Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dceřiná společnost?

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dceřiná společnost? Potom se o definici podělte s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Dceřiná společnost se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: Dceřiná společnost, co je to Dceřiná společnost?, definice pojmu, terminologie, slovník, význam slova, informace, odborné názvosloví, co znamená, definice, přesný význam, přesný výraz, pojem, termín, formulace, vysvětlení, co to je, názvosloví


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dceřiná společnost píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Dceřiná společnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dceřiná společnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dceřiná společnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dceřiná společnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dceřiná společnost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dceřiná společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dceřiná společnost? resp. co znamená slovo Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Baron? Znáte a víte kdo je Viktor Trkal? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dceřiná společnost i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.