Co je to?
Výraz, termín, definice slova Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Co je to Retsina? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Retsina?

Retsina je pojmenování řeckého vína. Jde většinou o bílé víno, do kterého je přidána borovicová pryskyřice, čímž víno získá zvláštní specifickou chuť. Toto víno bylo známo již ve starověku, k jeho vzniku údajně přispěl průnik pryskyřice užívané jako těsnění, do sudů s vínem.
Dnes se pro přípravu využívá halepská pryskyřice a víno odrůdy Savatiano. Retsina je zářivě žlutá, voní po dřevu a má výraznou chuť. Velmi se hodí k pokrmům středomořské kuchyně. Často se využívá také k míchání koktejlů nebo drinků.


Co je to Retsina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Retsina. Co znamená odborný pojem Retsina z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Retsina se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Retsina je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, co je to Retsina?, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, definice, Retsina, co to je, význam, odborný výraz, význam slova, popis, pojem, terminologie, přesný význam, wiki, přesný výraz


Pojem Retsina je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Retsina dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Retsina (řecky Ρετσίνα) je typické řecké, nejčastěji bílé víno s přídavkem borovicové pryskyřice, která mu dává velice specifickou chuť. Podle tradice sahá historie způsobu jeho výroby do starověku, přičemž měl být objeven náhodou: pryskyřice používaná k utěsnění vinných nádob pronikla do vína a ovlivnila je. Toto klasické řecké víno je vyráběno z odrůdy Savatiano a obsahuje pryskyřici z borovice halepské. Vyznačuje se zářivě žlutou barvou, plnou chutí a bohatým lehce dřevitým aroma. Je skvělým doplňkem ke středomořské kuchyni.

Řecké víno Retsina

Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay
Bílé řecké víno Retsina. Autor: Eliane Meyer, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Retsina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Retsina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Retsina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Retsina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Retsina na Google.cz

Najít heslo Retsina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Retsina například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Retsina? resp. co to je Retsina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retsina, odpověď na dotaz co je to Retsina?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Mánička? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Retsina i v jiných kategoriích (než Nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.