Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vinobraní. Co znamená odborný pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Co je to Vinobraní? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vinobraní?

Vinobraní je název slavnosti zaměřené na úspěšnou sklizeň vína. Koná se v čas podzimu ve městech, kde je vinařství tradicí. Na vinobraní bývá kromě ochutnávky vína a burčáku také bohatý kulturní program jak pro děti, tak pro dospělé. Jedná se většinou o hudební nebo divadelní vystoupení, soutěže a další doprovodné akce.
Vinobraní je i název operety skladatele Oskara Nedbala, která je v repertoáru divadel již od roku 1916.

Co je to Vinobraní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vinobraní. Co znamená odborný pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vinobraní? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Vinobraní se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: popis, Vinobraní, termín, lexikon, odborný výraz, co znamená, synonymum, heslo, pojem, definice pojmu, terminologie, význam, definice, vysvětlení, informace, co je to Vinobraní?, přesný význam, přesný výraz


Pojem Vinobraní je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vinobraní? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy.

Vinobraní se pořádá na podzim, při sklizni révy a ve všech větších městech s vinařskou tradicí. Akce je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Na jižní Moravě jsou známá vinobraní např. ve Znojmě a v Mikulově.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Vinobraní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Vinobraní na Google.cz

Hledat výraz Vinobraní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Vinobraní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vinobraní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vinobraní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinobraní například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vinobraní? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vinobraní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vinobraní, odpověď na dotaz co je to Vinobraní?. Víte např. kdo to je Vězeň? Znáte a víte kdo je Rusalka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.