Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bazální stimulace. Co znamená odborný pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Co je to Bazální stimulace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bazální stimulace?

Bazální stimulace je návrh pomoci mentálně postiženým nebo pacientům v nemocnici, který v sobě spojuje pedagogiku a ošetřovatelství. Cílem je poskytnut těmto jedincům jednoduché podněty pro rozvoj jejich osobnosti.
Bazální stimulace se uplatňuje také ve školství i v sociální oblasti. Základem je dát pacientovi různorodé podněty pro vnímání vlastního těla, aby pak lépe vnímal své okolí a komunikoval s ním.


Co je to Bazální stimulace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bazální stimulace. Co znamená odborný pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Bazální stimulace patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, definice, význam slova, co je to Bazální stimulace?, lékařství, slovo, informace, Bazální stimulace, wiki, význam pojmu, pojem, lékařství, význam, heslo, názvosloví, co znamená, synonymum, lexikon


Pojem Bazální stimulace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bazální stimulace?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bazální stimulací se rozumí pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který má nabídnout mentálně postiženým jedincům nebo pacientům v nemocnici (často na JIP) podněty pro vývoj jejich osobnosti v jednoduché podobě. Synonymem pro bazální stimulaci je bazální dialog.

Další informační zdroje o slovu Bazální stimulace

Vyhledat termín Bazální stimulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bazální stimulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Bazální stimulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bazální stimulace ve Wikislovníku

Najít termín Bazální stimulace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazální stimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazální stimulace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bazální stimulace? resp. co znamená výraz Bazální stimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazální stimulace, odpověď na dotaz co je to Bazální stimulace?. Víte např. kdo to je Michal Šalomoun? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.