Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imunoglobulin. Co znamená pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Co je Imunoglobulin?

Co znamená pojem, definice termínu Imunoglobulin?

Imunoglobulin neboli česky protilátka je protein, který jako součást imunitního systému dokáže poznat a zničit cizí látky, tedy viry nebo bakterie a zajišťuje tak ochranu organismu před nemocemi a infekcemi.


Co je to Imunoglobulin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imunoglobulin. Co znamená pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Imunoglobulin s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Imunoglobulin se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, informace, přesný význam, synonymum, slovník, vysvětlení, Imunoglobulin, co znamená, lékařství, názvosloví, lexikon, slovo, význam, odborné názvosloví, heslo, popis, definice, co je to Imunoglobulin?


Pojem Imunoglobulin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imunoglobulin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Protilátka (imunoglobulin) je protein, který je schopen jako součást imunitního systému identifikovat a zneškodnit cizí objekty (bakterie a viry) v těle. Protilátky jsou nositeli humorální imunity. Jsou krevní bílkoviny vznikající v mízní tkáni.

Hledejte výraz Imunoglobulin v dalších zdrojích

Hledat termín Imunoglobulin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Imunoglobulin na Youtube

Najít slovo Imunoglobulin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunoglobulin ve Wikimedia Commons

Najít heslo Imunoglobulin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Imunoglobulin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunoglobulin například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Imunoglobulin? resp. co přesně označuje termín Imunoglobulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunoglobulin, odpověď na dotaz co je to Imunoglobulin?. Víte např. kdo to je Fakturantka? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.