Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úmor. Co znamená odborný pojem Úmor z kategorie Ekonomie?

Co je to Úmor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Úmor

Úmor je odborný termín z oblasti bankovnictví. Jde o značení pro splátku jistiny dluhu bez úroků. Splátky různých druhů, anuitní, degresivní i progresivní splátka se skládají ze dvou částí, kdy se zároveň platí i úroky z dluhu a současně se snižuje i samotný dluh.
Nejčastěji je úmor velmi nízký a tvoří velmi malou část splátky. Jak se platnost úvěru postupně blíží ke konci, je podíl úmoru stáe vyšší.


Co je to Úmor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úmor. Co znamená odborný pojem Úmor z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Úmor? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Úmor se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co je to Úmor?, ekonomie, Úmor, termín, názvosloví, synonymum, formulace, heslo, význam slova, význam, přesný výraz, ekonomie, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, vysvětlení


Pojem Úmor je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úmor? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úmor je splátka jistiny dluhu, tedy část splátky, o kterou se snižuje výše dlužné částky.
Každá splátka úvěru obsahuje dvě složky – úmor a úrok.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úmor ve Wikimedia Commons

Najít pojem Úmor ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úmor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Úmor na Google.cz

Vyhledat termín Úmor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Úmor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úmor například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Úmor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úmor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmor, odpověď na dotaz co je to Úmor?. Víte např. kdo to je Gazda? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úmor v jiné sekci než ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..