Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dusík. Co znamená odborný pojem Dusík z kategorie Chemie?

Co je to Dusík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dusík?

Dusík je chemický prvek značky N. Jde o dvouatomový bezbarvý plyn, který nemá zápach ani chuť. V obvyklých přirozených podmínkách není tento prvek aktivní. V laboratorních podmínkách reaguje s lithiem, fluorem, radiem, křemíkem, borem, vodíkem a kyslíkem a vytváří s nimi různé sloučeniny. Může reagovat i s dalšími prvky a kovy. Volný dusík se nachází v atmosféře, v přírodě je pak vázaný na větší množství organických sloučenin.
Mezi nerosty se váže hlavně na nitráty, celkově se vyskytuje minimálně 83 nerostů s obsahem dusíku. Pro průmyslové využití se dusík vyrábí frakční destilací kapalného vzduchu. V chemickém průmyslu nachází dusík více způsobů použití, v potravinářství se využívá jako balicí plyn. V praxi se však více využívají sloučeniny dusíku, nejvíce z nich amoniak. Ten je chladivem a hnojivem, ale i základem pro řadu dalších výrobků, kyseliny dusičné, jejích solí a mnoho dalších.


Výraz, termín, definice slova Dusík. Co znamená odborný pojem Dusík z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dusík doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dusík se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: termín, přesný význam, Dusík, názvosloví, co je to Dusík?, co to je, slovo, lexikon, přesný výraz, Chemie, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, pojem, význam slova, Chemie, informace, odborné názvosloví


Pojem Dusík je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Dusík lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Dusík ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dusík ve Wikimedia Commons

Najít slovo Dusík na Google.cz

Vyhledat termín Dusík ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dusík na Youtube

Zkusit najít pojem Dusík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dusík například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dusík? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dusík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dusík, odpověď na dotaz co je to Dusík?. Víte např. kdo to je Ivanka Devátá? Znáte a víte kdo je Štěpán Cháb? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dusík hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.