Co je to?
Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Co je to Darknet? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Darknet

Darknet je název skryté vrstvy klasického internetu, který však funguje na principu anonymního připojení a umožňuje přímou komunikaci jednotlivých uživatelů prostřednictvím zašifrované decentralizované sítě.
To, co se obvykle odesílá z IP adresy, jde přes různé uzly, které jsou náhodně vybrané, a uživatel je tak neviditelný. Darknet má i své prohlížeče, například Tor, Freenet nebo I2P.


Co je to Darknet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Darknet se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: heslo, názvosloví, Internet, co je to Darknet?, terminologie, Darknet, pojem, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, termín, informace, synonymum, formulace, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, definice


Pojem Darknet je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Darknet?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Hledejte pojem Darknet v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Darknet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Darknet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Darknet ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Darknet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Darknet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Darknet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Darknet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Darknet? resp. jaký je přesný význam slova Darknet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darknet, odpověď na dotaz co je to Darknet?. Víte např. kdo to je Geograf? Znáte a víte kdo je Geriatr? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.