Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sebereflexe. Co znamená odborný pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co je to Sebereflexe? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sebereflexe

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sebereflexe. Co znamená odborný pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Sebereflexe patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, vysvětlení, heslo, lexikon, terminologie, filozofie, přesný výraz, význam pojmu, termín, definice pojmu, Sebereflexe, popis, co je to Sebereflexe?, informace, co znamená, pojem, co to je


Pojem Sebereflexe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sebereflexe?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.
Lidská schopnost sebereflexe je předpokladem odpovědnosti a má tudíž zásadní význam také pro etiku, pro vedení a hodnocení vlastního jednání. Jen proto, že je člověk s to o vlastním jednání přemýšlet a sám je hodnotit, mohou se i ostatní na toto jeho hodnocení spolehnout a uznat jej jako odpovědnou a tudíž i svobodnou osobu. O tom, kdo není schopen hodnotit vlastní jednání a přičítat si jeho důsledky, říkáme, že je „nepříčetný“ a pokud takový stav trvá, v důsledku toho i nesvéprávný.

Další zdroje informací

Hledat slovo Sebereflexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebereflexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sebereflexe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Sebereflexe na Google.cz

Vyhledat termín Sebereflexe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Sebereflexe ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sebereflexe? resp. co je to Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je Andrej Bičan? Znáte a víte kdo je Jiří Maštálka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Sebereflexe hledat i v jiných kategoriích (než filozofie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.