Co je to?
Definice výrazu, termínu Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Co je Divadlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Divadlo?

Divadlo je označení pro druh múzického umění. Pro divadlo je typické předvádění určitého příběhu herci, tanečníky nebo zpěváky. Diváci jsou přitom umístěni v hledišti. Budova divadla bývá krytá nebo otevřená.
Divadelní inscenaci tvoří celý kolektiv tvůrců a předvádí se většinou ve více reprízách. Divadlo je tedy druhem kolektivního a interaktivního umění, divák a jeho reakce jsou součástí představení. Divadlo mívá i velký společenský vliv.

Co je to Divadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Divadlo. Co znamená odborný pojem Divadlo z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Divadlo je v kategorii kultura

Klíčová slova: co znamená, význam, slovo, termín, odborný výraz, názvosloví, kultura, pojem, význam pojmu, formulace, co to je, synonymum, definice, terminologie, definice pojmu, slovník, wiki, vysvětlení


Pojem Divadlo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Divadlo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá divadelní věda čili teatrologie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Divadlo v následujících zdrojích

Hledat frázi Divadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divadlo ve Wikimedia Commons

Najít heslo Divadlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Divadlo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Divadlo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Divadlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Divadlo? resp. co přesně označuje termín Divadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divadlo, odpověď na dotaz co je to Divadlo?. Víte např. kdo to je Šahíd? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Divadlo v jiné sekci než kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.