Co je to?
Definice výrazu Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Co to je Lečo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lečo

Lečo je zeleninový pokrm původem z Maďarska. Základními surovinami jsou paprika, rajčata a cibule. Všechno se nakrájí a promíchá, takže hotové jídlo připomíná červenou kaši. Lečo by mělo být výrazně okořeněné, nejlépe sušenou paprikou. Lze ho konzumovat s chlebem nebo jako přílohu k masu. Hotové lečo je možné i zavařovat.


Co je to Lečo? Význam slova, termín, Definice výrazu Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lečo můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lečo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, termín, synonymum, slovník, přesný výraz, terminologie, formulace, wiki, slovo, heslo, Jídlo, definice, definice pojmu, terminus technicus, význam, přesný význam, co to je, pojem


Pojem Lečo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lečo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lečo je pokrm typický pro maďarskou kuchyni. K přípravě je třeba hlavně paprika, rajčata a cibule. Zelená, žlutá a červená paprika se nakrájí na plátky a promíchá se s rajčaty a cibulí tak, aby vznikla stejnorodá směs. Přidá se mletá paprika a sůl, případně i tuk. Existují různé varianty jídla, někdy se přidává například slanina, víno nebo nakrájený salám či klobása a nebo se do téměř hotového vmíchá vejce. Pravé maďarské lečo má být ostře okořeněno, nejlépe pálivou paprikou.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Lečo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Lečo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Lečo ve Wikislovníku

Hledat pojem Lečo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Lečo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Lečo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lečo například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lečo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lečo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lečo, odpověď na dotaz co je to Lečo?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Hacker? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.