Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dceřiná společnost. Co znamená pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dceřiná společnost?

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dceřiná společnost. Co znamená pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dceřiná společnost můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dceřiná společnost je v sekci ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, co znamená, informace, přesný výraz, ekonomie, význam, lexikon, formulace, definice pojmu, popis, ekonomie, terminus technicus, přesný význam, slovo, termín, wiki, odborný výraz


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dceřiná společnost? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Pro další informace o termínu Dceřiná společnost zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dceřiná společnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Dceřiná společnost ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Dceřiná společnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dceřiná společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dceřiná společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Dceřiná společnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dceřiná společnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Vítězslav Jandák? Znáte a víte kdo je Benjamin Franklin? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.