Co je to?
Definice výrazu, termínu Wordpress. Co znamená odborný pojem Wordpress z kategorie Internet?

Co je to Wordpress? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Wordpress?

Wordpress je pojmenování publikačního redakčního systému v MySQL a PHP. Jedná se svobodný systém open source. Licenci vlastní GNU GPL a plnou podporu vývojářů mu poskytuje společnost Automattic. Patří k nejužívanějším systémům pro publikaci na webových stránkách, verzi open source může volně používat každý, kdo má nějaký webový hosting.
Nabízena je i placená služba, která nabízí výrazně rozšířenou podporu. Wordpress umožňuje velmi jednoduché publikování i administraci obsahu webových stránek.


Co je to Wordpress? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wordpress. Co znamená odborný pojem Wordpress z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Wordpress můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wordpress je v kategorii Internet

Klíčová slova: slovo, popis, wiki, co to je, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, Wordpress, přesný význam, definice, synonymum, termín, terminus technicus, co je to Wordpress?, Internet, Internet


Pojem Wordpress je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Wordpress můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL a vyvíjený pod licencí GNU GPL. Je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu. Počet stažení předchozí verze 4.9 dosáhl od vydání téměř 174 milionů.
Dle oficiálních statistik je používán jako CMS na 33 % webových stránek na světě a překonává tak open source CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod třemi procenty.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Wordpress na Google.cz

Hledat videa s názvem Wordpress na Youtube

Vyhledat výraz Wordpress ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wordpress ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Wordpress ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Wordpress ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Wordpress například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Wordpress? resp. jaká je definice termínu Wordpress? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wordpress, odpověď na dotaz co je to Wordpress?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Alergolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.