Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Krevní plazma. Co znamená pojem Krevní plazma z kategorie Lékařství?

Co to je Krevní plazma? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krevní plazma?

Krevní plazma tvoří nejobjemnější část krve. Je tekutá a jantarově zbarvená. V těle člověka zaujímá krevní plazma cca 5 % váhy, většinou se jedná o množství kolem 3 litrů. Plazma je tvořena organickými látkami a anorganickými solemi, 90 % pak zaujímá voda.
Prostřednictvím krevní plazmy se transportují tuky, hormony, cukry, kyslík a oxid uhličitý, bílkoviny, látky důležité pro srážení krve i produkty metabolizmu. Reguluje také osmotickou rovnováhu a poměr kyselin a zásad.


Co je to Krevní plazma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Krevní plazma. Co znamená pojem Krevní plazma z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krevní plazma? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krevní plazma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Krevní plazma?, názvosloví, význam, význam slova, co to je, slovník, informace, lexikon, wiki, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, definice, synonymum


Pojem Krevní plazma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krevní plazma? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krevní plazma je tekutá složka krve, její nejobjemnější část. Krevní plazma má jantarově nažloutlou barvu. V těle zdravého člověka je zhruba 3–3,5 litrů krevní plazmy, tj. přibližně 5 % tělesné hmotnosti.
Plazma je tvořena z 90 % vodou, zbytek tvoří organické látky (7 % plazmatické bílkoviny, 2 % hormony, enzymy, vitamíny, minerální látky, glukóza, atd.) a anorganické soli (0,9 %, fyziologický roztok).
Plazma slouží jako médium pro přenos cukrů, lipidů, hormonů, metabolických produktů, v omezené míře i kyslíku a oxidu uhličitého. (Schopnost plazmy přenášet kyslík je však mnohem nižší než u hemoglobinu obsaženého v červených krvinkách.)

Více informací o pojmu Krevní plazma lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Krevní plazma na Youtube

Najít výraz Krevní plazma ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Krevní plazma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Krevní plazma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Krevní plazma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Krevní plazma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní plazma například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Krevní plazma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krevní plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní plazma, odpověď na dotaz co je to Krevní plazma?. Víte např. kdo to je Pavel Vondruška? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.