Co je to?
Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je to Divadlo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.


Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Divadlo s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Divadlo se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: pojem, co to je, Kultura, terminus technicus, názvosloví, heslo, wiki, synonymum, co znamená, informace, lexikon, terminologie, termín, přesný výraz, odborný výraz, slovo, vysvětlení, popis


Pojem Divadlo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Divadlo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Divadlo ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Divadlo na Google.cz

Vyhledat výraz Divadlo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Divadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Divadlo? resp. co označuje slovo Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Jan Perner? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.