Co je to?
Definice výrazu Kosmologie. Co znamená odborný pojem Kosmologie z kategorie Filozofie?

Co to je Kosmologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kosmologie?

Kosmologie, jinak také věda o světě, je obor, který nahlíží na vesmír jako na celek. Soustředí se na zkoumání vesmíru od jeho vzniku, dalšího vývoje i vzdálené budoucnosti. Kosmologie přesahuje i do dalších oblastí, například do teologie, filozofie, existuje i fyzikální kosmologie. Ta pro svá zkoumání využívá další fyzikální vědy, astronomii, astrofyziku, atomovou fyziku a teorii relativity.
Počátky kosmologie byly v mýtických dobách, v Číně se objevila již ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Se značně kritickým náhledem na svět vystupovali i filozofové před Sokratem, podobně i Démokritos nebo Anaxagoros. Pythagorův žák Filolaos posunul kosmologii vpřed názorem o Zemi, která není středem vesmíru. Vytvářely se modely, které osvětlují jevy a procesy nejen ve sluneční soustavě, ale také v dalších vesmírných útvarech. Vesmír je zobrazen jako neustále se vyvíjející a měnící. Ve všech částech vesmíru se pak předpokládá platnost stejných fyzikálních zákonů. Zkoumány jsou nejen nejnovější objevy, ale i alternativy.


Co je to Kosmologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Kosmologie. Co znamená odborný pojem Kosmologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kosmologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Kosmologie?, terminus technicus, Kosmologie, názvosloví, význam pojmu, slovník, definice, význam, termín, co znamená, terminologie, popis, formulace, wiki, synonymum, informace, pojem


Pojem Kosmologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kosmologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kosmologie (z řeckého κοσμολογία nauka o světě) je odvětvím, které se zabývá vesmírem jako celkem. Předmětem studia kosmologie je vznik, vývoj a budoucí osud vesmíru. Věnuje se jí filozofie, teologie a fyzikální kosmologie. Fyzikální kosmologie využívá poznatků několika fyzikálních oborů. Nejčastěji je to obecná teorie relativity, astronomie, astrofyzika, částicová a atomová fyzika.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Kosmologie na Youtube

Vyhledat slovo Kosmologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kosmologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kosmologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kosmologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kosmologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kosmologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kosmologie? resp. jaký je význam pojmu Kosmologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kosmologie, odpověď na dotaz co je to Kosmologie?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Úchyl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.