Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Co je to Fázovka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fázovka?

Fázovka Je jednoduchý nástroj, kterým se zkouší, zda je přítomno střídavé napětí. Pracuje s rozsahem 100 až 250 V a s frekvencemi 50 až 500 Hz. Bývá nazývána také jednopólová zkoušečka napětí. Existuje více typů, které se mohou lišit konstrukcí. Může jít o zkoušečku s doutnavkou a měřicím hrotem. Další částí je odpor a kontaktní plocha.
Fázovka připomíná šroubovák. Hrot se přikládá ke zkoušenému předmětu, druhého konce se dotýká prst. Pokud se jedná o napětí, rozsvítí se doutnavka. Jde pouze o orientační měření. Elektrické zásuvky je vhodné měřit dvoupólovými zkoušečkami. Existují i bateriové bezdotykové zkoušečky.


Co je to Fázovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fázovka. Co znamená odborný pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Fázovka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, popis, pojem, nástroje, význam pojmu, co je to Fázovka?, definice, přesný význam, co to je, názvosloví, synonymum, formulace, definice pojmu, přesný výraz, wiki, informace


Pojem Fázovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fázovka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fázovka, také označovaná jako jednopólová zkoušečka napětí, je jednoduchý zkušební přístroj pro kontrolu přítomnosti střídavého napětí v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Ačkoliv jde o jednoduchý přístroj, existuje několik základních typů s odlišnou konstrukcí.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Fázovka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fázovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fázovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fázovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fázovka na Youtube

Najít pojem Fázovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fázovka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili jaká je definice slova Fázovka? resp. jaká je definice termínu Fázovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fázovka, odpověď na dotaz co je to Fázovka?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.