Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lege artis

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Lege artis patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, termín, názvosloví, popis, Lege artis, přesný význam, význam, lékařství, terminus technicus, lékařství, pojem, wiki, definice, odborný výraz, informace, význam pojmu, formulace


Pojem Lege artis je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lege artis?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lege artis (podle pravidel oboru) je označení postupu, který je v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami určitého oboru vědy, případně umění. Může jít jak o nepsaná pravidla (úzus), tak například o doporučení stavovských organizací atd.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lege artis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Lege artis ve Wikizdrojích

Hledat slovo Lege artis ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Lege artis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lege artis na Youtube

Zkusit najít pojem Lege artis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lege artis? resp. co znamená slovo Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Antonín Panenka? Znáte a víte kdo je Jason Derulo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.