Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hybridní válka. Co znamená odborný pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Co je to Hybridní válka? Význam slova

Co znamená termín Hybridní válka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hybridní válka (Hybrid warfare) znamená válku, ve které se využívají jak obvyklé, tak neobvyklé prostředky boje, Může jednat o nepřímý útok na zázemí nepřítele, například prostřednictvím kybernetických útoků nebo psychologického nátlaku.
Pojem hybridní války vychází ze statě Valerije Gerasimova, který návrh hybridních válek rozpracoval. Jiné označení pro hybridní válku je nelineární válka, protože nemusí být jasná časová hranice, od které válka probíhá a výrazný rozdíl mezi mírovým a válečným stavem se stírá.


Co je to Hybridní válka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hybridní válka. Co znamená odborný pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hybridní válka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Hybridní válka je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, význam, názvosloví, slovo, lexikon, odborné názvosloví, politika, popis, informace, co znamená, definice pojmu, přesný výraz, wiki, synonymum, terminus technicus, formulace, heslo


Pojem Hybridní válka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hybridní válka?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hybridní, alternativní či nelineární válka je druh ozbrojeného konfliktu vedeného útočníkem za kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků se synergickým efektem, přičemž hlavní roli hrají nevojenské nástroje. Mezi ně patří např. psychologické operace a propaganda, kybernetické útoky, kriminální a teroristické aktivity, ekonomické sankce a další. Vojenské akce útočníka probíhají nepřiznaně, jsou vedeny především nepravidelnými silami a kombinují symetrické a asymetrické způsoby vedení bojových akcí proti celé cílové společnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Hybridní válka

Najít výraz Hybridní válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybridní válka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hybridní válka ve Wikislovníku

Najít slovo Hybridní válka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Hybridní válka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Hybridní válka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní válka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Hybridní válka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hybridní válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní válka, odpověď na dotaz co je to Hybridní válka?. Víte např. kdo to je Nina Divíšková? Znáte a víte kdo je Daniel Křetínský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.