Co je to?
Výraz, termín, definice slova Byrokracie. Co znamená odborný pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Co je to Byrokracie? Význam slova

Co znamená termín Byrokracie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Byrokracie je pojem, jehož původní význam zahrnoval úřednickou vládu, ve které se výkon vlády a správy odehrával prostřednictvím placených úředníků v různých stupních podřízenosti a nadřízenosti.
Nyní se používá jako označení takovou administrativní činnost, jejímiž znaky jsou systematičnost, specializované funkce, pevně stanovená pravidla pro činnost i výkon správy. Byrokracií bývají nazýváni také lidé, kteří tuto činnost vykonávají, bez ohledu na typ organizace.


Co je to Byrokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Byrokracie. Co znamená odborný pojem Byrokracie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Byrokracie sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Byrokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, co je to Byrokracie?, Byrokracie, význam, význam pojmu, přesný výraz, popis, názvosloví, definice, wiki, význam slova, formulace, slovo, terminologie, co to je


Pojem Byrokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Byrokracie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Byrokracie znamená původně vládu úředníků (byrokratů), pokus o racionální uspořádání výkonu správy a vlády prostřednictvím hierarchie nadřízenosti a podřízenosti placených zaměstnanců. Může znamenat každou systematickou administrativní činnost, pro niž je charakteristické uspořádání, specializace funkcí, objektivní předpoklady pro výkon správy a činnost podle pevných pravidel. V přeneseném smyslu může také obecně označovat kategorii lidí, kteří tuto činnost vykonávají, a to ve veřejné správě i v jiných organizacích. Byrokracii jako nutnou podmínku modernizace společnosti popsal Max Weber. Byrokrat ovšem není jen zaměstnancem státu, na základě demokratické ústavy je současně voličem a jako takový součástí státu, tedy svého zaměstnavatele.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Byrokracie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Byrokracie na Google.cz

Zkusit najít heslo Byrokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Byrokracie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byrokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Byrokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Byrokracie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Byrokracie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Byrokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byrokracie, odpověď na dotaz co je to Byrokracie?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Klempíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Byrokracie hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.