Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Co je to Karanténa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karanténa

Karanténa je pojmenování pro zadržení zvířat či osob na nějakém izolovaném místě. Tito izolovaní jsou pak pozorováni, sleduje se u nich výskyt příznaků různých infekčních onemocnění. Karanténa nemusí být použita jen na lidech nebo zvířatech, ale také na předmětech, které jsou součástí nákladu pocházejícího z oblasti, která je postižená epidemií.
Původ slova karanténa lze nalézt v italštině, kde quaranta znamená čtyřicet. Jednalo se o čtyřicetidenní období, kdy na lodích, podezřelých z výskytu nákazy, bylo nařízeno po čtyřicet dní izolovat posádku i cestující bez ohledu na to, zda se jedná o zdravé či nemocné. Nikdo nesměl vystoupit na břeh, výjimky nebyly povoleny. Původně toto nařízení platilo po třicet dní, postupně bylo prodlouženo na čtyřicet dní. To, že podezřelé osoby nebo zvířata zůstanou na místě, kde nákaza propukla, a nemohou cestovat, brání šíření nemoci. Karanténa nachází široké uplatnění v době pandemie Covid-19.


Co je to Karanténa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karanténa. Co znamená odborný pojem Karanténa z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karanténa se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Karanténa je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice, slovo, odborný výraz, heslo, informace, wiki, názvosloví, lékařství, co je to Karanténa?, definice pojmu, terminus technicus, Karanténa, co to je, lékařství, formulace, synonymum, význam pojmu, co znamená


Pojem Karanténa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Karanténa můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karanténa je držení osob nebo zvířat na izolovaném místě za účelem pozorování, zda se u nich projeví příznaky nějakého infekčního onemocnění. Je užívána na lidech nebo nákladech, které přicházejí z regionů ohrožených epidemií.

Další informace o pojmu Karanténa hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Karanténa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karanténa na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karanténa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Karanténa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karanténa ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Karanténa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karanténa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Karanténa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Karanténa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karanténa, odpověď na dotaz co je to Karanténa?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.