Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bazén. Co znamená slovo Bazén z kategorie Stavebnictví?

Co je Bazén?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bazén?

Bazén je označení pro umělou vodní nádrž, která byla vybudována pro plavání, vodní hry, potápění cvičení a podobně. Bazény mohou být veřejné nebo soukromé. Podle účelu se jedná o bazény plavecké, rehabilitační, popřípadě zahradní. Veřejné bazény se nacházejí na plovárnách, koupalištích nebo v aquaparcích. Bazény také často využívají jako jeden z prvků zahrady zahradní architekti. Technologie využívané při výrobě bazénů jsou rozmanité, proto se bazény člení podle umístění na nadzemní a zapuštěné bazény.
Časté jsou také nafukovací nadzemní bazény, které jsou oblíbené pro svou nižší cenu, mají však krátkou trvanlivost. Nadzemní i zapuštěné bazény pak mohou být nerezové, zděné, polypropylenové nebo betonové. Bazény jsou většinou venkovní, ale v některých domech bývají bazény vnitřní nebo venkovní se zastřešením. Vyhřívané bazény lze využívat i v zimním období. Tvarově jsou nejčastější bazény kruhové, obdélníkové nebo oválné, výrobci však nabízejí i řadu jiných tvarů.


Co je to Bazén? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bazén. Co znamená slovo Bazén z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bazén s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bazén patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, popis, terminus technicus, co znamená, význam slova, stavebnictví, stavebnictví, význam, synonymum, přesný výraz, termín, pojem, terminologie, lexikon


Pojem Bazén je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Bazén na Google obrázcích

Hledat heslo Bazén ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Bazén ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bazén ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Bazén ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazén například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Bazén? resp. co vlastně znamená slovo Bazén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazén, odpověď na dotaz co je to Bazén?. Víte např. kdo to je Mazel? Znáte a víte kdo je Ladislav Špaček? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Bazén hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.