Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lege artis?

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lege artis můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lege artis je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, Lékařství, definice pojmu, přesný význam, pojem, terminologie, co je to Lege artis?, názvosloví, wiki, slovník, termín, slovo, význam, formulace, význam pojmu, význam slova, popis, Lege artis


Pojem Lege artis je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lege artis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lege artis (podle pravidel oboru) je označení postupu, který je v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami určitého oboru vědy, případně umění. Může jít jak o nepsaná pravidla (úzus), tak například o doporučení stavovských organizací atd.

Pro více informací o heslu Lege artis zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Lege artis na Youtube

Najít slovo Lege artis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Lege artis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Lege artis ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Lege artis ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lege artis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lege artis? resp. jaká je definice termínu Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Xenofob? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.