Co je to?
Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je to Divadlo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Divadlo

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.

Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Divadlo s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Divadlo se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice, co to je, slovník, Kultura, formulace, přesný význam, synonymum, co znamená, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, Divadlo, odborný výraz, slovo, vysvětlení, informace, pojem, význam pojmu


Pojem Divadlo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Divadlo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Divadlo ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Divadlo na Google.cz

Najít termín Divadlo ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Divadlo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Divadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Divadlo? resp. co vlastně znamená slovo Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Donchuán? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Divadlo i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.