Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dceřiná společnost? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, pojem, heslo, definice pojmu, přesný výraz, Ekonomie, Ekonomie, popis, formulace, co to je, význam pojmu, wiki, co je to Dceřiná společnost?, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, význam slova, lexikon


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dceřiná společnost dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Dceřiná společnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Dceřiná společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dceřiná společnost ve Wikislovníku

Najít termín Dceřiná společnost ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dceřiná společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dceřiná společnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Dceřiná společnost? resp. co je to Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Stará panna? Znáte a víte kdo je Krampus? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.