Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je Hrubá mzda?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hrubá mzda

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.


Co je to Hrubá mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hrubá mzda? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, co znamená, přesný význam, pojem, Účetnictví, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, synonymum, co to je, definice, slovník, wiki, informace, slovo, terminus technicus, význam pojmu, Účetnictví


Pojem Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hrubá mzda?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá mzda je peněžní odměna za práci před zdaněním a jinými odpočty. Po zdanění a dalších úpravách je výsledkem výpočtů tzv. čistá mzda. Z pohledu zaměstnavatele znamená hrubá mzda, společně s příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění, hlavní složku nákladů na práci jako výrobní faktor.

Další informační zdroje o slovu Hrubá mzda

Najít heslo Hrubá mzda na Google obrázcích

Zkusit najít Hrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá mzda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hrubá mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hrubá mzda ve Wikislovníku

Najít heslo Hrubá mzda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá mzda například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co je to Hrubá mzda? resp. co přesně označuje termín Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Zdeněk Podhůrský? Znáte a víte kdo je Tomáš Akvinský? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Hrubá mzda hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.