Co je to?
Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je to Divadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.


Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Divadlo? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Divadlo je v kategorii Kultura

Klíčová slova: wiki, význam slova, co to je, co znamená, vysvětlení, Kultura, informace, heslo, pojem, Divadlo, slovník, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, terminologie, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Divadlo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Divadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Jiné informační zdroje o pojmu Divadlo

Hledat heslo Divadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Divadlo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divadlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Divadlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Divadlo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Divadlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Jan Perner? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.