Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Co je to Hybridní válka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hybridní válka?

Hybridní válka (Hybrid warfare) znamená válku, ve které se využívají jak obvyklé, tak neobvyklé prostředky boje, Může jednat o nepřímý útok na zázemí nepřítele, například prostřednictvím kybernetických útoků nebo psychologického nátlaku.
Pojem hybridní války vychází ze statě Valerije Gerasimova, který návrh hybridních válek rozpracoval. Jiné označení pro hybridní válku je nelineární válka, protože nemusí být jasná časová hranice, od které válka probíhá a výrazný rozdíl mezi mírovým a válečným stavem se stírá.


Co je to Hybridní válka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hybridní válka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hybridní válka je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, formulace, Hybridní válka, terminologie, význam slova, co to je, přesný výraz, popis, pojem, význam, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, co je to Hybridní válka?, co znamená, wiki


Pojem Hybridní válka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hybridní válka dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybridní, alternativní či nelineární válka je druh ozbrojeného konfliktu vedeného útočníkem za kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků se synergickým efektem, přičemž hlavní roli hrají nevojenské nástroje. Mezi ně patří např. psychologické operace a propaganda, kybernetické útoky, kriminální a teroristické aktivity, ekonomické sankce a další. Vojenské akce útočníka probíhají nepřiznaně, jsou vedeny především nepravidelnými silami a kombinují symetrické a asymetrické způsoby vedení bojových akcí proti celé cílové společnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Hybridní válka ve Wikizdrojích

Najít heslo Hybridní válka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Hybridní válka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hybridní válka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybridní válka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hybridní válka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní válka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hybridní válka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hybridní válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní válka, odpověď na dotaz co je to Hybridní válka?. Víte např. kdo to je Neplátce DPH? Znáte a víte kdo je Rozhodce? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hybridní válka v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.