Co je to?
Definice výrazu, termínu NATO. Co znamená odborný pojem NATO z kategorie Politika?

Co je NATO?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu NATO?

NATO je oficiální zkratkou North Atlantic Treaty Organization, což v překladu znamená Severoatlantická aliance. Jedná se o euroatlantickou vojenskou úmluvu o spolupráci.
NATO bylo založeno 4. dubna 1949 a jeho sídlem je belgické město Brusel. NATO má v současné době 28 členů, včetně České republiky a Slovenska. Mezi nejvýznamnější akce, na níž se podílelo NATO, patří válka v Bosně a Hercegovině, válka v Kosovu, operace v Afghánistánu nebo intervence v Libii.


Co je to NATO? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu NATO. Co znamená odborný pojem NATO z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem NATO je v kategorii politika

Klíčová slova: popis, vysvětlení, terminologie, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, formulace, co znamená, odborné názvosloví, význam, co to je, wiki, pojem, lexikon, politika, synonymum, co je to NATO?, slovník


Pojem NATO je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu NATO?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Severoatlantická aliance (anglicky North Atlantic Treaty Organization – NATO, francouzsky Organisation du Traité de l’Atlantique Nord – OTAN; doslova Organizace Severoatlantické smlouvy) je euroatlantický mezinárodní vojenský pakt. Byl založen 4. dubna 1949 podpisem Severoatlantické smlouvy. Aliance sídlí v Bruselu v Belgii. Reakcí na zřízení Západoevropské unie a Pařížské dohody umožňující v roce 1954 vstup NSR do NATO bylo v roce 1955 založení tzv. východního bloku nazývaného Varšavská smlouva. Ta byla po rozpadu sovětského impéria a zániku NDR v roce 1991 rozpuštěna.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem NATO ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo NATO na Google obrázcích

Hledat výraz NATO ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo NATO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem NATO na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NATO ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo NATO například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova NATO? resp. co přesně znamená slovo NATO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NATO, odpověď na dotaz co je to NATO?. Víte např. kdo to je Liane Moriarty? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Armádní generál, nATO, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.