Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Co je to Mandel? Význam slova

Co znamená termín Mandel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo mandel v matematice označuje číslo patnáct. Jedná se o archaické slovo, které se již v dnešní běžné mluvě nevyužívá. Tato stará míra označovala tedy patnáct kusů, které pokud se daly dohromady ve čtyřech mandelích, vyšla z toho kopa. Slovo mandel též označuje stojící obilný svazek snopů - panáka.


Co je to Mandel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandel. Co znamená odborný pojem Mandel z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mandel? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mandel je v kategorii matematika

Klíčová slova: termín, vysvětlení, heslo, význam slova, význam, terminologie, význam pojmu, definice, pojem, názvosloví, odborný výraz, co to je, wiki, slovník, formulace, přesný význam, popis, slovo


Pojem Mandel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mandel můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mandel má více významů, může starou početní nebo váhovou jednotku. 15 (číslo) stará míra (čtyři mandele tvořily kopu). Mandel je seskupení o patnácti kusech snopů obilí, do kterých se snopy skládaly na poli po svázání posekaného obilí a ve kterých se dosoušely před odvozem do stodol k výmlatu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Mandel na Youtube

Zkusit najít heslo Mandel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mandel na Google.cz

Vyhledat pojem Mandel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mandel? resp. jaká je definice termínu Mandel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandel, odpověď na dotaz co je to Mandel?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Heretik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mandel v jiné sekci než matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem