Co je to?
Definice výrazu, termínu Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Co je to Retsina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Retsina?

Retsina je pojmenování řeckého vína. Jde většinou o bílé víno, do kterého je přidána borovicová pryskyřice, čímž víno získá zvláštní specifickou chuť. Toto víno bylo známo již ve starověku, k jeho vzniku údajně přispěl průnik pryskyřice užívané jako těsnění, do sudů s vínem.
Dnes se pro přípravu využívá halepská pryskyřice a víno odrůdy Savatiano. Retsina je zářivě žlutá, voní po dřevu a má výraznou chuť. Velmi se hodí k pokrmům středomořské kuchyně. Často se využívá také k míchání koktejlů nebo drinků.


Co je to Retsina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Retsina patří do sekce nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, heslo, přesný význam, formulace, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, nápoje, definice, pojem, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, wiki, Retsina, informace, význam slova


Pojem Retsina je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Retsina? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Retsina (řecky Ρετσίνα) je typické řecké, nejčastěji bílé víno s přídavkem borovicové pryskyřice, která mu dává velice specifickou chuť. Podle tradice sahá historie způsobu jeho výroby do starověku, přičemž měl být objeven náhodou: pryskyřice používaná k utěsnění vinných nádob pronikla do vína a ovlivnila je. Toto klasické řecké víno je vyráběno z odrůdy Savatiano a obsahuje pryskyřici z borovice halepské. Vyznačuje se zářivě žlutou barvou, plnou chutí a bohatým lehce dřevitým aroma. Je skvělým doplňkem ke středomořské kuchyni.

Řecké víno Retsina

Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay
Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Retsina na Youtube

Zkusit najít výraz Retsina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Retsina ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Retsina ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Retsina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Retsina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Retsina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Retsina? resp. co vlastně znamená slovo Retsina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retsina, odpověď na dotaz co je to Retsina?. Víte např. kdo to je Tomáš Hertl? Znáte a víte kdo je Héraklés? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.