Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Co je Bench-press? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bench-press

Bench-press je jedním z nejznámějších cviků k posílení hrudníku, zvláště prsních svalů a částečně také rukou. Provádí se na rovné lavici, to je bench, a vyvíjí se soupažný tlak čili press s pomocí velké činky. Bench-press je možno obměňovat sklonem lavice nebo šíří uchopení. Tak se změní zatížení svalových skupin.
Cvik se provádí lehem na lavici, činka se uchopí tak, aby lokty zůstaly v pravém úhlu. Je potřeba stáhnout lopatky co nejvíce to jde a vypnout hrudník. Nohy se musí zpevnit, aby síla do cviku šla i z nohou. Pak je teprve možno zvednout osu činky z držáku. Následuje nádech a pohyb rukama směrem dolů. Osa činky se spustí na úroveň prsou. Při výdechu se tlačí osa nahoru pomocí hrudníku, nesmí se propínat lokty. Aby bylo cvičení efektivní a člověk si neublížil, je potřeba dávat pozor na propínání loktů, kterým by se přetěžovaly klouby. Opatrnost je nutná i při prohýbání v zádech a při povolování ramen a hrudníku.


Co je to Bench-press? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bench-press se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: informace, formulace, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, lexikon, Bench-press, terminologie, definice pojmu, termín, co je to Bench-press?, definice, pojem, popis, co to je, význam slova, heslo, přesný výraz


Pojem Bench-press je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bench-press?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bench-press (soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou) je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat (např. různou šíří úchopu či náklonem lavice), a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin.

Další zdroje informací

Najít slovo Bench-press ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bench-press ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bench-press ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bench-press na Youtube

Hledat termín Bench-press ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Bench-press ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bench-press například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bench-press? resp. jaký je význam pojmu Bench-press? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bench-press, odpověď na dotaz co je to Bench-press?. Víte např. kdo to je Jacques Derrida? Znáte a víte kdo je Alois Rašín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.