Co je to?
Definice výrazu Kurkuma. Co znamená odborný pojem Kurkuma z kategorie Jídlo?

Co je Kurkuma? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kurkuma?

Jiné označení pro kurkumu je indický šafrán. Toto koření se vyrábí ze sušeného oddenku rostliny s názvem kurkumovník dlouhý. Koření má charakteristickou žlutou barvu a pochází z jižní Asie. Jeho největším producentem je v současné době Indie.
Kurkuma se používá jako součást kari koření. Někdy se výtažky z kurkumovníku využívají i k léčbě rakoviny. Tato rostlina má každopádně výborné protizánětlivé účinky a patří k antioxidantům. Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka vhodná k zahušťování některých druhů polévek. Kurkumu lze též využít jako barvivo do potravin.


Co je to Kurkuma? Význam slova, termín, Definice výrazu Kurkuma. Co znamená odborný pojem Kurkuma z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kurkuma? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kurkuma je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam slova, synonymum, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, slovo, slovník, přesný význam, definice, terminus technicus, jídlo, co to je, heslo, lexikon, Kurkuma, popis


Pojem Kurkuma je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kurkuma píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kurkuma neboli indický šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa). Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Používá se v kari koření; hojně se využívá v pákistánské, indické, perské a thajské kuchyni.
Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka; na trhu se objevuje pod názvem Arrowrot, někdy se také nazývá koa. Používá se např. k zahušťování rybích a želvích polévek.
Kurkumy se používá též jako barviva do potravin. Například se používá jako barvivo do bezvaječných těstovin, polévek, rýže atd. pro dosažení žluté barvy. Zvyšuje též trvanlivost potravin.
Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní složka kurkumin má zemitou, nahořklou, pepřovitou a hořčici podobnou chuť.

Kurkuma a Kari

Kurkuma, indický šafrán, Kari. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Kurkuma, indický šafrán, Kari. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kurkuma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kurkuma ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Kurkuma na Youtube

Vyhledat výraz Kurkuma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Kurkuma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Kurkuma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurkuma například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kurkuma? resp. jaký je význam slova Kurkuma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurkuma, odpověď na dotaz co je to Kurkuma?. Víte např. kdo to je Robert Plaga? Znáte a víte kdo je Čert? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.