Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Co je to Karanténa? Význam slova

Co znamená termín Karanténa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Karanténa je pojmenování pro zadržení zvířat či osob na nějakém izolovaném místě. Tito izolovaní jsou pak pozorováni, sleduje se u nich výskyt příznaků různých infekčních onemocnění. Karanténa nemusí být použita jen na lidech nebo zvířatech, ale také na předmětech, které jsou součástí nákladu pocházejícího z oblasti, která je postižená epidemií.
Původ slova karanténa lze nalézt v italštině, kde quaranta znamená čtyřicet. Jednalo se o čtyřicetidenní období, kdy na lodích, podezřelých z výskytu nákazy, bylo nařízeno po čtyřicet dní izolovat posádku i cestující bez ohledu na to, zda se jedná o zdravé či nemocné. Nikdo nesměl vystoupit na břeh, výjimky nebyly povoleny. Původně toto nařízení platilo po třicet dní, postupně bylo prodlouženo na čtyřicet dní. To, že podezřelé osoby nebo zvířata zůstanou na místě, kde nákaza propukla, a nemohou cestovat, brání šíření nemoci. Karanténa nachází široké uplatnění v době pandemie Covid-19.


Co je to Karanténa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Karanténa) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Karanténa patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co je to Karanténa?, slovo, lékařství, definice pojmu, termín, slovník, význam pojmu, definice, co znamená, názvosloví, odborný výraz, informace, vysvětlení, Karanténa, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, lékařství


Pojem Karanténa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karanténa? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karanténa je držení osob nebo zvířat na izolovaném místě za účelem pozorování, zda se u nich projeví příznaky nějakého infekčního onemocnění. Je užívána na lidech nebo nákladech, které přicházejí z regionů ohrožených epidemií.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Karanténa ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Karanténa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karanténa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Karanténa na Google.cz

Zkusit najít heslo Karanténa ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karanténa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karanténa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Karanténa? resp. co znamená slovo Karanténa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karanténa, odpověď na dotaz co je to Karanténa?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Furiant? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.