Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ateista?

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ateista s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ateista se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, synonymum, termín, terminologie, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, Ateista, informace, definice, Náboženství, heslo, co to je, lexikon, co znamená, názvosloví, pojem, přesný výraz


Pojem Ateista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateista? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Ateista ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ateista ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ateista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ateista na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ateista? resp. co znamená slovo Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?