Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Co je to Ateista? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ateista?

Ateista je člověk, který odmítá jakoukoliv víru v něco duchovního, v bohy, ve "vyšší princip" apod. S ateismem může souviset i odmítání náboženství jako takového. Postoje různých ateistů se mohou zásadně lišit. Ateisty můžeme dělit na praktické, relativní, pasivní, humanistické, morální, sekulární atd. Militantní ateista je nazýván antiteista.


Co je to Ateista? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateista. Co znamená pojem Ateista z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ateista se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ateista je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, definice pojmu, význam, slovo, formulace, názvosloví, informace, popis, Ateista, význam slova, co to je, přesný výraz, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení


Pojem Ateista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ateista?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), bezbožnost, život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako absence víry v Boha či duchovní bytosti nemateriální, nesvětské povahy či podstaty neboli přesvědčení o neexistenci boha a bohů, zázraků, nadpřirozena, případně nehmotné duchovní oblasti vůbec - filozofický materialismus.

Symbol ateismu

Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Symbol ateismu. Zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Ateista ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ateista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Ateista ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ateista na Google.cz

Najít pojem Ateista ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Ateista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateista například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ateista? resp. co to je Ateista? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateista, odpověď na dotaz co je to Ateista?. Víte např. kdo to je Hudební skladatel? Znáte a víte kdo je Spejbl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?