Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co je to Sebereflexe? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sebereflexe

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sebereflexe doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sebereflexe se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, co je to Sebereflexe?, Filozofie, termín, slovník, terminologie, vysvětlení, definice, slovo, definice pojmu, význam, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, wiki, odborný výraz, Sebereflexe, odborné názvosloví


Pojem Sebereflexe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sebereflexe? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebereflexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Sebereflexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sebereflexe ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Sebereflexe na Google.cz

Zkusit najít výraz Sebereflexe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sebereflexe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sebereflexe? resp. jaký je přesný význam slova Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je Amanda Seyfried? Znáte a víte kdo je Hana Brejchová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sebereflexe hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.