Co je to?
Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Co je to Darknet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Darknet

Darknet je název skryté vrstvy klasického internetu, který však funguje na principu anonymního připojení a umožňuje přímou komunikaci jednotlivých uživatelů prostřednictvím zašifrované decentralizované sítě.
To, co se obvykle odesílá z IP adresy, jde přes různé uzly, které jsou náhodně vybrané, a uživatel je tak neviditelný. Darknet má i své prohlížeče, například Tor, Freenet nebo I2P.


Co je to Darknet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Darknet? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Darknet je v kategorii Internet

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, termín, definice pojmu, co to je, Internet, Internet, pojem, co je to Darknet?, heslo, popis, lexikon, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, Darknet, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Darknet je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Darknet?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Darknet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Darknet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Darknet ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Darknet ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Darknet ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Darknet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Darknet například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Darknet? resp. jaký je význam pojmu Darknet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darknet, odpověď na dotaz co je to Darknet?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Herobrine? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.