Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ateista. Co znamená odborný pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ateista?

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ateista. Co znamená odborný pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ateista? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Ateista je v sekci náboženství

Klíčová slova: popis, definice, lexikon, co to je, synonymum, termín, náboženství, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, slovo, terminologie, přesný význam, co znamená, informace, pojem, náboženství


Pojem Ateista je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ateista?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ateista ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ateista ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ateista na Youtube

Vyhledat výraz Ateista ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ateista? resp. co označuje slovo Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Mánička? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?