Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Co je to Lečo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lečo

Lečo je zeleninový pokrm původem z Maďarska. Základními surovinami jsou paprika, rajčata a cibule. Všechno se nakrájí a promíchá, takže hotové jídlo připomíná červenou kaši. Lečo by mělo být výrazně okořeněné, nejlépe sušenou paprikou. Lze ho konzumovat s chlebem nebo jako přílohu k masu. Hotové lečo je možné i zavařovat.


Co je to Lečo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lečo) můžete sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Lečo patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, jídlo, slovo, význam, názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, definice, význam slova, wiki, odborný výraz, synonymum, heslo, lexikon


Pojem Lečo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lečo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lečo je pokrm typický pro maďarskou kuchyni. K přípravě je třeba hlavně paprika, rajčata a cibule. Zelená, žlutá a červená paprika se nakrájí na plátky a promíchá se s rajčaty a cibulí tak, aby vznikla stejnorodá směs. Přidá se mletá paprika a sůl, případně i tuk. Existují různé varianty jídla, někdy se přidává například slanina, víno nebo nakrájený salám či klobása a nebo se do téměř hotového vmíchá vejce. Pravé maďarské lečo má být ostře okořeněno, nejlépe pálivou paprikou.

Maďarské lečo

Maďarské lečo z cibule, brambor, vajíček atd. Autor: sporst, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Maďarské lečo z cibule, brambor, vajíček atd. Autor: sporst, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Lečo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lečo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lečo na Youtube

Najít slovo Lečo ve Wikislovníku

Hledat heslo Lečo ve Wikizdrojích

Zkusit najít Lečo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lečo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Lečo? resp. co vlastně znamená slovo Lečo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lečo, odpověď na dotaz co je to Lečo?. Víte např. kdo to je Lukáš Vaculík? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.