Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bench-press. Co znamená odborný pojem Bench-press z kategorie Sport?

Co je to Bench-press? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bench-press

Bench-press je jedním z nejznámějších cviků k posílení hrudníku, zvláště prsních svalů a částečně také rukou. Provádí se na rovné lavici, to je bench, a vyvíjí se soupažný tlak čili press s pomocí velké činky. Bench-press je možno obměňovat sklonem lavice nebo šíří uchopení. Tak se změní zatížení svalových skupin.
Cvik se provádí lehem na lavici, činka se uchopí tak, aby lokty zůstaly v pravém úhlu. Je potřeba stáhnout lopatky co nejvíce to jde a vypnout hrudník. Nohy se musí zpevnit, aby síla do cviku šla i z nohou. Pak je teprve možno zvednout osu činky z držáku. Následuje nádech a pohyb rukama směrem dolů. Osa činky se spustí na úroveň prsou. Při výdechu se tlačí osa nahoru pomocí hrudníku, nesmí se propínat lokty. Aby bylo cvičení efektivní a člověk si neublížil, je potřeba dávat pozor na propínání loktů, kterým by se přetěžovaly klouby. Opatrnost je nutná i při prohýbání v zádech a při povolování ramen a hrudníku.


Co je to Bench-press? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bench-press. Co znamená odborný pojem Bench-press z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bench-press? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bench-press se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: definice, heslo, formulace, přesný význam, terminologie, termín, informace, wiki, definice pojmu, význam pojmu, popis, Bench-press, odborný výraz, co to je, význam slova, co znamená, lexikon, názvosloví


Pojem Bench-press je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bench-press? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bench-press (soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou) je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat (např. různou šíří úchopu či náklonem lavice), a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Bench-press ve Wikizdrojích

Hledat výraz Bench-press ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bench-press ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bench-press na Google.cz

Vyhledat termín Bench-press ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Bench-press ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bench-press například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bench-press? resp. co označuje slovo Bench-press? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bench-press, odpověď na dotaz co je to Bench-press?. Víte např. kdo to je Helena Štáchová? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.