Co je to?
Výraz, termín, definice slova Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Co je to Durální vak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Durální vak

Durální vak je název obalu míchy a nervových kořenů, které z míchy odstupují a vedou dále páteřním kanálem i v místech, kde se již mícha nenachází, tedy v místě od dvanáctého hrudního obratle směrem dolů. V durálním vaku ve spodní polovině bederní páteře se nacházejí jenom míšní kořeny.
Durální vak hraje významnou roli při onemocněních páteře a rehabilitaci.


Co je to Durální vak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Durální vak patří do sekce lékařství

Klíčová slova: Durální vak, termín, definice, lexikon, formulace, význam slova, co je to Durální vak?, informace, slovo, pojem, terminus technicus, přesný význam, popis, synonymum, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, lékařství


Pojem Durální vak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Durální vak ve Wikislovníku

Vyhledat termín Durální vak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Durální vak ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Durální vak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Durální vak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Durální vak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Durální vak například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Durální vak? resp. jaká je definice termínu Durální vak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Durální vak, odpověď na dotaz co je to Durální vak?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Ivana Stráská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Durální vak i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.