Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Co je Plebiscit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Plebiscit?

Plebiscit je slovo s více významy Svůj původ má v dobách antického Říma. Plebei scitum – rozhodnutí lidu – bylo označením pro výsledek jednání plebejských sněmů. Nejčastěji se toto slovo používá pro pojmenování souhlasu nebo nesouhlasu veřejnosti v různých politických záležitostech.
Plebiscit je vlastně referendum, ovšem tento pojem není definován v právních dokumentech státu a neužívá ho ani české právo.


Co je to Plebiscit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Plebiscit sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Plebiscit je v kategorii politika

Klíčová slova: heslo, wiki, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, politika, co je to Plebiscit?, pojem, odborný výraz, vysvětlení, Plebiscit, co to je, formulace, lexikon, politika, význam


Pojem Plebiscit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Plebiscit dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Plebiscit je v češtině používán v různých významech, terminologie není ustálená. Tento termín pochází z antického Říma, kde se tak označovala rozhodnutí plebejských sněmů. Slovo pochází ze spojení plebei scitum („lidu se uzdálo“).
Obecně jde o synonymum pro referendum, které se může konat o zásadních otázkách jako je určení hranic, osamostatnění se od daného státu nebo o připojení k jinému státu, schválení ústavy apod. Nebo může jít o méně závaznou formu veřejného souhlasu či zamítnutí v politických záležitostech, vyhlašován je pak ad hoc. Na rozdíl od referenda není plebiscit zakotven v ústavě jako závazné politické právo.
Český právní řád termín plebiscit nezná, používá se pouze referendum.

Hledejte výraz Plebiscit v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plebiscit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plebiscit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Plebiscit na Youtube

Zkusit najít frázi Plebiscit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Plebiscit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Plebiscit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Plebiscit například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Plebiscit? resp. co znamená Plebiscit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plebiscit, odpověď na dotaz co je to Plebiscit?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Právník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.