Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Co je to Hybridní válka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hybridní válka?

Hybridní válka (Hybrid warfare) znamená válku, ve které se využívají jak obvyklé, tak neobvyklé prostředky boje, Může jednat o nepřímý útok na zázemí nepřítele, například prostřednictvím kybernetických útoků nebo psychologického nátlaku.
Pojem hybridní války vychází ze statě Valerije Gerasimova, který návrh hybridních válek rozpracoval. Jiné označení pro hybridní válku je nelineární válka, protože nemusí být jasná časová hranice, od které válka probíhá a výrazný rozdíl mezi mírovým a válečným stavem se stírá.


Co je to Hybridní válka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hybridní válka můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hybridní válka je v sekci Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, heslo, definice, co to je, definice pojmu, termín, Politika, pojem, co znamená, význam, informace, terminus technicus, význam pojmu, Politika, terminologie, Hybridní válka


Pojem Hybridní válka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hybridní válka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hybridní, alternativní či nelineární válka je druh ozbrojeného konfliktu vedeného útočníkem za kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků se synergickým efektem, přičemž hlavní roli hrají nevojenské nástroje. Mezi ně patří např. psychologické operace a propaganda, kybernetické útoky, kriminální a teroristické aktivity, ekonomické sankce a další. Vojenské akce útočníka probíhají nepřiznaně, jsou vedeny především nepravidelnými silami a kombinují symetrické a asymetrické způsoby vedení bojových akcí proti celé cílové společnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Hybridní válka

Najít termín Hybridní válka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Hybridní válka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hybridní válka na Youtube

Zkusit najít výraz Hybridní válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Hybridní válka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Hybridní válka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní válka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hybridní válka? resp. jaká je definice slova Hybridní válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní válka, odpověď na dotaz co je to Hybridní válka?. Víte např. kdo to je Judita Čeřovská? Znáte a víte kdo je Jan Farský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.