Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lege artis?

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lege artis. Co znamená pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lege artis? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lege artis patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, definice pojmu, význam pojmu, význam, terminus technicus, lexikon, terminologie, heslo, synonymum, názvosloví, wiki, vysvětlení, slovo, přesný význam, co znamená, Lege artis, co je to Lege artis?


Pojem Lege artis je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lege artis? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lege artis (podle pravidel oboru) je označení postupu, který je v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami určitého oboru vědy, případně umění. Může jít jak o nepsaná pravidla (úzus), tak například o doporučení stavovských organizací atd.

Více informací o slovu Lege artis doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Lege artis ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lege artis ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Lege artis ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lege artis ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Lege artis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lege artis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lege artis? resp. co je to Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Separatista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.