Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dceřiná společnost? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dceřiná společnost patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, vysvětlení, slovník, heslo, pojem, názvosloví, synonymum, odborný výraz, popis, význam pojmu, terminus technicus, význam slova, termín, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, přesný význam, Dceřiná společnost


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dceřiná společnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Dceřiná společnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dceřiná společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dceřiná společnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dceřiná společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Dceřiná společnost na Google.cz

Hledat výraz Dceřiná společnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dceřiná společnost? resp. co se skrývá pod slovem Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Vězeň? Znáte a víte kdo je Krampus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.