Co je to?
Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Co to je Imunoglobulin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Imunoglobulin

Imunoglobulin neboli česky protilátka je protein, který jako součást imunitního systému dokáže poznat a zničit cizí látky, tedy viry nebo bakterie a zajišťuje tak ochranu organismu před nemocemi a infekcemi.


Co je to Imunoglobulin? Význam slova, termín, Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Imunoglobulin doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Imunoglobulin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, synonymum, význam pojmu, heslo, co to je, co je to Imunoglobulin?, Lékařství, Lékařství, odborný výraz, co znamená, význam slova, terminologie, pojem, přesný význam, lexikon, termín, vysvětlení, definice


Pojem Imunoglobulin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imunoglobulin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Protilátka (imunoglobulin) je protein, který je schopen jako součást imunitního systému identifikovat a zneškodnit cizí objekty (bakterie a viry) v těle. Protilátky jsou nositeli humorální imunity. Jsou krevní bílkoviny vznikající v mízní tkáni.

Jiné zdroje informací o pojmu Imunoglobulin

Zkusit najít heslo Imunoglobulin ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Imunoglobulin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunoglobulin ve Wikimedia Commons

Hledat termín Imunoglobulin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Imunoglobulin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Imunoglobulin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunoglobulin například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Imunoglobulin? resp. jaká je definice termínu Imunoglobulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunoglobulin, odpověď na dotaz co je to Imunoglobulin?. Víte např. kdo to je Skopčák? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Imunoglobulin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.