Co je to?
Definice výrazu, termínu Wordpress. Co znamená odborný pojem Wordpress z kategorie Internet?

Co je to Wordpress? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wordpress

Wordpress je pojmenování publikačního redakčního systému v MySQL a PHP. Jedná se svobodný systém open source. Licenci vlastní GNU GPL a plnou podporu vývojářů mu poskytuje společnost Automattic. Patří k nejužívanějším systémům pro publikaci na webových stránkách, verzi open source může volně používat každý, kdo má nějaký webový hosting.
Nabízena je i placená služba, která nabízí výrazně rozšířenou podporu. Wordpress umožňuje velmi jednoduché publikování i administraci obsahu webových stránek.


Co je to Wordpress? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wordpress. Co znamená odborný pojem Wordpress z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Wordpress je v sekci Internet

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, definice pojmu, co je to Wordpress?, heslo, vysvětlení, synonymum, popis, názvosloví, Internet, terminologie, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, význam pojmu, informace, wiki, odborný výraz


Pojem Wordpress je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wordpress? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL a vyvíjený pod licencí GNU GPL. Je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu. Počet stažení předchozí verze 4.9 dosáhl od vydání téměř 174 milionů.
Dle oficiálních statistik je používán jako CMS na 33 % webových stránek na světě a překonává tak open source CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod třemi procenty.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Wordpress ve Wikislovníku

Najít termín Wordpress ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Wordpress ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Wordpress ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Wordpress ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wordpress na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wordpress například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Wordpress? resp. jaký je přesný význam slova Wordpress? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wordpress, odpověď na dotaz co je to Wordpress?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Alergolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Wordpress hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.