Co je to?
Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Co to je Imunoglobulin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Imunoglobulin

Imunoglobulin neboli česky protilátka je protein, který jako součást imunitního systému dokáže poznat a zničit cizí látky, tedy viry nebo bakterie a zajišťuje tak ochranu organismu před nemocemi a infekcemi.


Co je to Imunoglobulin? Význam slova, termín, Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Imunoglobulin? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Imunoglobulin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, pojem, popis, definice pojmu, Lékařství, terminologie, definice, synonymum, informace, termín, význam pojmu, lexikon, Imunoglobulin, Lékařství, co to je


Pojem Imunoglobulin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imunoglobulin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Protilátka (imunoglobulin) je protein, který je schopen jako součást imunitního systému identifikovat a zneškodnit cizí objekty (bakterie a viry) v těle. Protilátky jsou nositeli humorální imunity. Jsou krevní bílkoviny vznikající v mízní tkáni.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Imunoglobulin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Imunoglobulin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Imunoglobulin na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Imunoglobulin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Imunoglobulin ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Imunoglobulin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunoglobulin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Imunoglobulin? resp. jaká je definice slova Imunoglobulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunoglobulin, odpověď na dotaz co je to Imunoglobulin?. Víte např. kdo to je Páter? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.