Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Co je Mandel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mandel

Slovo mandel v matematice označuje číslo patnáct. Jedná se o archaické slovo, které se již v dnešní běžné mluvě nevyužívá. Tato stará míra označovala tedy patnáct kusů, které pokud se daly dohromady ve čtyřech mandelích, vyšla z toho kopa. Slovo mandel též označuje stojící obilný svazek snopů - panáka.


Co je to Mandel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mandel? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Mandel je v kategorii matematika

Klíčová slova: lexikon, definice, názvosloví, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, termín, Mandel, formulace, význam slova, co to je, matematika, heslo, definice pojmu, pojem, význam, wiki, význam pojmu


Pojem Mandel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandel? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandel má více významů, může starou početní nebo váhovou jednotku. 15 (číslo) stará míra (čtyři mandele tvořily kopu). Mandel je seskupení o patnácti kusech snopů obilí, do kterých se snopy skládaly na poli po svázání posekaného obilí a ve kterých se dosoušely před odvozem do stodol k výmlatu.

Další informační zdroje o slovu Mandel

Zkusit najít heslo Mandel ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mandel ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Mandel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Mandel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandel například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mandel? resp. jaký je význam slova Mandel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandel, odpověď na dotaz co je to Mandel?. Víte např. kdo to je David Křížek? Znáte a víte kdo je Leviatan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem