Co je to?
Odborný výraz, definice slova NATO. Co znamená pojem NATO z kategorie Politika?

Co je to NATO? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova NATO

NATO je oficiální zkratkou North Atlantic Treaty Organization, což v překladu znamená Severoatlantická aliance. Jedná se o euroatlantickou vojenskou úmluvu o spolupráci.
NATO bylo založeno 4. dubna 1949 a jeho sídlem je belgické město Brusel. NATO má v současné době 28 členů, včetně České republiky a Slovenska. Mezi nejvýznamnější akce, na níž se podílelo NATO, patří válka v Bosně a Hercegovině, válka v Kosovu, operace v Afghánistánu nebo intervence v Libii.


Co je to NATO? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova NATO. Co znamená pojem NATO z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu NATO doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín NATO se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Politika, terminologie, vysvětlení, NATO, slovník, slovo, odborný výraz, pojem, definice, co je to NATO?, význam, heslo, význam slova, co to je, informace, termín, synonymum, formulace


Pojem NATO je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NATO? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Severoatlantická aliance (anglicky North Atlantic Treaty Organization – NATO, francouzsky Organisation du Traité de l’Atlantique Nord – OTAN; doslova Organizace Severoatlantické smlouvy) je euroatlantický mezinárodní vojenský pakt. Byl založen 4. dubna 1949 podpisem Severoatlantické smlouvy. Aliance sídlí v Bruselu v Belgii. Reakcí na zřízení Západoevropské unie a Pařížské dohody umožňující v roce 1954 vstup NSR do NATO bylo v roce 1955 založení tzv. východního bloku nazývaného Varšavská smlouva. Ta byla po rozpadu sovětského impéria a zániku NDR v roce 1991 rozpuštěna.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz NATO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo NATO na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NATO ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem NATO na Youtube

Vyhledat pojem NATO ve Wikizdrojích

Hledat pojem NATO ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo NATO například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená NATO? resp. co znamená slovo NATO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NATO, odpověď na dotaz co je to NATO?. Víte např. kdo to je Lékárník? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.