáte a víte kdo je Sara Sandeva? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.