Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bazální stimulace. Co znamená odborný pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Co je to Bazální stimulace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bazální stimulace?

Bazální stimulace je návrh pomoci mentálně postiženým nebo pacientům v nemocnici, který v sobě spojuje pedagogiku a ošetřovatelství. Cílem je poskytnut těmto jedincům jednoduché podněty pro rozvoj jejich osobnosti.
Bazální stimulace se uplatňuje také ve školství i v sociální oblasti. Základem je dát pacientovi různorodé podněty pro vnímání vlastního těla, aby pak lépe vnímal své okolí a komunikoval s ním.


Co je to Bazální stimulace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bazální stimulace. Co znamená odborný pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bazální stimulace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Bazální stimulace patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, pojem, termín, slovo, názvosloví, význam, co je to Bazální stimulace?, wiki, význam slova, co to je, definice, slovník, definice pojmu, informace, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Bazální stimulace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bazální stimulace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bazální stimulací se rozumí pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který má nabídnout mentálně postiženým jedincům nebo pacientům v nemocnici (často na JIP) podněty pro vývoj jejich osobnosti v jednoduché podobě. Synonymem pro bazální stimulaci je bazální dialog.

Jiné informační zdroje o pojmu Bazální stimulace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazální stimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bazální stimulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bazální stimulace ve Wikislovníku

Najít heslo Bazální stimulace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bazální stimulace ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bazální stimulace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazální stimulace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Bazální stimulace? resp. co je to Bazální stimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazální stimulace, odpověď na dotaz co je to Bazální stimulace?. Víte např. kdo to je Silvie Dymáková? Znáte a víte kdo je Vladimír Darida? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.