Co je to?
Odborný výraz, definice slova Popelín. Co znamená pojem Popelín z kategorie Materiály?

Co je Popelín? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Popelín

Popelín je název textilie. Jde o tkaninu vysoké hustoty. Vyrábí se z různých materiálů, má plátnovou vazbu a převažují nitě osnovy. Povrch popelínu je jemně lesklý a příčně žebrovaný. Většinou bývá jednobarevný, ale lze se setkat i s výrobky, které vynikají pestrým tkaním. Samotný název popelín má původ belgický nebo francouzský. V Belgii lze nalézt město Popering, které mělo ve středověku velký význam jako středisko soukenictví. Ve Francii se zase vyráběla tkanina připomínající hedvábí. Místem výroby byl Avignon, sídlo papeže. Odtud tedy název papežský – papeline. Popelín se často používá v kombinaci s dalšími materiály.
Velmi rozšířený je popelín z bavlny a ze směsí s bavlnou. Ten je populární v oděvním průmyslu. V minulosti se k úpravě dražších druhů popelínu využívalo opalování pro odstraňování přebývajících vláken. Popelíny bývají ještě vylepšovány procesem mercerace. V současnosti se jako základ příze pro popelíny využívá nejvíce bavlna, ke které se přidává polyamid, někdy i elastan, zvláště u svrchních oděvů. Dalšími druhy popelínu jsou popelín vlněný, hedvábný a polohedvábný, k funkčním materiálům se řadí polyesterový popelín.


Co je to Popelín? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Popelín. Co znamená pojem Popelín z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Popelín s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Popelín se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, názvosloví, co je to Popelín?, informace, slovník, heslo, slovo, wiki, lexikon, význam, termín, vysvětlení, materiály, přesný význam, pojem, význam slova, přesný výraz


Pojem Popelín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Popelín v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Popelín na Google.cz

Zkusit najít heslo Popelín ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Popelín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Popelín ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Popelín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Popelín ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelín například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Popelín? resp. jaký je význam slova Popelín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popelín, odpověď na dotaz co je to Popelín?. Víte např. kdo to je Amanda Lear? Znáte a víte kdo je Martina Hudečková? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.