Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Lomený oblouk? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lomený oblouk?

Lomený oblouk je druh stavebního prvku, který byl využíván především v gotice. Nesl křížovou klenbu. Opíral se o vršek sloupu nebo pilíře, který byl ozdobený. Z Burgundska se dostal do Francie, kde byl použit místo nelomených oblouků.
Lomený oblouk je složen z kruhových výsečí. Při zachování výšky je možné měnit jeho poloměr, šířka pak může být různá. Lze ho využít také k překlenutí otvorů o různé šířce, oblouky si zachovají stále stejnou výši.


Co je to Lomený oblouk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lomený oblouk patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, popis, význam slova, odborný výraz, termín, slovo, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, Stavebnictví, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, informace, význam, Lomený oblouk, co je to Lomený oblouk?


Pojem Lomený oblouk je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Lomený oblouk zkuste tyto odkazy

Hledat termín Lomený oblouk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Lomený oblouk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Lomený oblouk na Google.cz

Najít pojem Lomený oblouk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Lomený oblouk ve Wikipedii

Vyhledat termín Lomený oblouk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lomený oblouk například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lomený oblouk? resp. co je to Lomený oblouk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lomený oblouk, odpověď na dotaz co je to Lomený oblouk?. Víte např. kdo to je Tomio Okamura? Znáte a víte kdo je Diktátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lomený oblouk i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.