Co je to?
Definice výrazu Úmor. Co znamená odborný pojem Úmor z kategorie Ekonomie?

Co to je Úmor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Úmor?

Úmor je odborný termín z oblasti bankovnictví. Jde o značení pro splátku jistiny dluhu bez úroků. Splátky různých druhů, anuitní, degresivní i progresivní splátka se skládají ze dvou částí, kdy se zároveň platí i úroky z dluhu a současně se snižuje i samotný dluh.
Nejčastěji je úmor velmi nízký a tvoří velmi malou část splátky. Jak se platnost úvěru postupně blíží ke konci, je podíl úmoru stáe vyšší.


Definice výrazu Úmor. Co znamená odborný pojem Úmor z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Úmor? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úmor se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, slovník, formulace, synonymum, význam slova, význam, lexikon, definice pojmu, pojem, slovo, terminus technicus, heslo, co znamená, odborný výraz, co to je, termín, definice


Pojem Úmor je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úmor? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úmor je splátka jistiny dluhu, tedy část splátky, o kterou se snižuje výše dlužné částky.
Každá splátka úvěru obsahuje dvě složky – úmor a úrok.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Úmor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úmor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úmor ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Úmor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Úmor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Úmor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úmor například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Úmor? resp. co přesně označuje termín Úmor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmor, odpověď na dotaz co je to Úmor?. Víte např. kdo to je Till Lindemann? Znáte a víte kdo je Kreatura? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..