Co je to?
Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je to Divadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.

Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Divadlo) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Divadlo patří do kategorie kultura

Klíčová slova: synonymum, význam slova, slovo, kultura, co to je, slovník, formulace, wiki, odborný výraz, informace, význam, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, heslo, význam pojmu, co je to Divadlo?, názvosloví


Pojem Divadlo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Divadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Hledejte pojem Divadlo v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divadlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Divadlo ve vyhledávači Qwant

Najít termín Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Divadlo na Google.cz

Zkusit najít výraz Divadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Divadlo? resp. co znamená Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Fakan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.