Co je to?
Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Co to je Durální vak? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Durální vak?

Durální vak je název obalu míchy a nervových kořenů, které z míchy odstupují a vedou dále páteřním kanálem i v místech, kde se již mícha nenachází, tedy v místě od dvanáctého hrudního obratle směrem dolů. V durálním vaku ve spodní polovině bederní páteře se nacházejí jenom míšní kořeny.
Durální vak hraje významnou roli při onemocněních páteře a rehabilitaci.


Co je to Durální vak? Význam slova, termín, Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Durální vak patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: informace, popis, wiki, co to je, co znamená, Durální vak, Lékařství, formulace, definice pojmu, terminologie, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, slovo, slovník, synonymum, definice, význam slova


Pojem Durální vak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Durální vak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Durální vak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Durální vak na Youtube

Najít slovo Durální vak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Durální vak ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Durální vak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Durální vak například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Durální vak? resp. co se přesně ukrývá za slovem Durální vak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Durální vak, odpověď na dotaz co je to Durální vak?. Víte např. kdo to je Regina Rázlová? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Durální vak i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.