Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bazén. Co znamená slovo Bazén z kategorie Stavebnictví?

Co je Bazén? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bazén?

Bazén je označení pro umělou vodní nádrž, která byla vybudována pro plavání, vodní hry, potápění cvičení a podobně. Bazény mohou být veřejné nebo soukromé. Podle účelu se jedná o bazény plavecké, rehabilitační, popřípadě zahradní. Veřejné bazény se nacházejí na plovárnách, koupalištích nebo v aquaparcích. Bazény také často využívají jako jeden z prvků zahrady zahradní architekti. Technologie využívané při výrobě bazénů jsou rozmanité, proto se bazény člení podle umístění na nadzemní a zapuštěné bazény.
Časté jsou také nafukovací nadzemní bazény, které jsou oblíbené pro svou nižší cenu, mají však krátkou trvanlivost. Nadzemní i zapuštěné bazény pak mohou být nerezové, zděné, polypropylenové nebo betonové. Bazény jsou většinou venkovní, ale v některých domech bývají bazény vnitřní nebo venkovní se zastřešením. Vyhřívané bazény lze využívat i v zimním období. Tvarově jsou nejčastější bazény kruhové, obdélníkové nebo oválné, výrobci však nabízejí i řadu jiných tvarů.


Co je to Bazén? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bazén. Co znamená slovo Bazén z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bazén s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Bazén patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, názvosloví, stavebnictví, co je to Bazén?, význam pojmu, Bazén, význam, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, definice pojmu, termín, co znamená, definice, odborný výraz, terminologie


Pojem Bazén je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Bazén hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Bazén ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bazén na Youtube

Hledat heslo Bazén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazén ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bazén ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Bazén na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazén například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bazén? resp. jaká je definice slova Bazén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazén, odpověď na dotaz co je to Bazén?. Víte např. kdo to je Maurice Wilkins? Znáte a víte kdo je Jeffrey Epstein? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.