Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandel. Co znamená pojem Mandel z kategorie Matematika?

Co je Mandel?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mandel

Slovo mandel v matematice označuje číslo patnáct. Jedná se o archaické slovo, které se již v dnešní běžné mluvě nevyužívá. Tato stará míra označovala tedy patnáct kusů, které pokud se daly dohromady ve čtyřech mandelích, vyšla z toho kopa. Slovo mandel též označuje stojící obilný svazek snopů - panáka.


Co je to Mandel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mandel. Co znamená pojem Mandel z kategorie Matematika?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mandel s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Mandel se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: wiki, co to je, Mandel, přesný výraz, synonymum, formulace, definice, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, matematika, odborný výraz, informace, význam pojmu, matematika, co znamená, termín, popis


Pojem Mandel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mandel?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandel má více významů, může starou početní nebo váhovou jednotku. 15 (číslo) stará míra (čtyři mandele tvořily kopu). Mandel je seskupení o patnácti kusech snopů obilí, do kterých se snopy skládaly na poli po svázání posekaného obilí a ve kterých se dosoušely před odvozem do stodol k výmlatu.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Mandel ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Mandel ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Mandel ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Mandel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandel ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mandel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Mandel? resp. co je to Mandel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandel, odpověď na dotaz co je to Mandel?. Víte např. kdo to je Jan Kodeš? Znáte a víte kdo je Leviatan? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, Matematik s výpočty, mandel, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem