Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fázovka. Co znamená pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Co je Fázovka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fázovka?

Fázovka Je jednoduchý nástroj, kterým se zkouší, zda je přítomno střídavé napětí. Pracuje s rozsahem 100 až 250 V a s frekvencemi 50 až 500 Hz. Bývá nazývána také jednopólová zkoušečka napětí. Existuje více typů, které se mohou lišit konstrukcí. Může jít o zkoušečku s doutnavkou a měřicím hrotem. Další částí je odpor a kontaktní plocha.
Fázovka připomíná šroubovák. Hrot se přikládá ke zkoušenému předmětu, druhého konce se dotýká prst. Pokud se jedná o napětí, rozsvítí se doutnavka. Jde pouze o orientační měření. Elektrické zásuvky je vhodné měřit dvoupólovými zkoušečkami. Existují i bateriové bezdotykové zkoušečky.


Co je to Fázovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fázovka. Co znamená pojem Fázovka z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fázovka s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Fázovka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: slovo, význam, názvosloví, synonymum, Fázovka, význam slova, co to je, informace, odborný výraz, nástroje, wiki, přesný výraz, co je to Fázovka?, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, definice


Pojem Fázovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fázovka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fázovka, také označovaná jako jednopólová zkoušečka napětí, je jednoduchý zkušební přístroj pro kontrolu přítomnosti střídavého napětí v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Ačkoliv jde o jednoduchý přístroj, existuje několik základních typů s odlišnou konstrukcí.

Pro další informace o termínu Fázovka zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Fázovka na Youtube

Hledat heslo Fázovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Fázovka ve Wikislovníku

Najít pojem Fázovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fázovka ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Fázovka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fázovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fázovka? resp. co to je Fázovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fázovka, odpověď na dotaz co je to Fázovka?. Víte např. kdo to je Fúrie? Znáte a víte kdo je František Louka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.