Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Lomený oblouk? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lomený oblouk?

Lomený oblouk je druh stavebního prvku, který byl využíván především v gotice. Nesl křížovou klenbu. Opíral se o vršek sloupu nebo pilíře, který byl ozdobený. Z Burgundska se dostal do Francie, kde byl použit místo nelomených oblouků.
Lomený oblouk je složen z kruhových výsečí. Při zachování výšky je možné měnit jeho poloměr, šířka pak může být různá. Lze ho využít také k překlenutí otvorů o různé šířce, oblouky si zachovají stále stejnou výši.


Co je to Lomený oblouk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lomený oblouk se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, informace, slovo, popis, formulace, lexikon, Stavebnictví, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, význam slova, co je to Lomený oblouk?, definice, význam, synonymum, heslo, názvosloví, přesný význam


Pojem Lomený oblouk je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lomený oblouk dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lomený oblouk (zvaný též hrotitý oblouk) je architektonický prvek, typický zejména pro gotiku. Do francouzské gotiky se dostal z Burgundska a nahradil po staletí používané nelomené oblouky, které najdeme například v románském slohu, v raně křesťanském stavitelství a v byzantské architektuře. Nelomené neboli valené oblouky mohou být různé, mohou mít např. tvar půlkruhu nebo podkovy (mozarabské Španělsko).

Hledejte pojem Lomený oblouk v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Lomený oblouk ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lomený oblouk ve Wikislovníku

Najít termín Lomený oblouk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Lomený oblouk na Youtube

Zkusit najít heslo Lomený oblouk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Lomený oblouk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lomený oblouk například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lomený oblouk? resp. jaká je definice termínu Lomený oblouk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lomený oblouk, odpověď na dotaz co je to Lomený oblouk?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Diktátor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lomený oblouk v jiné sekci než Stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.