Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Co je Vinobraní?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vinobraní?

Vinobraní je název slavnosti zaměřené na úspěšnou sklizeň vína. Koná se v čas podzimu ve městech, kde je vinařství tradicí. Na vinobraní bývá kromě ochutnávky vína a burčáku také bohatý kulturní program jak pro děti, tak pro dospělé. Jedná se většinou o hudební nebo divadelní vystoupení, soutěže a další doprovodné akce.
Vinobraní je i název operety skladatele Oskara Nedbala, která je v repertoáru divadel již od roku 1916.

Co je to Vinobraní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vinobraní. Co znamená pojem Vinobraní z kategorie Kultura?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vinobraní? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vinobraní se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: význam slova, terminologie, informace, wiki, přesný výraz, pojem, slovník, co znamená, co je to Vinobraní?, přesný význam, slovo, co to je, termín, názvosloví, význam pojmu, Vinobraní, kultura, odborný výraz


Pojem Vinobraní je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vinobraní? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vinobraní je slavnost sklizně vinné révy.

Vinobraní se pořádá na podzim, při sklizni révy a ve všech větších městech s vinařskou tradicí. Akce je většinou spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína a burčáku. Na jižní Moravě jsou známá vinobraní např. ve Znojmě a v Mikulově.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Vinobraní ve Wikizdrojích

Hledat frázi Vinobraní na Google obrázcích

Najít výraz Vinobraní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Vinobraní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vinobraní ve Wikimedia Commons

Najít pojem Vinobraní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinobraní například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co je to Vinobraní? resp. jaká je definice termínu Vinobraní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vinobraní, odpověď na dotaz co je to Vinobraní?. Víte např. kdo to je Zuzana Belohorcová? Znáte a víte kdo je Primitiv? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.