Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bazén. Co znamená odborný pojem Bazén z kategorie Stavebnictví?

Co je to Bazén? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bazén?

Bazén je označení pro umělou vodní nádrž, která byla vybudována pro plavání, vodní hry, potápění cvičení a podobně. Bazény mohou být veřejné nebo soukromé. Podle účelu se jedná o bazény plavecké, rehabilitační, popřípadě zahradní. Veřejné bazény se nacházejí na plovárnách, koupalištích nebo v aquaparcích. Bazény také často využívají jako jeden z prvků zahrady zahradní architekti. Technologie využívané při výrobě bazénů jsou rozmanité, proto se bazény člení podle umístění na nadzemní a zapuštěné bazény.
Časté jsou také nafukovací nadzemní bazény, které jsou oblíbené pro svou nižší cenu, mají však krátkou trvanlivost. Nadzemní i zapuštěné bazény pak mohou být nerezové, zděné, polypropylenové nebo betonové. Bazény jsou většinou venkovní, ale v některých domech bývají bazény vnitřní nebo venkovní se zastřešením. Vyhřívané bazény lze využívat i v zimním období. Tvarově jsou nejčastější bazény kruhové, obdélníkové nebo oválné, výrobci však nabízejí i řadu jiných tvarů.


Co je to Bazén? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bazén. Co znamená odborný pojem Bazén z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bazén se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: termín, význam pojmu, definice, wiki, význam slova, odborné názvosloví, význam, heslo, informace, synonymum, terminologie, přesný výraz, stavebnictví, slovo, co je to Bazén?, terminus technicus, vysvětlení, formulace


Pojem Bazén je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Bazén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bazén ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bazén na Youtube

Zkusit najít pojem Bazén ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bazén na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazén například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bazén? resp. co znamená výraz Bazén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazén, odpověď na dotaz co je to Bazén?. Víte např. kdo to je Kalvinista? Znáte a víte kdo je Parsifal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.