Co je to?
Odborný výraz, definice slova Divadlo. Co znamená pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je Divadlo?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.

Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Divadlo. Co znamená pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Divadlo doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Divadlo se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: synonymum, slovo, popis, wiki, co znamená, lexikon, co to je, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, co je to Divadlo?, názvosloví, formulace, termín, pojem, význam pojmu, heslo


Pojem Divadlo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Divadlo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divadlo ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Divadlo ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Divadlo na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Divadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co znamená slovo Divadlo? resp. co přesně znamená slovo Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Marek Pospíchal? Znáte a víte kdo je Permoník? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Divadlo v jiné sekci než kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Národní opera, divadlo, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.