Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bench-press. Co znamená odborný pojem Bench-press z kategorie Sport?

Co je to Bench-press? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bench-press?

Bench-press je jedním z nejznámějších cviků k posílení hrudníku, zvláště prsních svalů a částečně také rukou. Provádí se na rovné lavici, to je bench, a vyvíjí se soupažný tlak čili press s pomocí velké činky. Bench-press je možno obměňovat sklonem lavice nebo šíří uchopení. Tak se změní zatížení svalových skupin.
Cvik se provádí lehem na lavici, činka se uchopí tak, aby lokty zůstaly v pravém úhlu. Je potřeba stáhnout lopatky co nejvíce to jde a vypnout hrudník. Nohy se musí zpevnit, aby síla do cviku šla i z nohou. Pak je teprve možno zvednout osu činky z držáku. Následuje nádech a pohyb rukama směrem dolů. Osa činky se spustí na úroveň prsou. Při výdechu se tlačí osa nahoru pomocí hrudníku, nesmí se propínat lokty. Aby bylo cvičení efektivní a člověk si neublížil, je potřeba dávat pozor na propínání loktů, kterým by se přetěžovaly klouby. Opatrnost je nutná i při prohýbání v zádech a při povolování ramen a hrudníku.


Co je to Bench-press? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bench-press. Co znamená odborný pojem Bench-press z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bench-press doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Bench-press se nachází v sekci sport

Klíčová slova: terminologie, informace, odborné názvosloví, význam, přesný význam, popis, definice pojmu, přesný výraz, co je to Bench-press?, slovo, odborný výraz, význam slova, názvosloví, slovník, lexikon, sport, wiki, definice


Pojem Bench-press je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Bench-press ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bench-press ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Bench-press ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bench-press ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bench-press na Google.cz

Hledat heslo Bench-press ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bench-press například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bench-press? resp. jaký je přesný význam slova Bench-press? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bench-press, odpověď na dotaz co je to Bench-press?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.