Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kosmologie. Co znamená pojem Kosmologie z kategorie Filozofie?

Co je Kosmologie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kosmologie?

Kosmologie, jinak také věda o světě, je obor, který nahlíží na vesmír jako na celek. Soustředí se na zkoumání vesmíru od jeho vzniku, dalšího vývoje i vzdálené budoucnosti. Kosmologie přesahuje i do dalších oblastí, například do teologie, filozofie, existuje i fyzikální kosmologie. Ta pro svá zkoumání využívá další fyzikální vědy, astronomii, astrofyziku, atomovou fyziku a teorii relativity.
Počátky kosmologie byly v mýtických dobách, v Číně se objevila již ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Se značně kritickým náhledem na svět vystupovali i filozofové před Sokratem, podobně i Démokritos nebo Anaxagoros. Pythagorův žák Filolaos posunul kosmologii vpřed názorem o Zemi, která není středem vesmíru. Vytvářely se modely, které osvětlují jevy a procesy nejen ve sluneční soustavě, ale také v dalších vesmírných útvarech. Vesmír je zobrazen jako neustále se vyvíjející a měnící. Ve všech částech vesmíru se pak předpokládá platnost stejných fyzikálních zákonů. Zkoumány jsou nejen nejnovější objevy, ale i alternativy.


Co je to Kosmologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kosmologie. Co znamená pojem Kosmologie z kategorie Filozofie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Kosmologie doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kosmologie se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: termín, slovo, lexikon, význam pojmu, synonymum, informace, terminologie, co to je, vysvětlení, filozofie, co je to Kosmologie?, odborný výraz, význam, význam slova, pojem, popis, wiki, odborné názvosloví


Pojem Kosmologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kosmologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kosmologie (z řeckého κοσμολογία nauka o světě) je odvětvím, které se zabývá vesmírem jako celkem. Předmětem studia kosmologie je vznik, vývoj a budoucí osud vesmíru. Věnuje se jí filozofie, teologie a fyzikální kosmologie. Fyzikální kosmologie využívá poznatků několika fyzikálních oborů. Nejčastěji je to obecná teorie relativity, astronomie, astrofyzika, částicová a atomová fyzika.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Kosmologie ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Kosmologie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kosmologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kosmologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kosmologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kosmologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmologie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice slova Kosmologie? resp. co se skrývá pod slovem Kosmologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmologie, odpověď na dotaz co je to Kosmologie?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Kate Hudson? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof na skále, kosmologie, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.