Co je to?
Definice výrazu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Co to je Špejchar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Špejchar?

Špejchar neboli špýchar či sýpka, bylo označení budovy, ve které se skladovalo zrní. Jednalo se o stavby různé výšky – mohly být pouze přízemní nebo i vícepatrové a často k nim patřila pavlač. Schodiště mohlo být umístěno jak vevnitř, tak zvenčí. V patrech se ukládalo obilí s nižší váhou, v nižších těžší zrniny.
Zpočátku byly špejchary roubené, později cihlové. Bylo v nich možno uchovávat i jiní plodiny nebo předměty. Dnes k těmto účelům slouží sila.


Co je to Špejchar? Význam slova, termín, Definice výrazu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Špejchar? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Špejchar se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co je to Špejchar?, co znamená, definice pojmu, Stavebnictví, význam, vysvětlení, názvosloví, termín, co to je, pojem, wiki, přesný výraz, popis, slovník, Špejchar, terminologie, význam pojmu, definice


Pojem Špejchar je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Špejchar? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špejchar je stavba, která je určená k uskladňování zrní, tedy vymláceného obilí.

Více informací o slovu Špejchar doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Špejchar na Google.cz

Zkusit najít výraz Špejchar ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Špejchar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Špejchar ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špejchar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Špejchar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Špejchar například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Špejchar? resp. co se skrývá pod slovem Špejchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špejchar, odpověď na dotaz co je to Špejchar?. Víte např. kdo to je Jiří X. Doležal? Znáte a víte kdo je Trockista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.