Co je to?
Odborný výraz, definice slova Byrokracie. Co znamená slovo Byrokracie z kategorie Politika?

Co je Byrokracie?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Byrokracie

Byrokracie je pojem, jehož původní význam zahrnoval úřednickou vládu, ve které se výkon vlády a správy odehrával prostřednictvím placených úředníků v různých stupních podřízenosti a nadřízenosti.
Nyní se používá jako označení takovou administrativní činnost, jejímiž znaky jsou systematičnost, specializované funkce, pevně stanovená pravidla pro činnost i výkon správy. Byrokracií bývají nazýváni také lidé, kteří tuto činnost vykonávají, bez ohledu na typ organizace.


Co je to Byrokracie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Byrokracie. Co znamená slovo Byrokracie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Byrokracie patří do kategorie politika

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, informace, popis, terminus technicus, přesný výraz, pojem, definice pojmu, slovník, význam slova, odborné názvosloví, termín, heslo, synonymum, vysvětlení, terminologie, lexikon, co to je


Pojem Byrokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Byrokracie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Byrokracie znamená původně vládu úředníků (byrokratů), pokus o racionální uspořádání výkonu správy a vlády prostřednictvím hierarchie nadřízenosti a podřízenosti placených zaměstnanců. Může znamenat každou systematickou administrativní činnost, pro niž je charakteristické uspořádání, specializace funkcí, objektivní předpoklady pro výkon správy a činnost podle pevných pravidel. V přeneseném smyslu může také obecně označovat kategorii lidí, kteří tuto činnost vykonávají, a to ve veřejné správě i v jiných organizacích. Byrokracii jako nutnou podmínku modernizace společnosti popsal Max Weber. Byrokrat ovšem není jen zaměstnancem státu, na základě demokratické ústavy je současně voličem a jako takový součástí státu, tedy svého zaměstnavatele.

Hledejte pojem Byrokracie v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Byrokracie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Byrokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Byrokracie na Youtube

Najít termín Byrokracie na Google.cz

Vyhledat termín Byrokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Byrokracie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Byrokracie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Byrokracie? resp. jaký je význam slova Byrokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byrokracie, odpověď na dotaz co je to Byrokracie?. Víte např. kdo to je Hezoun? Znáte a víte kdo je Kate Bush? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Senát, byrokracie, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.