Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Co je to Vinobraní? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vinobraní

Vinobraní je název slavnosti zaměřené na úspěšnou sklizeň vína. Koná se v čas podzimu ve městech, kde je vinařství tradicí. Na vinobraní bývá kromě ochutnávky vína a burčáku také bohatý kulturní program jak pro děti, tak pro dospělé. Jedná se většinou o hudební nebo divadelní vystoupení, soutěže a další doprovodné akce.
Vinobraní je i název operety skladatele Oskara Nedbala, která je v repertoáru divadel již od roku 1916.


Co je to Vinobraní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vinobraní? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vinobraní je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co to je, pojem, termín, Kultura, co je to Vinobraní?, synonymum, názvosloví, co znamená, slovník, heslo, wiki, význam slova, vysvětlení, informace, přesný výraz, popis, lexikon, terminologie


Pojem Vinobraní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vinobraní?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy.

Vinobraní se pořádá na podzim, při sklizni révy a ve všech větších městech s vinařskou tradicí. Akce je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Na jižní Moravě jsou známá vinobraní např. ve Znojmě a v Mikulově.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Vinobraní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Vinobraní ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vinobraní ve Wikimedia Commons

Najít slovo Vinobraní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Vinobraní na Youtube

Najít heslo Vinobraní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinobraní například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vinobraní? resp. co je to Vinobraní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vinobraní, odpověď na dotaz co je to Vinobraní?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Titán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Vinobraní hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.