Co je to?
Výraz, termín, definice slova Byrokracie. Co znamená odborný pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Co je to Byrokracie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Byrokracie

Byrokracie je pojem, jehož původní význam zahrnoval úřednickou vládu, ve které se výkon vlády a správy odehrával prostřednictvím placených úředníků v různých stupních podřízenosti a nadřízenosti.
Nyní se používá jako označení takovou administrativní činnost, jejímiž znaky jsou systematičnost, specializované funkce, pevně stanovená pravidla pro činnost i výkon správy. Byrokracií bývají nazýváni také lidé, kteří tuto činnost vykonávají, bez ohledu na typ organizace.


Co je to Byrokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Byrokracie. Co znamená odborný pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Byrokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, wiki, Politika, termín, co znamená, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, co je to Byrokracie?, slovo, přesný výraz, Politika, lexikon, slovník, informace, heslo, názvosloví


Pojem Byrokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Byrokracie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Byrokracie znamená původně vládu úředníků (byrokratů), pokus o racionální uspořádání výkonu správy a vlády prostřednictvím hierarchie nadřízenosti a podřízenosti placených zaměstnanců. Může znamenat každou systematickou administrativní činnost, pro niž je charakteristické uspořádání, specializace funkcí, objektivní předpoklady pro výkon správy a činnost podle pevných pravidel. V přeneseném smyslu může také obecně označovat kategorii lidí, kteří tuto činnost vykonávají, a to ve veřejné správě i v jiných organizacích. Byrokracii jako nutnou podmínku modernizace společnosti popsal Max Weber. Byrokrat ovšem není jen zaměstnancem státu, na základě demokratické ústavy je současně voličem a jako takový součástí státu, tedy svého zaměstnavatele.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Byrokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byrokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Byrokracie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Byrokracie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byrokracie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Byrokracie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Byrokracie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Byrokracie? resp. co označuje slovo Byrokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byrokracie, odpověď na dotaz co je to Byrokracie?. Víte např. kdo to je Láma? Znáte a víte kdo je Jáhen? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.