Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alternativa. Co znamená odborný pojem Alternativa z kategorie Latina?

Co je to Alternativa? Význam slova

Co znamená termín Alternativa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alternativa je pojem původem z latiny. Znamená možnost volby většinu mezi dvěma ale i více možnostmi, v širším slova smyslu jde o vhodnější způsob řešení, náhradu, použití něčeho podobného nebo zástupného. Na samotný výraz mohou být různé náhledy a může být využíván více způsoby. Alternativa je využívána v nejrůznějších oborech a oblastech. Často se používá ve spojení alternativní směr. Stává se módním slovem, setkáváme se s ním například v medicíně, školství, výchově, stravování, mezilidských vztazích i jinde. Někdy dokonce bývá zaměněno za slovo moderní. Toto pojetí však není správné, skutečný a jediný význam je jiná možnost, druhé řešení.
Alternativní volbu může využít každý jedinec a neměl by mu být vnucována jediná možnost, kterou druhá strana považuje za správnou. Přirozené věci by však jako alternativa neměly být označovány, protože právě ony jsou první volbou. Alternativa bývá někdy považována za cosi tajemného, vycházejícího z nitra člověka.


Co je to Alternativa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alternativa. Co znamená odborný pojem Alternativa z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alternativa sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Alternativa patří do sekce latina

Klíčová slova: co to je, popis, terminologie, co znamená, odborný výraz, význam, synonymum, Alternativa, latina, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, slovo, definice, přesný výraz, formulace, latina, wiki


Pojem Alternativa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alternativa zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alternativa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Alternativa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Alternativa ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Alternativa na Youtube

Najít slovo Alternativa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Alternativa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternativa například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Alternativa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Alternativa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternativa, odpověď na dotaz co je to Alternativa?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Majordomus? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?