Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ateista

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ateista se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, Ateista, co je to Ateista?, heslo, termín, Náboženství, definice, definice pojmu, co znamená, popis, wiki, význam slova, lexikon, odborný výraz


Pojem Ateista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateista? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Pro více informací o heslu Ateista zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Ateista na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateista ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ateista ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ateista ve Wikizdrojích

Hledat termín Ateista na Google.cz

Najít heslo Ateista ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ateista? resp. co přesně označuje termín Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Feťák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?