Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dceřiná společnost můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dceřiná společnost je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice, formulace, názvosloví, co znamená, Ekonomie, definice pojmu, slovo, Dceřiná společnost, odborné názvosloví, terminologie, slovník, odborný výraz, heslo, popis, synonymum, co je to Dceřiná společnost?, pojem, terminus technicus


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dceřiná společnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Jiné informační zdroje o pojmu Dceřiná společnost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dceřiná společnost ve Wikimedia Commons

Najít slovo Dceřiná společnost ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Dceřiná společnost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dceřiná společnost na Youtube

Najít pojem Dceřiná společnost ve Wikizdrojích

Hledat výraz Dceřiná společnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dceřiná společnost? resp. jaký je význam pojmu Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Barbar? Znáte a víte kdo je Druid? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.