Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Co je to Mandel? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mandel?

Slovo mandel v matematice označuje číslo patnáct. Jedná se o archaické slovo, které se již v dnešní běžné mluvě nevyužívá. Tato stará míra označovala tedy patnáct kusů, které pokud se daly dohromady ve čtyřech mandelích, vyšla z toho kopa. Slovo mandel též označuje stojící obilný svazek snopů - panáka.


Co je to Mandel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mandel? s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mandel je v sekci matematika

Klíčová slova: popis, pojem, definice pojmu, význam pojmu, Mandel, význam, informace, názvosloví, odborné názvosloví, matematika, synonymum, terminologie, lexikon, význam slova, vysvětlení, heslo, wiki, termín


Pojem Mandel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mandel?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandel má více významů, může starou početní nebo váhovou jednotku. 15 (číslo) stará míra (čtyři mandele tvořily kopu). Mandel je seskupení o patnácti kusech snopů obilí, do kterých se snopy skládaly na poli po svázání posekaného obilí a ve kterých se dosoušely před odvozem do stodol k výmlatu.

Další informace o pojmu Mandel hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Mandel ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Mandel na Google.cz

Najít termín Mandel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Mandel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Mandel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mandel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandel například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Mandel? resp. co přesně označuje termín Mandel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandel, odpověď na dotaz co je to Mandel?. Víte např. kdo to je Nedouk? Znáte a víte kdo je Leviatan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem