Co je to?
Definice výrazu Den matek. Co znamená odborný pojem Den matek z kategorie Kultura?

Co je Den matek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Den matek?

Den matek je svátek, který se v České republice slaví až od roku 1989 a připadá na druhou neděli v květnu. V jiných zemích se slaví i v dřívějších jarních termínech. I když je Den matek považován za anglosaský svátek, nebyl u nás dříve tradičním svátkem, přednost měl Mezinárodní den žen. Den matek byl slaven už v 16. století, tehdy se nazýval Mateřská neděle. Služebné osoby měly v tento den volno, aby mohli navštívit své příbuzné, především matky. Slavila se před Velikonocemi a připadala na čtvrtou postní neděli. V tento termín se dodnes slaví v Anglii.
V USA se tradice Dne matek zavedla až od počátku 20. století. Byla pojata jako upomínka na Annu Jarvisovou, která byla v době občanské války v Americe bojovnicí za práva žen a matek. U nás se Den matek slavil poprvé v období první republiky v roce 1923, jeho velkou zastánkyní byla Alice Masaryková, prezidentova dcera. S nástupem komunistů k moci ustupoval tento svátek do pozadí před propagovaným MDŽ

Co je to Den matek? Význam slova, termín, Definice výrazu Den matek. Co znamená odborný pojem Den matek z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Den matek můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Den matek je v sekci kultura

Klíčová slova: kultura, přesný výraz, slovník, význam pojmu, terminologie, přesný význam, kultura, synonymum, co to je, terminus technicus, pojem, informace, lexikon, odborný výraz, formulace, co znamená, význam, definice pojmu


Pojem Den matek je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Den matek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic, např. jinak ve Velké Británii (čtvrtou postní neděli), jinak v arabských zemích (21. březen) a mnoho dalších. V Česku se slaví (podle amerického vzoru) druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.

Pro více informací o heslu Den matek zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Den matek na Youtube

Vyhledat výraz Den matek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Den matek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Den matek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Den matek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Den matek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Den matek například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Den matek? resp. co se skrývá pod slovem Den matek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den matek, odpověď na dotaz co je to Den matek?. Víte např. kdo to je Idealista? Znáte a víte kdo je Jaroslav Hutka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.