Co je to?
Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Co je to Fázovka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fázovka

Fázovka Je jednoduchý nástroj, kterým se zkouší, zda je přítomno střídavé napětí. Pracuje s rozsahem 100 až 250 V a s frekvencemi 50 až 500 Hz. Bývá nazývána také jednopólová zkoušečka napětí. Existuje více typů, které se mohou lišit konstrukcí. Může jít o zkoušečku s doutnavkou a měřicím hrotem. Další částí je odpor a kontaktní plocha.
Fázovka připomíná šroubovák. Hrot se přikládá ke zkoušenému předmětu, druhého konce se dotýká prst. Pokud se jedná o napětí, rozsvítí se doutnavka. Jde pouze o orientační měření. Elektrické zásuvky je vhodné měřit dvoupólovými zkoušečkami. Existují i bateriové bezdotykové zkoušečky.


Co je to Fázovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fázovka je v sekci Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, odborný výraz, formulace, slovo, význam slova, přesný význam, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, pojem, wiki, názvosloví, synonymum, co znamená, co je to Fázovka?, přesný výraz, co to je, vysvětlení


Pojem Fázovka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fázovka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fázovka, také označovaná jako jednopólová zkoušečka napětí, je jednoduchý zkušební přístroj pro kontrolu přítomnosti střídavého napětí v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Ačkoliv jde o jednoduchý přístroj, existuje několik základních typů s odlišnou konstrukcí.

Pro více informací o heslu Fázovka zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Fázovka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Fázovka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fázovka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Fázovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Fázovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fázovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fázovka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Fázovka? resp. co znamená slovo Fázovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fázovka, odpověď na dotaz co je to Fázovka?. Víte např. kdo to je Luboš Xaver Veselý? Znáte a víte kdo je Jana Lorencová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.