Co je to?
Definice výrazu, termínu Hybridní válka. Co znamená odborný pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Co je Hybridní válka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hybridní válka?

Hybridní válka (Hybrid warfare) znamená válku, ve které se využívají jak obvyklé, tak neobvyklé prostředky boje, Může jednat o nepřímý útok na zázemí nepřítele, například prostřednictvím kybernetických útoků nebo psychologického nátlaku.
Pojem hybridní války vychází ze statě Valerije Gerasimova, který návrh hybridních válek rozpracoval. Jiné označení pro hybridní válku je nelineární válka, protože nemusí být jasná časová hranice, od které válka probíhá a výrazný rozdíl mezi mírovým a válečným stavem se stírá.


Co je to Hybridní válka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hybridní válka. Co znamená odborný pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hybridní válka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Hybridní válka je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, lexikon, názvosloví, význam, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, Hybridní válka, politika, popis, politika, heslo, co je to Hybridní válka?, slovník, formulace, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Hybridní válka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hybridní válka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hybridní, alternativní či nelineární válka je druh ozbrojeného konfliktu vedeného útočníkem za kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků se synergickým efektem, přičemž hlavní roli hrají nevojenské nástroje. Mezi ně patří např. psychologické operace a propaganda, kybernetické útoky, kriminální a teroristické aktivity, ekonomické sankce a další. Vojenské akce útočníka probíhají nepřiznaně, jsou vedeny především nepravidelnými silami a kombinují symetrické a asymetrické způsoby vedení bojových akcí proti celé cílové společnosti.

Další informační zdroje o slovu Hybridní válka

Hledat videa s názvem Hybridní válka na Youtube

Zkusit najít termín Hybridní válka ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Hybridní válka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Hybridní válka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Hybridní válka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Hybridní válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní válka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Hybridní válka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hybridní válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní válka, odpověď na dotaz co je to Hybridní válka?. Víte např. kdo to je Vladimír Kovář? Znáte a víte kdo je Mark Zuckerberg? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hybridní válka v jiné sekci než politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Právo lidu, hybridní válka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.