Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lege artis?

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lege artis je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lege artis, termín, význam pojmu, Lékařství, vysvětlení, přesný výraz, význam, terminologie, informace, terminus technicus, slovo, slovník, co to je, přesný význam, Lékařství, formulace, lexikon, wiki


Pojem Lege artis je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lege artis ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Lege artis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Lege artis ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Lege artis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Lege artis ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Lege artis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lege artis? resp. co je to Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.