Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Co je Bench-press?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bench-press?

Bench-press je jedním z nejznámějších cviků k posílení hrudníku, zvláště prsních svalů a částečně také rukou. Provádí se na rovné lavici, to je bench, a vyvíjí se soupažný tlak čili press s pomocí velké činky. Bench-press je možno obměňovat sklonem lavice nebo šíří uchopení. Tak se změní zatížení svalových skupin.
Cvik se provádí lehem na lavici, činka se uchopí tak, aby lokty zůstaly v pravém úhlu. Je potřeba stáhnout lopatky co nejvíce to jde a vypnout hrudník. Nohy se musí zpevnit, aby síla do cviku šla i z nohou. Pak je teprve možno zvednout osu činky z držáku. Následuje nádech a pohyb rukama směrem dolů. Osa činky se spustí na úroveň prsou. Při výdechu se tlačí osa nahoru pomocí hrudníku, nesmí se propínat lokty. Aby bylo cvičení efektivní a člověk si neublížil, je potřeba dávat pozor na propínání loktů, kterým by se přetěžovaly klouby. Opatrnost je nutná i při prohýbání v zádech a při povolování ramen a hrudníku.


Co je to Bench-press? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bench-press patří do sekce sport

Klíčová slova: lexikon, popis, názvosloví, termín, význam pojmu, definice, význam, pojem, Bench-press, odborné názvosloví, sport, synonymum, význam slova, formulace, co to je, slovo, heslo, odborný výraz


Pojem Bench-press je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bench-press? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bench-press (soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou) je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat (např. různou šíří úchopu či náklonem lavice), a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Bench-press na Youtube

Zkusit najít heslo Bench-press ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bench-press ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bench-press ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bench-press ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Bench-press ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bench-press například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bench-press? resp. co se skrývá pod slovem Bench-press? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bench-press, odpověď na dotaz co je to Bench-press?. Víte např. kdo to je Lucie Vondráčková? Znáte a víte kdo je Žebrák? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Bench-press i v jiné kategorii než v sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, tenis, bench-press, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.