Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alternativa. Co znamená pojem Alternativa z kategorie Latina?

Co je Alternativa? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Alternativa?

Alternativa je pojem původem z latiny. Znamená možnost volby většinu mezi dvěma ale i více možnostmi, v širším slova smyslu jde o vhodnější způsob řešení, náhradu, použití něčeho podobného nebo zástupného. Na samotný výraz mohou být různé náhledy a může být využíván více způsoby. Alternativa je využívána v nejrůznějších oborech a oblastech. Často se používá ve spojení alternativní směr. Stává se módním slovem, setkáváme se s ním například v medicíně, školství, výchově, stravování, mezilidských vztazích i jinde. Někdy dokonce bývá zaměněno za slovo moderní. Toto pojetí však není správné, skutečný a jediný význam je jiná možnost, druhé řešení.
Alternativní volbu může využít každý jedinec a neměl by mu být vnucována jediná možnost, kterou druhá strana považuje za správnou. Přirozené věci by však jako alternativa neměly být označovány, protože právě ony jsou první volbou. Alternativa bývá někdy považována za cosi tajemného, vycházejícího z nitra člověka.


Co je to Alternativa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alternativa. Co znamená pojem Alternativa z kategorie Latina?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alternativa s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Alternativa se nachází v sekci latina

Klíčová slova: lexikon, wiki, co znamená, vysvětlení, heslo, význam slova, terminologie, význam, termín, co je to Alternativa?, popis, Alternativa, odborný výraz, pojem, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, latina


Pojem Alternativa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Alternativa dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alternativa (lat. z alter, jiný, druhý) znamená jinou možnost nebo druhou volbu.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Alternativa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Alternativa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alternativa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Alternativa na Google.cz

Hledat slovo Alternativa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Alternativa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternativa například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Alternativa? resp. jaký je význam pojmu Alternativa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternativa, odpověď na dotaz co je to Alternativa?. Víte např. kdo to je Svatá Ludmila? Znáte a víte kdo je Bohumil Hanč? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?