Co je to?
Definice odborného termínu, slova Byrokracie. Co znamená pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Co je to Byrokracie? Význam slova

Co znamená termín Byrokracie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Byrokracie je pojem, jehož původní význam zahrnoval úřednickou vládu, ve které se výkon vlády a správy odehrával prostřednictvím placených úředníků v různých stupních podřízenosti a nadřízenosti.
Nyní se používá jako označení takovou administrativní činnost, jejímiž znaky jsou systematičnost, specializované funkce, pevně stanovená pravidla pro činnost i výkon správy. Byrokracií bývají nazýváni také lidé, kteří tuto činnost vykonávají, bez ohledu na typ organizace.


Co je to Byrokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Byrokracie. Co znamená pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Byrokracie) můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Byrokracie patří do kategorie politika

Klíčová slova: heslo, slovník, definice pojmu, vysvětlení, politika, terminus technicus, politika, význam pojmu, význam slova, synonymum, přesný výraz, co je to Byrokracie?, informace, formulace, lexikon, terminologie, wiki, přesný význam


Pojem Byrokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Byrokracie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Byrokracie znamená původně vládu úředníků (byrokratů), pokus o racionální uspořádání výkonu správy a vlády prostřednictvím hierarchie nadřízenosti a podřízenosti placených zaměstnanců. Může znamenat každou systematickou administrativní činnost, pro niž je charakteristické uspořádání, specializace funkcí, objektivní předpoklady pro výkon správy a činnost podle pevných pravidel. V přeneseném smyslu může také obecně označovat kategorii lidí, kteří tuto činnost vykonávají, a to ve veřejné správě i v jiných organizacích. Byrokracii jako nutnou podmínku modernizace společnosti popsal Max Weber. Byrokrat ovšem není jen zaměstnancem státu, na základě demokratické ústavy je současně voličem a jako takový součástí státu, tedy svého zaměstnavatele.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Byrokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byrokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Byrokracie na Youtube

Hledat heslo Byrokracie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Byrokracie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byrokracie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Byrokracie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Byrokracie? resp. co vlastně znamená slovo Byrokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byrokracie, odpověď na dotaz co je to Byrokracie?. Víte např. kdo to je Vendula Pizingerová? Znáte a víte kdo je Roger Daltrey? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Byrokracie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.