Co je to?
Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Co to je Durální vak? Význam slova

Co znamená termín Durální vak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Durální vak je název obalu míchy a nervových kořenů, které z míchy odstupují a vedou dále páteřním kanálem i v místech, kde se již mícha nenachází, tedy v místě od dvanáctého hrudního obratle směrem dolů. V durálním vaku ve spodní polovině bederní páteře se nacházejí jenom míšní kořeny.
Durální vak hraje významnou roli při onemocněních páteře a rehabilitaci.


Co je to Durální vak? Význam slova, termín, Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Durální vak doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Durální vak se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, heslo, význam, slovo, popis, co to je, přesný výraz, názvosloví, co je to Durální vak?, Lékařství, formulace, Durální vak, pojem, definice, význam pojmu, přesný význam, wiki, slovník


Pojem Durální vak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít slovo Durální vak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Durální vak ve Wikipedii

Najít heslo Durální vak ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Durální vak ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Durální vak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Durální vak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Durální vak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Durální vak? resp. jaká je definice slova Durální vak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Durální vak, odpověď na dotaz co je to Durální vak?. Víte např. kdo to je Ječmínek? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Durální vak v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.