Co je to?
Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Co to je Imunoglobulin? Význam slova

Co znamená termín Imunoglobulin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Imunoglobulin neboli česky protilátka je protein, který jako součást imunitního systému dokáže poznat a zničit cizí látky, tedy viry nebo bakterie a zajišťuje tak ochranu organismu před nemocemi a infekcemi.


Co je to Imunoglobulin? Význam slova, termín, Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Imunoglobulin se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, Imunoglobulin, heslo, co to je, slovo, co znamená, Lékařství, Lékařství, wiki, přesný význam, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, termín, lexikon, informace


Pojem Imunoglobulin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imunoglobulin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Protilátka (imunoglobulin) je protein, který je schopen jako součást imunitního systému identifikovat a zneškodnit cizí objekty (bakterie a viry) v těle. Protilátky jsou nositeli humorální imunity. Jsou krevní bílkoviny vznikající v mízní tkáni.

Další informační zdroje o slovu Imunoglobulin

Vyhledat slovo Imunoglobulin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunoglobulin ve Wikimedia Commons

Najít heslo Imunoglobulin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Imunoglobulin na Youtube

Najít termín Imunoglobulin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Imunoglobulin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunoglobulin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Imunoglobulin? resp. jaká je definice termínu Imunoglobulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunoglobulin, odpověď na dotaz co je to Imunoglobulin?. Víte např. kdo to je Personalistka? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.