Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hrubá mzda

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hrubá mzda? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hrubá mzda patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, popis, informace, význam slova, slovo, Hrubá mzda, význam pojmu, názvosloví, definice, co je to Hrubá mzda?, heslo, Účetnictví, co to je, co znamená, formulace, pojem, lexikon, slovník


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hrubá mzda?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Pro více informací o heslu Hrubá mzda zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Hrubá mzda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hrubá mzda na Google.cz

Hledat pojem Hrubá mzda ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hrubá mzda ve Wikizdrojích

Hledat slovo Hrubá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hrubá mzda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hrubá mzda? resp. co přesně znamená slovo Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Rónin? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.