Co je to?
Definice výrazu Ateista. Co znamená odborný pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je Ateista? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ateista

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Definice výrazu Ateista. Co znamená odborný pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ateista je v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, co je to Ateista?, synonymum, přesný význam, terminus technicus, pojem, termín, význam, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, náboženství, lexikon, definice, informace, odborný výraz, co znamená, slovo


Pojem Ateista je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateista? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ateista na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ateista ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ateista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Ateista na Youtube

Vyhledat pojem Ateista ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ateista? resp. co znamená výraz Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Magda Vášáryová? Znáte a víte kdo je Porodní asistentka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ateista hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?