Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hrubá mzda

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hrubá mzda s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hrubá mzda se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, Účetnictví, informace, odborný výraz, slovo, termín, slovník, popis, definice, Hrubá mzda, význam pojmu, význam, význam slova, přesný význam, lexikon, wiki, terminus technicus


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hrubá mzda píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Jiné informační zdroje o pojmu Hrubá mzda

Najít slovo Hrubá mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Hrubá mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Hrubá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Hrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Hrubá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hrubá mzda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hrubá mzda? resp. co se skrývá pod slovem Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.