Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrubá mzda?

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hrubá mzda? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hrubá mzda se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, Hrubá mzda, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, terminologie, wiki, Účetnictví, informace, význam, co je to Hrubá mzda?, definice pojmu, pojem, co to je, co znamená, heslo, Účetnictví, terminus technicus


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hrubá mzda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Hrubá mzda na Youtube

Najít heslo Hrubá mzda ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Hrubá mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Hrubá mzda ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá mzda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hrubá mzda? resp. co označuje slovo Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Alexandra Mynářová? Znáte a víte kdo je Stanislav Komárek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.