Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lege artis. Co znamená odborný pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Co je to Lege artis? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lege artis?

Lege artis je zkrácený tvar, který v překladu z latiny znamená podle pravidel lékařského umění. V současnosti je lege artis takový postup, který je diagnostický, terapeutický nebo preventivní a musí odpovídat nejvyšší úrovni vědeckých poznatků. Právo tento pojem neuznává a neužívá ho. Lékařská literatura používá i jiné pojmy.
České právo se touto problematikou zabývá jen obecně – především oblastí práv pacienta, povinností lékaře a kvality služeb.


Co je to Lege artis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lege artis. Co znamená odborný pojem Lege artis z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lege artis můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Lege artis je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, názvosloví, definice, wiki, význam, pojem, vysvětlení, popis, termín, lexikon, heslo, synonymum, co to je, odborné názvosloví, formulace, slovník, přesný význam, lékařství


Pojem Lege artis je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lege artis?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lege artis (podle pravidel oboru) je označení postupu, který je v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami určitého oboru vědy, případně umění. Může jít jak o nepsaná pravidla (úzus), tak například o doporučení stavovských organizací atd.

Zkuste zjistit více informací o slovu Lege artis v následujících zdrojích

Vyhledat termín Lege artis ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lege artis ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lege artis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lege artis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Lege artis na Google.cz

Vyhledat heslo Lege artis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lege artis například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lege artis? resp. co je to Lege artis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lege artis, odpověď na dotaz co je to Lege artis?. Víte např. kdo to je Pokrytec? Znáte a víte kdo je Mikuláš Koperník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.