Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ateista

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ateista patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, informace, Ateista, co to je, terminus technicus, definice, synonymum, význam pojmu, význam, přesný výraz, definice pojmu, co je to Ateista?, pojem, názvosloví, termín, význam slova, vysvětlení, slovo


Pojem Ateista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ateista píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ateista ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Ateista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ateista ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ateista na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ateista? resp. co to je Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Feťák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?