Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Co je Darknet?

Co znamená termín Darknet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Darknet je název skryté vrstvy klasického internetu, který však funguje na principu anonymního připojení a umožňuje přímou komunikaci jednotlivých uživatelů prostřednictvím zašifrované decentralizované sítě.
To, co se obvykle odesílá z IP adresy, jde přes různé uzly, které jsou náhodně vybrané, a uživatel je tak neviditelný. Darknet má i své prohlížeče, například Tor, Freenet nebo I2P.


Co je to Darknet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Darknet. Co znamená pojem Darknet z kategorie Internet?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Darknet se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: co to je, co znamená, internet, přesný výraz, wiki, co je to Darknet?, význam pojmu, slovník, informace, terminologie, pojem, definice pojmu, definice, synonymum, popis, lexikon, názvosloví, slovo


Pojem Darknet je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Darknet?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Darknet ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Darknet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Darknet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Darknet ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Darknet ve Wikimedia Commons

Najít heslo Darknet na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Darknet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Darknet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Darknet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darknet, odpověď na dotaz co je to Darknet?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Darknet i jinde než v sekci než v internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, Připojení na wifi, darknet, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.