Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Co to je Bazální stimulace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bazální stimulace?

Bazální stimulace je návrh pomoci mentálně postiženým nebo pacientům v nemocnici, který v sobě spojuje pedagogiku a ošetřovatelství. Cílem je poskytnut těmto jedincům jednoduché podněty pro rozvoj jejich osobnosti.
Bazální stimulace se uplatňuje také ve školství i v sociální oblasti. Základem je dát pacientovi různorodé podněty pro vnímání vlastního těla, aby pak lépe vnímal své okolí a komunikoval s ním.


Co je to Bazální stimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bazální stimulace. Co znamená pojem Bazální stimulace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bazální stimulace s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bazální stimulace se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, lexikon, synonymum, slovník, co to je, pojem, slovo, heslo, Lékařství, odborné názvosloví, terminologie, co je to Bazální stimulace?, Bazální stimulace, přesný význam, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, wiki


Pojem Bazální stimulace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bazální stimulace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bazální stimulací se rozumí pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který má nabídnout mentálně postiženým jedincům nebo pacientům v nemocnici (často na JIP) podněty pro vývoj jejich osobnosti v jednoduché podobě. Synonymem pro bazální stimulaci je bazální dialog.

Další zdroje informací o slovu Bazální stimulace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazální stimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bazální stimulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bazální stimulace ve Wikislovníku

Hledat výraz Bazální stimulace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bazální stimulace na Youtube

Vyhledat slovo Bazální stimulace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazální stimulace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Bazální stimulace? resp. jaký je význam slova Bazální stimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazální stimulace, odpověď na dotaz co je to Bazální stimulace?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je Soumař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.