Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plebiscit. Co znamená pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Co to je Plebiscit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Plebiscit?

Plebiscit je slovo s více významy Svůj původ má v dobách antického Říma. Plebei scitum – rozhodnutí lidu – bylo označením pro výsledek jednání plebejských sněmů. Nejčastěji se toto slovo používá pro pojmenování souhlasu nebo nesouhlasu veřejnosti v různých politických záležitostech.
Plebiscit je vlastně referendum, ovšem tento pojem není definován v právních dokumentech státu a neužívá ho ani české právo.


Co je to Plebiscit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plebiscit. Co znamená pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Plebiscit doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plebiscit se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: názvosloví, slovník, pojem, význam pojmu, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, popis, odborný výraz, termín, slovo, význam slova, Politika, vysvětlení, definice, přesný výraz


Pojem Plebiscit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Plebiscit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Plebiscit ve Wikipedii

Najít slovo Plebiscit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Plebiscit na Youtube

Zkusit najít termín Plebiscit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Plebiscit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Plebiscit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Plebiscit? resp. co znamená výraz Plebiscit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plebiscit, odpověď na dotaz co je to Plebiscit?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Kardiak? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plebiscit v jiné sekci než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.