Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Co je to Vinobraní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vinobraní?

Vinobraní je název slavnosti zaměřené na úspěšnou sklizeň vína. Koná se v čas podzimu ve městech, kde je vinařství tradicí. Na vinobraní bývá kromě ochutnávky vína a burčáku také bohatý kulturní program jak pro děti, tak pro dospělé. Jedná se většinou o hudební nebo divadelní vystoupení, soutěže a další doprovodné akce.
Vinobraní je i název operety skladatele Oskara Nedbala, která je v repertoáru divadel již od roku 1916.

Co je to Vinobraní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vinobraní s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vinobraní je v kategorii Kultura

Klíčová slova: Kultura, vysvětlení, terminologie, slovo, informace, názvosloví, odborné názvosloví, wiki, lexikon, heslo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Vinobraní?, Kultura, formulace, odborný výraz, definice, přesný význam


Pojem Vinobraní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vinobraní dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy.

Vinobraní se pořádá na podzim, při sklizni révy a ve všech větších městech s vinařskou tradicí. Akce je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Na jižní Moravě jsou známá vinobraní např. ve Znojmě a v Mikulově.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Vinobraní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vinobraní ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Vinobraní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vinobraní ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Vinobraní na Google.cz

Hledat videa s názvem Vinobraní na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinobraní například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vinobraní? resp. co to je Vinobraní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vinobraní, odpověď na dotaz co je to Vinobraní?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Víla? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.