Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Co je to Bench-press? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bench-press

Bench-press je jedním z nejznámějších cviků k posílení hrudníku, zvláště prsních svalů a částečně také rukou. Provádí se na rovné lavici, to je bench, a vyvíjí se soupažný tlak čili press s pomocí velké činky. Bench-press je možno obměňovat sklonem lavice nebo šíří uchopení. Tak se změní zatížení svalových skupin.
Cvik se provádí lehem na lavici, činka se uchopí tak, aby lokty zůstaly v pravém úhlu. Je potřeba stáhnout lopatky co nejvíce to jde a vypnout hrudník. Nohy se musí zpevnit, aby síla do cviku šla i z nohou. Pak je teprve možno zvednout osu činky z držáku. Následuje nádech a pohyb rukama směrem dolů. Osa činky se spustí na úroveň prsou. Při výdechu se tlačí osa nahoru pomocí hrudníku, nesmí se propínat lokty. Aby bylo cvičení efektivní a člověk si neublížil, je potřeba dávat pozor na propínání loktů, kterým by se přetěžovaly klouby. Opatrnost je nutná i při prohýbání v zádech a při povolování ramen a hrudníku.


Co je to Bench-press? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bench-press. Co znamená pojem Bench-press z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bench-press s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bench-press je v kategorii sport

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, slovník, definice pojmu, pojem, termín, co znamená, význam, synonymum, odborné názvosloví, popis, formulace, informace, Bench-press, sport, názvosloví, vysvětlení, wiki


Pojem Bench-press je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bench-press? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bench-press (soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou) je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat (např. různou šíří úchopu či náklonem lavice), a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin.

Hledejte pojem Bench-press v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Bench-press na Google.cz

Zkusit najít slovo Bench-press ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bench-press ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bench-press na Youtube

Najít termín Bench-press ve Wikislovníku

Najít výraz Bench-press ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bench-press například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bench-press? resp. co přesně znamená slovo Bench-press? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bench-press, odpověď na dotaz co je to Bench-press?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Sabina Laurinová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.