Co je to?
Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Co je to Fázovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fázovka?

Fázovka Je jednoduchý nástroj, kterým se zkouší, zda je přítomno střídavé napětí. Pracuje s rozsahem 100 až 250 V a s frekvencemi 50 až 500 Hz. Bývá nazývána také jednopólová zkoušečka napětí. Existuje více typů, které se mohou lišit konstrukcí. Může jít o zkoušečku s doutnavkou a měřicím hrotem. Další částí je odpor a kontaktní plocha.
Fázovka připomíná šroubovák. Hrot se přikládá ke zkoušenému předmětu, druhého konce se dotýká prst. Pokud se jedná o napětí, rozsvítí se doutnavka. Jde pouze o orientační měření. Elektrické zásuvky je vhodné měřit dvoupólovými zkoušečkami. Existují i bateriové bezdotykové zkoušečky.


Co je to Fázovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fázovka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Fázovka, wiki, význam, terminus technicus, popis, slovo, pojem, definice pojmu, přesný význam, lexikon, Nástroje, názvosloví, co je to Fázovka?, co to je, termín, heslo, odborné názvosloví, slovník


Pojem Fázovka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fázovka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fázovka, také označovaná jako jednopólová zkoušečka napětí, je jednoduchý zkušební přístroj pro kontrolu přítomnosti střídavého napětí v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Ačkoliv jde o jednoduchý přístroj, existuje několik základních typů s odlišnou konstrukcí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Fázovka ve Wikislovníku

Hledat slovo Fázovka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fázovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Fázovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fázovka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fázovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fázovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fázovka? resp. co přesně označuje termín Fázovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fázovka, odpověď na dotaz co je to Fázovka?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.