Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sebereflexe. Co znamená odborný pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co je to Sebereflexe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sebereflexe

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sebereflexe. Co znamená odborný pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Sebereflexe je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co to je, heslo, pojem, slovo, lexikon, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, Sebereflexe, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, slovník, odborný výraz, co znamená, informace


Pojem Sebereflexe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sebereflexe? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.
Lidská schopnost sebereflexe je předpokladem odpovědnosti a má tudíž zásadní význam také pro etiku, pro vedení a hodnocení vlastního jednání. Jen proto, že je člověk s to o vlastním jednání přemýšlet a sám je hodnotit, mohou se i ostatní na toto jeho hodnocení spolehnout a uznat jej jako odpovědnou a tudíž i svobodnou osobu. O tom, kdo není schopen hodnotit vlastní jednání a přičítat si jeho důsledky, říkáme, že je „nepříčetný“ a pokud takový stav trvá, v důsledku toho i nesvéprávný.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebereflexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sebereflexe ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sebereflexe ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Sebereflexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Sebereflexe na Google.cz

Vyhledat výraz Sebereflexe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Sebereflexe? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je Tlustoprd? Znáte a víte kdo je Tom Hardy? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sebereflexe v jiné sekci než filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.