Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrubá mzda?

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hrubá mzda? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrubá mzda je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, definice, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, co to je, popis, co znamená, přesný výraz, formulace, vysvětlení, synonymum, wiki, informace, názvosloví, co je to Hrubá mzda?, odborný výraz


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hrubá mzda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Hrubá mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Hrubá mzda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hrubá mzda na Youtube

Najít výraz Hrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Hrubá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hrubá mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hrubá mzda? resp. jaká je definice termínu Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Vojtěch Dyk? Znáte a víte kdo je Fašista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.