Co je to?
Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Co je to Darknet? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Darknet

Darknet je název skryté vrstvy klasického internetu, který však funguje na principu anonymního připojení a umožňuje přímou komunikaci jednotlivých uživatelů prostřednictvím zašifrované decentralizované sítě.
To, co se obvykle odesílá z IP adresy, jde přes různé uzly, které jsou náhodně vybrané, a uživatel je tak neviditelný. Darknet má i své prohlížeče, například Tor, Freenet nebo I2P.


Co je to Darknet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Darknet sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Darknet patří do sekce Internet

Klíčová slova: význam slova, slovník, definice pojmu, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, pojem, přesný význam, Internet, význam pojmu, wiki, co je to Darknet?, Darknet, formulace, co to je, terminologie, názvosloví


Pojem Darknet je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Darknet?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Pro další informace o termínu Darknet zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Darknet na Google.cz

Zkusit najít termín Darknet ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Darknet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Darknet ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Darknet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Darknet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Darknet například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Darknet? resp. co znamená Darknet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darknet, odpověď na dotaz co je to Darknet?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Geriatr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Darknet hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.