Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, Ekonomie, popis, definice, heslo, informace, přesný význam, slovník, co to je, význam slova, definice pojmu, význam pojmu, Dceřiná společnost, význam, terminus technicus, přesný výraz, pojem


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Dceřiná společnost ve Wikislovníku

Hledat heslo Dceřiná společnost na Google.cz

Vyhledat pojem Dceřiná společnost ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dceřiná společnost na Youtube

Zkusit najít pojem Dceřiná společnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Dceřiná společnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dceřiná společnost? resp. co přesně znamená slovo Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Vladimír Špidla? Znáte a víte kdo je Druid? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.