Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ateista?

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ateista s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Ateista se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam slova, informace, co je to Ateista?, co znamená, slovník, význam pojmu, náboženství, přesný výraz, význam, synonymum, heslo, lexikon, pojem, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, názvosloví


Pojem Ateista je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ateista dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ateista na Youtube

Hledat pojem Ateista ve Wikislovníku

Hledat výraz Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ateista na Google.cz

Vyhledat slovo Ateista ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ateista? resp. co to je Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Ateista hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?