Co je to?
Definice výrazu, termínu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Co je to Špejchar? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Špejchar?

Špejchar neboli špýchar či sýpka, bylo označení budovy, ve které se skladovalo zrní. Jednalo se o stavby různé výšky – mohly být pouze přízemní nebo i vícepatrové a často k nim patřila pavlač. Schodiště mohlo být umístěno jak vevnitř, tak zvenčí. V patrech se ukládalo obilí s nižší váhou, v nižších těžší zrniny.
Zpočátku byly špejchary roubené, později cihlové. Bylo v nich možno uchovávat i jiní plodiny nebo předměty. Dnes k těmto účelům slouží sila.


Co je to Špejchar? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Špejchar sdílejte s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Špejchar je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, definice, přesný význam, stavebnictví, synonymum, vysvětlení, wiki, slovník, co je to Špejchar?, stavebnictví, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, co znamená, Špejchar, význam slova, význam


Pojem Špejchar je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Špejchar dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Špejchar je stavba, která je určená k uskladňování zrní, tedy vymláceného obilí.

Další možné informační zdroje

Najít termín Špejchar na Google.cz

Zkusit najít Špejchar ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špejchar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Špejchar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Špejchar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Špejchar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Špejchar například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Špejchar? resp. co se skrývá pod slovem Špejchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špejchar, odpověď na dotaz co je to Špejchar?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Nairo Quintana? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.