Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Co je to Vinobraní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vinobraní

Vinobraní je název slavnosti zaměřené na úspěšnou sklizeň vína. Koná se v čas podzimu ve městech, kde je vinařství tradicí. Na vinobraní bývá kromě ochutnávky vína a burčáku také bohatý kulturní program jak pro děti, tak pro dospělé. Jedná se většinou o hudební nebo divadelní vystoupení, soutěže a další doprovodné akce.
Vinobraní je i název operety skladatele Oskara Nedbala, která je v repertoáru divadel již od roku 1916.

Co je to Vinobraní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vinobraní? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vinobraní se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: pojem, co to je, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, heslo, význam slova, co je to Vinobraní?, definice pojmu, slovník, popis, význam, přesný výraz, vysvětlení, informace, definice, synonymum, význam pojmu


Pojem Vinobraní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vinobraní? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy.

Vinobraní se pořádá na podzim, při sklizni révy a ve všech větších městech s vinařskou tradicí. Akce je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Na jižní Moravě jsou známá vinobraní např. ve Znojmě a v Mikulově.

Hledejte pojem Vinobraní v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Vinobraní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vinobraní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Vinobraní ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vinobraní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Vinobraní na Google.cz

Vyhledat pojem Vinobraní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinobraní například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Vinobraní? resp. co se skrývá pod slovem Vinobraní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vinobraní, odpověď na dotaz co je to Vinobraní?. Víte např. kdo to je Mark Zuckerberg? Znáte a víte kdo je Titán? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.