Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co je to Sebereflexe? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sebereflexe

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sebereflexe patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: formulace, synonymum, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Sebereflexe?, informace, slovo, přesný výraz, heslo, terminus technicus, lexikon, přesný význam, Sebereflexe, význam, co to je, názvosloví, definice


Pojem Sebereflexe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sebereflexe můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.

Další informační zdroje o slovu Sebereflexe

Najít termín Sebereflexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sebereflexe na Youtube

Vyhledat výraz Sebereflexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebereflexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Sebereflexe na Google.cz

Zkusit najít pojem Sebereflexe ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Sebereflexe? resp. co znamená Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Hana Brejchová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.