Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Co to je Sebereflexe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sebereflexe

Pojem sebereflexe se dá přeložit jako "odraz sebe sama", jedná se tedy o schopnost kritického posouzení vlastních činů, chování a jednání. Tato kritika vůči sobě by neměla být přehnaná, protože pak může vést až k nežádoucímu nízkému sebevědomí jedince. Pokud ale někdo schopnost sebereflexe zcela postrádá a je k sobě naprosto nekritický, pak to rozhodně není v pořádku. Takový člověk má naopak sebevědomí přehnané.


Co je to Sebereflexe? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sebereflexe. Co znamená pojem Sebereflexe z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sebereflexe? s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Sebereflexe je v sekci filozofie

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, význam pojmu, definice pojmu, význam, přesný význam, slovník, formulace, význam slova, přesný výraz, informace, definice, filozofie, vysvětlení, Sebereflexe, co to je, wiki, co je to Sebereflexe?


Pojem Sebereflexe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Sebereflexe?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebereflexe nebo také vědomí sebe je akt vědomí, jehož tématem či intencí je toto vědomí samo.
Lidská schopnost sebereflexe je předpokladem odpovědnosti a má tudíž zásadní význam také pro etiku, pro vedení a hodnocení vlastního jednání. Jen proto, že je člověk s to o vlastním jednání přemýšlet a sám je hodnotit, mohou se i ostatní na toto jeho hodnocení spolehnout a uznat jej jako odpovědnou a tudíž i svobodnou osobu. O tom, kdo není schopen hodnotit vlastní jednání a přičítat si jeho důsledky, říkáme, že je „nepříčetný“ a pokud takový stav trvá, v důsledku toho i nesvéprávný.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Sebereflexe na Google.cz

Hledat pojem Sebereflexe ve Wikizdrojích

Najít heslo Sebereflexe ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sebereflexe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sebereflexe ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebereflexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebereflexe například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Sebereflexe? resp. co je to Sebereflexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebereflexe, odpověď na dotaz co je to Sebereflexe?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Jim Carrey? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Sebereflexe i v jiné sekci než je kategorie filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.