Co je to?
Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Co je to Darknet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Darknet

Darknet je název skryté vrstvy klasického internetu, který však funguje na principu anonymního připojení a umožňuje přímou komunikaci jednotlivých uživatelů prostřednictvím zašifrované decentralizované sítě.
To, co se obvykle odesílá z IP adresy, jde přes různé uzly, které jsou náhodně vybrané, a uživatel je tak neviditelný. Darknet má i své prohlížeče, například Tor, Freenet nebo I2P.


Co je to Darknet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Darknet sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Darknet je v kategorii Internet

Klíčová slova: co je to Darknet?, synonymum, slovník, Internet, informace, termín, přesný význam, slovo, vysvětlení, význam pojmu, pojem, význam slova, terminus technicus, názvosloví, definice, význam, wiki, popis


Pojem Darknet je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Darknet?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Darknet na Youtube

Zkusit najít heslo Darknet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Darknet ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Darknet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Darknet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Darknet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Darknet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Darknet? resp. co vlastně znamená slovo Darknet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darknet, odpověď na dotaz co je to Darknet?. Víte např. kdo to je Lektor? Znáte a víte kdo je Geriatr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.