Co je to?
Definice odborného termínu, slova Karanténa. Co znamená pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Co je Karanténa?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Karanténa?

Karanténa je pojmenování pro zadržení zvířat či osob na nějakém izolovaném místě. Tito izolovaní jsou pak pozorováni, sleduje se u nich výskyt příznaků různých infekčních onemocnění. Karanténa nemusí být použita jen na lidech nebo zvířatech, ale také na předmětech, které jsou součástí nákladu pocházejícího z oblasti, která je postižená epidemií.
Původ slova karanténa lze nalézt v italštině, kde quaranta znamená čtyřicet. Jednalo se o čtyřicetidenní období, kdy na lodích, podezřelých z výskytu nákazy, bylo nařízeno po čtyřicet dní izolovat posádku i cestující bez ohledu na to, zda se jedná o zdravé či nemocné. Nikdo nesměl vystoupit na břeh, výjimky nebyly povoleny. Původně toto nařízení platilo po třicet dní, postupně bylo prodlouženo na čtyřicet dní. To, že podezřelé osoby nebo zvířata zůstanou na místě, kde nákaza propukla, a nemohou cestovat, brání šíření nemoci. Karanténa nachází široké uplatnění v době pandemie Covid-19.


Co je to Karanténa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Karanténa. Co znamená pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karanténa sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Karanténa patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, popis, slovník, synonymum, lékařství, wiki, význam slova, co je to Karanténa?, formulace, definice, význam pojmu, termín, význam, informace, co znamená, Karanténa, názvosloví, terminus technicus


Pojem Karanténa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karanténa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Karanténa je držení osob nebo zvířat na izolovaném místě za účelem pozorování, zda se u nich projeví příznaky nějakého infekčního onemocnění. Je užívána na lidech nebo nákladech, které přicházejí z regionů ohrožených epidemií.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Karanténa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Karanténa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karanténa ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Karanténa ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karanténa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Karanténa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karanténa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice termínu Karanténa? resp. jaká je definice slova Karanténa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karanténa, odpověď na dotaz co je to Karanténa?. Víte např. kdo to je Luděk Sobota? Znáte a víte kdo je Jan Neckář? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Karanténa v jiné sekci než lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárník v lékárně, karanténa, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.