Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lege artis?

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lege artis se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lege artis je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, wiki, Lékařství, popis, názvosloví, co to je, terminus technicus, co znamená, Lékařství, co je to Lege artis?, Lege artis, formulace, slovník, informace, synonymum, definice pojmu, terminologie, termín


Pojem Lege artis je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Lege artis dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lege artis (podle pravidel oboru) je označení postupu, který je v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami určitého oboru vědy, případně umění. Může jít jak o nepsaná pravidla (úzus), tak například o doporučení stavovských organizací atd.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Lege artis ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Lege artis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lege artis na Youtube

Najít výraz Lege artis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Lege artis na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lege artis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lege artis? resp. co znamená výraz Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Lama? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lege artis i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.