Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Co je to Plebiscit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Plebiscit?

Plebiscit je slovo s více významy Svůj původ má v dobách antického Říma. Plebei scitum – rozhodnutí lidu – bylo označením pro výsledek jednání plebejských sněmů. Nejčastěji se toto slovo používá pro pojmenování souhlasu nebo nesouhlasu veřejnosti v různých politických záležitostech.
Plebiscit je vlastně referendum, ovšem tento pojem není definován v právních dokumentech státu a neužívá ho ani české právo.


Co je to Plebiscit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plebiscit. Co znamená odborný pojem Plebiscit z kategorie Politika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Plebiscit je v sekci politika

Klíčová slova: definice, informace, slovo, definice pojmu, politika, vysvětlení, význam, formulace, přesný výraz, co to je, význam pojmu, co je to Plebiscit?, synonymum, Plebiscit, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, terminologie


Pojem Plebiscit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plebiscit? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Plebiscit je v češtině používán v různých významech, terminologie není ustálená. Tento termín pochází z antického Říma, kde se tak označovala rozhodnutí plebejských sněmů. Slovo pochází ze spojení plebei scitum („lidu se uzdálo“).
Obecně jde o synonymum pro referendum, které se může konat o zásadních otázkách jako je určení hranic, osamostatnění se od daného státu nebo o připojení k jinému státu, schválení ústavy apod. Nebo může jít o méně závaznou formu veřejného souhlasu či zamítnutí v politických záležitostech, vyhlašován je pak ad hoc. Na rozdíl od referenda není plebiscit zakotven v ústavě jako závazné politické právo.
Český právní řád termín plebiscit nezná, používá se pouze referendum.

Zkuste zjistit více informací o slovu Plebiscit v následujících zdrojích

Hledat výraz Plebiscit ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Plebiscit na Youtube

Vyhledat výraz Plebiscit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Plebiscit ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plebiscit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Plebiscit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Plebiscit například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Plebiscit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plebiscit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plebiscit, odpověď na dotaz co je to Plebiscit?. Víte např. kdo to je Bořek Slezáček? Znáte a víte kdo je Veronika Freimanová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.