Co je to?
Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je to Divadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.

Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Divadlo? s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Divadlo je v sekci kultura

Klíčová slova: kultura, lexikon, definice, termín, vysvětlení, wiki, přesný význam, co je to Divadlo?, popis, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, Divadlo, heslo, slovo, význam


Pojem Divadlo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Divadlo dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Divadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Divadlo na Google.cz

Vyhledat pojem Divadlo ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Divadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Divadlo? resp. co se skrývá pod slovem Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Kejklíř? Znáte a víte kdo je Skřítek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.