Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co je to Sebereflexe? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sebereflexe?

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sebereflexe je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Sebereflexe, vysvětlení, termín, terminologie, heslo, pojem, význam, Filozofie, wiki, terminus technicus, co znamená, lexikon, informace, definice, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, názvosloví


Pojem Sebereflexe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sebereflexe? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Sebereflexe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sebereflexe ve Wikimedia Commons

Najít slovo Sebereflexe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sebereflexe ve Wikizdrojích

Hledat heslo Sebereflexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sebereflexe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sebereflexe? resp. jaký je význam pojmu Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je Rudolf Schuster? Znáte a víte kdo je Denzel Washington? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.