Co je to?
Definice výrazu Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Co je Retsina?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Retsina?

Retsina je pojmenování řeckého vína. Jde většinou o bílé víno, do kterého je přidána borovicová pryskyřice, čímž víno získá zvláštní specifickou chuť. Toto víno bylo známo již ve starověku, k jeho vzniku údajně přispěl průnik pryskyřice užívané jako těsnění, do sudů s vínem.
Dnes se pro přípravu využívá halepská pryskyřice a víno odrůdy Savatiano. Retsina je zářivě žlutá, voní po dřevu a má výraznou chuť. Velmi se hodí k pokrmům středomořské kuchyně. Často se využívá také k míchání koktejlů nebo drinků.


Co je to Retsina? Význam slova, termín, Definice výrazu Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Retsina je v sekci nápoje

Klíčová slova: synonymum, nápoje, nápoje, pojem, formulace, co znamená, definice, vysvětlení, termín, význam slova, wiki, informace, co je to Retsina?, přesný význam, význam, odborný výraz, heslo, Retsina


Pojem Retsina je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Retsina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Retsina (řecky Ρετσίνα) je typické řecké, nejčastěji bílé víno s přídavkem borovicové pryskyřice, která mu dává velice specifickou chuť. Podle tradice sahá historie způsobu jeho výroby do starověku, přičemž měl být objeven náhodou: pryskyřice používaná k utěsnění vinných nádob pronikla do vína a ovlivnila je. Toto klasické řecké víno je vyráběno z odrůdy Savatiano a obsahuje pryskyřici z borovice halepské. Vyznačuje se zářivě žlutou barvou, plnou chutí a bohatým lehce dřevitým aroma. Je skvělým doplňkem ke středomořské kuchyni.

Řecké víno Retsina

Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay
Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Retsina ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Retsina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Retsina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Retsina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Retsina ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Retsina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Retsina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Retsina? resp. jaká je definice slova Retsina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retsina, odpověď na dotaz co je to Retsina?. Víte např. kdo to je Lea De Mae? Znáte a víte kdo je Joaquin Phoenix? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, alkohol absint, retsina, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.