Co je to?
Definice výrazu, termínu Alternativa. Co znamená odborný pojem Alternativa z kategorie Latina?

Co je Alternativa?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alternativa?

Alternativa je pojem původem z latiny. Znamená možnost volby většinu mezi dvěma ale i více možnostmi, v širším slova smyslu jde o vhodnější způsob řešení, náhradu, použití něčeho podobného nebo zástupného. Na samotný výraz mohou být různé náhledy a může být využíván více způsoby. Alternativa je využívána v nejrůznějších oborech a oblastech. Často se používá ve spojení alternativní směr. Stává se módním slovem, setkáváme se s ním například v medicíně, školství, výchově, stravování, mezilidských vztazích i jinde. Někdy dokonce bývá zaměněno za slovo moderní. Toto pojetí však není správné, skutečný a jediný význam je jiná možnost, druhé řešení.
Alternativní volbu může využít každý jedinec a neměl by mu být vnucována jediná možnost, kterou druhá strana považuje za správnou. Přirozené věci by však jako alternativa neměly být označovány, protože právě ony jsou první volbou. Alternativa bývá někdy považována za cosi tajemného, vycházejícího z nitra člověka.


Co je to Alternativa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alternativa. Co znamená odborný pojem Alternativa z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alternativa je v kategorii latina

Klíčová slova: popis, heslo, co to je, co znamená, odborný výraz, informace, terminus technicus, latina, názvosloví, lexikon, co je to Alternativa?, Alternativa, formulace, termín, vysvětlení, význam slova, terminologie, pojem


Pojem Alternativa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alternativa? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alternativa (lat. z alter, jiný, druhý) znamená jinou možnost nebo druhou volbu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alternativa v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Alternativa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Alternativa ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Alternativa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alternativa na Youtube

Hledat termín Alternativa ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Alternativa na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternativa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co znamená slovo Alternativa? resp. co přesně znamená slovo Alternativa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternativa, odpověď na dotaz co je to Alternativa?. Víte např. kdo to je Ňouma? Znáte a víte kdo je Edita Štaubertová? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než latina. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, Původní text, alternativa, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?