Co je to?
Definice výrazu, termínu Omítkářský talíř. Co znamená odborný pojem Omítkářský talíř z kategorie Nástroje?

Co je Omítkářský talíř?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Omítkářský talíř?

Omítkářský talíř je nástroj, který se dnes příliš nepoužívá, především vzhledem k fyzické náročnosti práce a zatížení páteře. Nazývá se také maltový talíř, což vyjadřuje účel jeho využití. Jde tedy o ruční zásobník na maltu, který používají omítkáři. Je vybaven rukojetí a má kruhový tvar. Omítkářský talíř se drží v levé ruce. Rukojeť je umístěna zespodu.
V pravé ruce má zedník zednickou lžíci. Tou se nabírá malta v požadovaném množství, umístí se na talíř, a z něj se pak nabírá a nahazuje – omítají se tak stropy nebo zdi. Plechový talíř má tvar nízkého kužele a vytvoří tak velmi mělký prostor s nízkým okrajem. Výhodou jeho použití je minimální množství odpadu, dostatečná zásoba malty při práci a rychlost práce.


Co je to Omítkářský talíř? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Omítkářský talíř. Co znamená odborný pojem Omítkářský talíř z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Omítkářský talíř? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Omítkářský talíř je v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, slovo, co znamená, wiki, popis, nástroje, odborné názvosloví, definice, termín, heslo, význam pojmu, informace, formulace, co je to Omítkářský talíř?, přesný výraz, význam, definice pojmu


Pojem Omítkářský talíř je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Omítkářský talíř? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Omítkářský talíř nebo též maltový talíř je ruční kruhový omítkářský zásobník na maltu s rukojetí.
Zedník jej drží v levé ruce zespodu za rukojeť talířem vzhůru. Zednickou lžicí, kterou drží v pravé ruce, nabere z kolečka do talíře potřebné množství malty, tu si pak z talíře nabírá a nahazováním omítá zeď nebo strop.
Stejnou funkci dnes na stavbách obvykle zastává zednické hladítko.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Omítkářský talíř ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Omítkářský talíř na Google.cz

Hledat výraz Omítkářský talíř ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Omítkářský talíř ve Wikislovníku

Najít heslo Omítkářský talíř ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Omítkářský talíř ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Omítkářský talíř například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená slovo Omítkářský talíř? resp. co přesně označuje termín Omítkářský talíř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omítkářský talíř, odpověď na dotaz co je to Omítkářský talíř?. Víte např. kdo to je Češtinář? Znáte a víte kdo je Džamila Stehlíková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, sekera, omítkářský talíř, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.