Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Co znamená termín Hrubá mzda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrubá mzda se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: wiki, informace, Účetnictví, formulace, význam, pojem, terminologie, slovo, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, Hrubá mzda, vysvětlení, názvosloví, synonymum


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Hrubá mzda na Youtube

Zkusit najít pojem Hrubá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá mzda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Hrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Hrubá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hrubá mzda? resp. co znamená slovo Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Náborář? Znáte a víte kdo je Rónin? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hrubá mzda v jiné sekci než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.