Co je to?
Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Dceřiná společnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dceřiná společnost

Dceřiná společnost je název pro typ společnosti, kterou vlastní jiná společnost. Vlastnictví může být pouze částečné nebo úplné, mateřská společnost dceřinou společnost zcela ovládá. Tato moc je zajištěna většinou tak, že mateřská společnost je majitelem nadpolovičního podílu akcií.
Vzájemný vztah těchto společností je určen zákonem o obchodních korporacích.


Co je to Dceřiná společnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dceřiná společnost. Co znamená odborný pojem Dceřiná společnost z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dceřiná společnost doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dceřiná společnost se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: co je to Dceřiná společnost?, názvosloví, definice, termín, co znamená, slovo, slovník, odborné názvosloví, co to je, heslo, popis, odborný výraz, význam slova, terminologie, pojem, význam pojmu, Dceřiná společnost, terminus technicus


Pojem Dceřiná společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dceřiná společnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dceřiná společnost je společnost, která je zcela nebo částečně ve vlastnictví jiné (mateřské) společnosti a je jí ovládána. V praxi to obvykle znamená, že mateřská společnost vlastní více než polovinu akcií dceřiné společnosti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Dceřiná společnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dceřiná společnost na Youtube

Vyhledat slovo Dceřiná společnost ve Wikizdrojích

Najít pojem Dceřiná společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dceřiná společnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dceřiná společnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dceřiná společnost například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Dceřiná společnost? resp. co se skrývá pod slovem Dceřiná společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dceřiná společnost, odpověď na dotaz co je to Dceřiná společnost?. Víte např. kdo to je Diana Kalashová? Znáte a víte kdo je Zeus? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dceřiná společnost v jiné sekci než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.