Co je to?
Odborný výraz, definice slova Špejchar. Co znamená pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Co je Špejchar?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Špejchar?

Špejchar neboli špýchar či sýpka, bylo označení budovy, ve které se skladovalo zrní. Jednalo se o stavby různé výšky – mohly být pouze přízemní nebo i vícepatrové a často k nim patřila pavlač. Schodiště mohlo být umístěno jak vevnitř, tak zvenčí. V patrech se ukládalo obilí s nižší váhou, v nižších těžší zrniny.
Zpočátku byly špejchary roubené, později cihlové. Bylo v nich možno uchovávat i jiní plodiny nebo předměty. Dnes k těmto účelům slouží sila.


Co je to Špejchar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Špejchar. Co znamená pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Špejchar s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Špejchar se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, terminologie, stavebnictví, definice, formulace, význam, wiki, co znamená, lexikon, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus, co to je, termín, heslo, názvosloví


Pojem Špejchar je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Špejchar?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Špejchar je stavba, která je určená k uskladňování zrní, tedy vymláceného obilí.

Jiné informační zdroje o pojmu Špejchar

Hledat videa s názvem Špejchar na Youtube

Vyhledat pojem Špejchar ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špejchar ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Špejchar na Google.cz

Hledat termín Špejchar ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Špejchar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Špejchar například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice slova Špejchar? resp. jaká je definice termínu Špejchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špejchar, odpověď na dotaz co je to Špejchar?. Víte např. kdo to je Taťána Kuchařová? Znáte a víte kdo je Martin Půta? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, Špejchar, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.