Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Co je Bazální stimulace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bazální stimulace?

Bazální stimulace je návrh pomoci mentálně postiženým nebo pacientům v nemocnici, který v sobě spojuje pedagogiku a ošetřovatelství. Cílem je poskytnut těmto jedincům jednoduché podněty pro rozvoj jejich osobnosti.
Bazální stimulace se uplatňuje také ve školství i v sociální oblasti. Základem je dát pacientovi různorodé podněty pro vnímání vlastního těla, aby pak lépe vnímal své okolí a komunikoval s ním.


Co je to Bazální stimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bazální stimulace s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Bazální stimulace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, slovo, terminus technicus, popis, wiki, Bazální stimulace, definice, co to je, vysvětlení, význam, informace, termín, význam slova, pojem, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Bazální stimulace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bazální stimulace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bazální stimulací se rozumí pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který má nabídnout mentálně postiženým jedincům nebo pacientům v nemocnici (často na JIP) podněty pro vývoj jejich osobnosti v jednoduché podobě. Synonymem pro bazální stimulaci je bazální dialog.

Hledejte výraz Bazální stimulace v dalších zdrojích

Hledat pojem Bazální stimulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bazální stimulace na Google.cz

Vyhledat výraz Bazální stimulace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bazální stimulace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazální stimulace ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bazální stimulace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazální stimulace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bazální stimulace? resp. co se skrývá pod slovem Bazální stimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazální stimulace, odpověď na dotaz co je to Bazální stimulace?. Víte např. kdo to je Jaromír Hanzlík? Znáte a víte kdo je Roger Federer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Bazální stimulace i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.