Co je to?
Definice výrazu Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Co to je Karanténa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Karanténa

Karanténa je pojmenování pro zadržení zvířat či osob na nějakém izolovaném místě. Tito izolovaní jsou pak pozorováni, sleduje se u nich výskyt příznaků různých infekčních onemocnění. Karanténa nemusí být použita jen na lidech nebo zvířatech, ale také na předmětech, které jsou součástí nákladu pocházejícího z oblasti, která je postižená epidemií.
Původ slova karanténa lze nalézt v italštině, kde quaranta znamená čtyřicet. Jednalo se o čtyřicetidenní období, kdy na lodích, podezřelých z výskytu nákazy, bylo nařízeno po čtyřicet dní izolovat posádku i cestující bez ohledu na to, zda se jedná o zdravé či nemocné. Nikdo nesměl vystoupit na břeh, výjimky nebyly povoleny. Původně toto nařízení platilo po třicet dní, postupně bylo prodlouženo na čtyřicet dní. To, že podezřelé osoby nebo zvířata zůstanou na místě, kde nákaza propukla, a nemohou cestovat, brání šíření nemoci. Karanténa nachází široké uplatnění v době pandemie Covid-19.


Co je to Karanténa? Význam slova, termín, Definice výrazu Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Karanténa? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Karanténa je v sekci lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, pojem, wiki, terminologie, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, lékařství, vysvětlení, synonymum, lexikon, co je to Karanténa?, terminus technicus, názvosloví, význam slova, heslo


Pojem Karanténa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karanténa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karanténa je držení osob nebo zvířat na izolovaném místě za účelem pozorování, zda se u nich projeví příznaky nějakého infekčního onemocnění. Je užívána na lidech nebo nákladech, které přicházejí z regionů ohrožených epidemií.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Karanténa na Youtube

Hledat výraz Karanténa ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Karanténa ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Karanténa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karanténa ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Karanténa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karanténa například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Karanténa? resp. co vlastně znamená slovo Karanténa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karanténa, odpověď na dotaz co je to Karanténa?. Víte např. kdo to je David Macháček? Znáte a víte kdo je Gustav Brom? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.