Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Co to je Hybridní válka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hybridní válka

Hybridní válka (Hybrid warfare) znamená válku, ve které se využívají jak obvyklé, tak neobvyklé prostředky boje, Může jednat o nepřímý útok na zázemí nepřítele, například prostřednictvím kybernetických útoků nebo psychologického nátlaku.
Pojem hybridní války vychází ze statě Valerije Gerasimova, který návrh hybridních válek rozpracoval. Jiné označení pro hybridní válku je nelineární válka, protože nemusí být jasná časová hranice, od které válka probíhá a výrazný rozdíl mezi mírovým a válečným stavem se stírá.


Co je to Hybridní válka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hybridní válka. Co znamená pojem Hybridní válka z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Hybridní válka je v kategorii politika

Klíčová slova: pojem, Hybridní válka, slovník, lexikon, heslo, definice, vysvětlení, názvosloví, popis, wiki, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, politika, význam, význam slova, co znamená


Pojem Hybridní válka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hybridní válka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybridní, alternativní či nelineární válka je druh ozbrojeného konfliktu vedeného útočníkem za kombinace konvenčních a nekonvenčních prostředků se synergickým efektem, přičemž hlavní roli hrají nevojenské nástroje. Mezi ně patří např. psychologické operace a propaganda, kybernetické útoky, kriminální a teroristické aktivity, ekonomické sankce a další. Vojenské akce útočníka probíhají nepřiznaně, jsou vedeny především nepravidelnými silami a kombinují symetrické a asymetrické způsoby vedení bojových akcí proti celé cílové společnosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Hybridní válka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Hybridní válka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Hybridní válka na Google.cz

Najít heslo Hybridní válka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybridní válka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybridní válka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybridní válka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Hybridní válka? resp. co označuje slovo Hybridní válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybridní válka, odpověď na dotaz co je to Hybridní válka?. Víte např. kdo to je Iman? Znáte a víte kdo je Petr Spálený? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.