Co je to?
Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Co to je Durální vak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Durální vak?

Durální vak je název obalu míchy a nervových kořenů, které z míchy odstupují a vedou dále páteřním kanálem i v místech, kde se již mícha nenachází, tedy v místě od dvanáctého hrudního obratle směrem dolů. V durálním vaku ve spodní polovině bederní páteře se nacházejí jenom míšní kořeny.
Durální vak hraje významnou roli při onemocněních páteře a rehabilitaci.


Co je to Durální vak? Význam slova, termín, Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Durální vak patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: synonymum, pojem, Durální vak, přesný výraz, informace, popis, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, význam, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, slovo, Lékařství, co to je, termín, terminologie


Pojem Durální vak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Durální vak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Durální vak na Google.cz

Hledat výraz Durální vak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Durální vak ve Wikipedii

Vyhledat výraz Durální vak ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Durální vak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Durální vak například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Durální vak? resp. co se skrývá pod slovem Durální vak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Durální vak, odpověď na dotaz co je to Durální vak?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Vojtěch Pikal? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.