Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hrubá mzda

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hrubá mzda) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hrubá mzda patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: význam, terminologie, popis, informace, definice, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, vysvětlení, lexikon, synonymum, význam slova, heslo, terminus technicus, termín, co je to Hrubá mzda?


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hrubá mzda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hrubá mzda v následujících zdrojích

Najít výraz Hrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Hrubá mzda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá mzda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Hrubá mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Hrubá mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Hrubá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hrubá mzda? resp. jaká je definice slova Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Abraham Lincoln? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.