Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Co to je Bazální stimulace? Význam slova

Co znamená termín Bazální stimulace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bazální stimulace je návrh pomoci mentálně postiženým nebo pacientům v nemocnici, který v sobě spojuje pedagogiku a ošetřovatelství. Cílem je poskytnut těmto jedincům jednoduché podněty pro rozvoj jejich osobnosti.
Bazální stimulace se uplatňuje také ve školství i v sociální oblasti. Základem je dát pacientovi různorodé podněty pro vnímání vlastního těla, aby pak lépe vnímal své okolí a komunikoval s ním.


Co je to Bazální stimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bazální stimulace sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bazální stimulace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, heslo, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, wiki, názvosloví, termín, Lékařství, Bazální stimulace, definice pojmu, formulace, význam, význam pojmu, slovo, Lékařství, informace, pojem


Pojem Bazální stimulace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bazální stimulace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bazální stimulací se rozumí pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který má nabídnout mentálně postiženým jedincům nebo pacientům v nemocnici (často na JIP) podněty pro vývoj jejich osobnosti v jednoduché podobě. Synonymem pro bazální stimulaci je bazální dialog.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Bazální stimulace ve Wikizdrojích

Najít heslo Bazální stimulace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bazální stimulace na Google.cz

Hledat pojem Bazální stimulace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Bazální stimulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bazální stimulace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazální stimulace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Bazální stimulace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bazální stimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazální stimulace, odpověď na dotaz co je to Bazální stimulace?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Rezident? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.