Co je to?
Definice výrazu Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Co to je Lečo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lečo?

Lečo je zeleninový pokrm původem z Maďarska. Základními surovinami jsou paprika, rajčata a cibule. Všechno se nakrájí a promíchá, takže hotové jídlo připomíná červenou kaši. Lečo by mělo být výrazně okořeněné, nejlépe sušenou paprikou. Lze ho konzumovat s chlebem nebo jako přílohu k masu. Hotové lečo je možné i zavařovat.


Co je to Lečo? Význam slova, termín, Definice výrazu Lečo. Co znamená odborný pojem Lečo z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lečo s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lečo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, slovo, Jídlo, popis, terminologie, lexikon, terminus technicus, přesný význam, pojem, co znamená, heslo, slovník, co to je, formulace


Pojem Lečo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lečo?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lečo je pokrm typický pro maďarskou kuchyni. K přípravě je třeba hlavně paprika, rajčata a cibule. Zelená, žlutá a červená paprika se nakrájí na plátky a promíchá se s rajčaty a cibulí tak, aby vznikla stejnorodá směs. Přidá se mletá paprika a sůl, případně i tuk. Existují různé varianty jídla, někdy se přidává například slanina, víno nebo nakrájený salám či klobása a nebo se do téměř hotového vmíchá vejce. Pravé maďarské lečo má být ostře okořeněno, nejlépe pálivou paprikou.

Maďarské lečo

Maďarské lečo z cibule, brambor, vajíček atd. Autor: sporst, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Maďarské lečo z cibule, brambor, vajíček atd. Autor: sporst, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Zkuste zjistit více informací o slovu Lečo v následujících zdrojích

Najít termín Lečo ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lečo ve Wikizdrojích

Najít heslo Lečo ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lečo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lečo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lečo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lečo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lečo? resp. jaká je definice termínu Lečo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lečo, odpověď na dotaz co je to Lečo?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je Taťjana Medvecká? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.