Co je to?
Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Co je to Fázovka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fázovka

Fázovka Je jednoduchý nástroj, kterým se zkouší, zda je přítomno střídavé napětí. Pracuje s rozsahem 100 až 250 V a s frekvencemi 50 až 500 Hz. Bývá nazývána také jednopólová zkoušečka napětí. Existuje více typů, které se mohou lišit konstrukcí. Může jít o zkoušečku s doutnavkou a měřicím hrotem. Další částí je odpor a kontaktní plocha.
Fázovka připomíná šroubovák. Hrot se přikládá ke zkoušenému předmětu, druhého konce se dotýká prst. Pokud se jedná o napětí, rozsvítí se doutnavka. Jde pouze o orientační měření. Elektrické zásuvky je vhodné měřit dvoupólovými zkoušečkami. Existují i bateriové bezdotykové zkoušečky.


Co je to Fázovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fázovka se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Fázovka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, definice, význam slova, přesný výraz, informace, odborný výraz, nástroje, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, popis, formulace, slovo, co znamená, terminus technicus, Fázovka, wiki


Pojem Fázovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fázovka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fázovka, také označovaná jako jednopólová zkoušečka napětí, je jednoduchý zkušební přístroj pro kontrolu přítomnosti střídavého napětí v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Ačkoliv jde o jednoduchý přístroj, existuje několik základních typů s odlišnou konstrukcí.

Hledejte výraz Fázovka v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Fázovka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Fázovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fázovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Fázovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Fázovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fázovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fázovka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fázovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fázovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fázovka, odpověď na dotaz co je to Fázovka?. Víte např. kdo to je Anatom? Znáte a víte kdo je Palestinec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.